Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях

2040 0 Новини високих технологій

Іноді територія, примикає до заміських будинків і дач, використовується у вечірній і нічний час. Щоб не отримати травми, а також для підтримки іміджу, застосовують садові ліхтарі на сонячних батареях, які дозволяють не тільки висвітлювати територію, але і надавати їй неповторний декор.

Пристрій і принцип роботи

Для того щоб зрозуміти принцип роботи даного обладнання, необхідно розібратися зі схемою садового світильники на сонячних батареях. Складовими елементами даного пристрою є:


 • блок освітлення (світлодіод, як правило);
 • перетворювач енергії;
 • пристрій, що здійснює контроль включення і відключення;
 • акумулятор;
 • кріплення.
 • Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  Сам світильник складається з корпусу, в якому знаходиться світлодіод. Поруч розташовані контрольна плата і акумулятор. Над ними знаходиться фоторезистор, сонячна панель і захисне скло. Удень за сонячної погоди перетворювач акумулює сонячну енергію і перетворює її в електричну енергію, яка надходить в акумулятор. Ця енергія і дозволяє функціонувати садовому ліхтаря в темний час доби. Більш дорогі моделі даних пристроїв мають контролер рухів, який автоматично включає світильник при наближенні людини. Пристрій садового світильники на сонячних батареях входять транзистор або мікросхема, що виконує функцію датчика, з допомогою яких світлодіод відключається при повному розряді батареї або може зменшувати яскравість освітлення у випадку втрати частини заряду.

  Основні характеристики

  Якість подібного пристрою визначається застосовуваним кремнієм. У недорогих світильниках використовують його полікристалічну або аморфну різновиди. Монокристалічний кремній може працювати в будь-який сезон, він стійкий до агресивного впливу. Якщо немає можливості придбати монокристалічний елемент, краще використовувати мультикристаллические сонячні батареї.


  Для додання довговічності виробів їх покривають спеціальною плівкою. Виробники стали винаходити маркетингові ходи для приховування деяких вад своєї продукції. Зокрема, полікристалічні пристрої стали називати вуличними світлодіодними ліхтарями, але термін їх нормальної служби складе тільки один сезон. Тривалим терміном експлуатації можуть похвалитися брендовані пристрою. Тут досить потужний фотоелемент, сонячне світло в нього потрапляє в глибокі шари, що забезпечує стабільну роботу світильників протягом тривалого часу. У китайських світильників товщина фотоелемента порівнянна з фольгою, тому термін служби його набагато менше.
  Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  На освітлення впливає і структура скла. При переважанні днів з похмурою погодою краще використовувати текстуроване скло, оскільки воно накопичує випромінювання, в той час як гладка поверхня сприяє його часткового відбиття. Найбільш дороге і довговічне покриття — загартоване скло.

  Позитивні сторони пристроїв

  Садово-паркові світильники на сонячних батареях сприяють облагороджування таких зон відпочинку, сади, парки, сквери. Дані пристрої можуть бути забезпечені нікель-метал-гидридными акумуляторами, що дозволяє їм включатися при настанні темряви, відключатися і починати заряджатися при настанні ранку.
  В даний час світильники випускаються в різних виконань. В основному виробляються традиційні стовпчики, мають різну висоту, а також гірлянди. Крім цього почали випускати світильники у вигляді собак, кішок, гномів, слимаків та інших потенційних мешканців зеленої зони. Також виробники пропонують прилади у вигляді світильників, навколо яких літають метелики. Розглянуті пристрої не потребують у володінні основами установки електропроводки, оскільки схема садового світильники на сонячних батареях не передбачає підведення до нього електрики, що забезпечує економію фінансових коштів їх власникам. Світло, що падає від даних ліхтарів, не б'є по очах, оскільки не є досить яскравим. Дані світильники є автоматичним обладнанням і можуть обдурити злодюжок у разі наявного у них злого наміру напасти на вашу нерухомість. Вони не вимагають здійснення робіт по заземленню і повністю безпечні як для людей, так і для навколишнього середовища.
  Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  Не потрібно якогось особливого догляду за ними. При цьому термін експлуатації розглянутих видів світильників досить тривалий. Так як вони експлуатуються на відкритій місцевості, виробники передбачають для них високий рівень захисту від несприятливих факторів погоди.

  Негативні аспекти

  Схема садового світильники на сонячних батареях не передбачає використання безрозмірних акумуляторів, тому такі пристрої мають обмежений термін освітлення, який, як правило, не перевищує 8 годин. Ця цифра досяжна в тому випадку, якщо весь день стояла гарна сонячна погода. Похмура погода значно знижує час роботи, доводячи його до 4-5 годин. До негативних сторін можна віднести і одну з позитивних сторін: неяскраве світло. Можливо, деяких місцях необхідно бути добре подсвечеными, а це вимагає додаткової установки електричних ліхтарів.
  У деяких випадках є відгуки від покупців, що світильники погано працюють або зовсім не світять під час випадання опадів. При прихід зими вони вимагають демонтажу, оскільки негативні температури можуть вивести акумулятор з ладу.

  Типи розглянутого устаткування

  Найбільш практичний для саду світильник з укороченою ніжкою. При цьому монтування здійснюється простим вдавленням пристрою в землю за допомогою рук. Серед досить тьмяно світять ліхтарів зустрічаються прожектори. У разі якщо потужність сонячної лампи становить 10 кВт, то потужність прожекторів еквівалента 100-ватної лампи розжарювання. Бувають підвісні типи світильників. Їх застосовують у якості елементу декору саду, розміщуючи на гілках дерев або альтанках. Найчастіше подібні садові світильники на сонячних батареях — кулі, зібрані в гірлянду.
  Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  Настінні моделі застосовуються для освітлення фасаду будинку. Експлуатуються при прикріпленні до нього.

  Покращуємо садові світильники

  Найбільш дешевими моделями є китайські. З часом до покупця таких товарів приходить розуміння того, що потрібно щось зробити, щоб поліпшити їх конструкцію або ефективність дії. При поліпшенні відбувається заміна деяких елементів світильників на більш потужні. Таким чином, можна замінити акумулятор або світлодіод, а також дросель, який використовується в ліхтарях типу башти. Встановлення більш потужного дроселя допоможе домогтися яскравого світіння, що йде від світильника. Ця дія автоматично веде до заміни акумулятора, оскільки його потужності перестане вистачати на довгий термін, або він може просто вийти з ладу.
  Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  Замість одного світлодіода можна використовувати три, але при монтуванні їх потрібно стежити, щоб розкид напруги був мінімальним, інакше в одному місці освітленість буде підвищеної яскравості, а в іншому зниженою. Таким чином, ремонт садового світильники на сонячних батареях в основному зводиться до заміни окремих деталей.

  Додаємо кольору

  Удосконалити ліхтарі можна також використанням кольорових світлодіодів. Дана заміна вимагає знань про те, пристосоване це пристрій для здійснення таких дій чи ні. Якщо воно не пристосоване, а кольорові світлодіоди були встановлені, то ліхтар пропрацює близько 2 годин, після чого згасне.
  Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  З метою запобігання передчасного закінчення роботи кольорових садових світильників на сонячних батареях необхідно в мікросхемі зробити додаткову доріжку, куди впаяти ще один резистор.

  Збираємо садовий ліхтар самостійно

  Деякі ліхтарі влаштовані досить просто, в зв'язку з чим не виникає складнощів з їх самостійною збіркою. Для виготовлення своїми руками необхідно скласти схему садового світильники на сонячних батареях, розрахувати необхідну кількість комплектуючих.
  Схема садового світильника на сонячних батареях. Садовий ліхтар. Пристрій і ремонт садового світильника на сонячних батареях
  Спочатку потрібно придбати перетворювач енергії, найкращим з яких є батарея з полікристалічного кремнію, має невелику масу, але хороший захист від вологи й високу потужність. Далі купуємо літій-іонний акумулятор. Слідом набуваємо звичайний світлодіод. Останнє придбання — найважливіше — електронний модуль управління, який складається з пари транзисторів і двох пар резисторів. Підключення сонячної батареї, світлодіода і акумулятора проводиться окремо. Збірка може здійснюватися на недорогий універсальної платі DIY PCB 42х25мм.

  На закінчення

  Схема садового світильники на сонячних батареях досить проста. З її допомогою такої ліхтар зможе зібрати будь розбирається людина. При цьому потрібно враховувати якість матеріалів, використовуваних у світильнику, оскільки саме вони визначають термін служби і ціну цього пристрою.

  Популярі новини
  Загрузка...