Вуличне підсвічування світлодіодне

382 0 Новини високих технологій

Організація функціональної, продуктивної і в той же час естетично привабливою системи освітлення входить в базовий перелік робіт з благоустрою прилеглої до будинку території. Світлотехнічне оформлення за умови грамотного підходу ставить не просто питання утилітарного властивості, але і перегукується з завданнями вираження архітектурних і дизайнерських переваг об'єкта. Традиційні ліхтарі з прожекторами, в будь-якому випадку, будуть виконувати ключові функції системи. Однак збалансована вулична підсвічування зачіпає і дрібні стилістичні нюанси в контексті і ландшафтного оформлення.


Вуличне підсвічування світлодіодне

Чому варто віддати перевагу світлодіоди?

Дана технологія не перший рік освоюється як рядовими домовласниками, так і промисловими підприємствами. У процесі знайомства і першого досвіду експлуатації LED-світильників виявляється чимало переваг, у числі яких висока енергозбереження (ефективність понад 50 % у порівнянні з традиційними лампами), довговічність (термін служби більше 10 років), широкі можливості управління, екологічність і компактність. Головні недоліки пов'язані з цінниками і неприродною цветоподачей. Однак останній фактор більшою мірою проявляється на робочих місцях, коли офісним співробітникам, наприклад, доводиться багато часу проводити в контакті з LED-лампами. Але вулична підсвічування світлодіодна в цьому відношенні, нешкідлива і цілком може замінити лампи розжарювання і галогенні пристрою. Більше того, саме формат компактних діодів вигідний для застосування в ландшафтному дизайні через мінімального нагріву корпусу. Це дає можливість безпечно встановлювати прилади навіть на деревах і в гущавині чагарників без ризиків загоряння.


Види підсвічування за місцем застосування

Відразу варто розмежувати клас повноцінних освітлювальних приладів і конкретно пристроїв для підсвічування. Перші відрізняються високою потужністю, великими корпусами і розв'язуваної завданням у вигляді охоплення великої цільової зони. Підсвічування як така не ставить метою обслуговування певної площі. Як правило, такі засоби використовують в декоративних цілях. У зв'язку з цим можна виділити пристрої, застосовувані для фасадів, басейнів, тієї ж рослинності, архітектурних споруд і т. д. тобто вулична підсвічування направляє випромінювання на конкретні об'єкти, роблячи їх помітними в темний час доби. Також існує окрема група приладів, призначених для світлового оформлення доріжок та інших функціональних елементів ділянки.

Стрічки як найбільш поширений засіб підсвічування

Вуличне підсвічування світлодіодне
Пристрій являє собою гнучку основу-смужку невеликий ширини, на поверхні якої розміщені SMD-діоди. У конструкції передбачаються резистори, що обмежують характеристики струму, і RGB-контролери, що дозволяють регулювати колір світіння в тому чи іншому режимі. Для ландшафтного дизайнера цей варіант може бути цікавий з причин компактності і широких можливостей використання. Стандартне застосування стрічки – в якості вуличного підсвічування фасадів будівель. Смуга кріпиться до основи за допомогою спеціальних скоб або самоклеючі методом тієї чи іншої конфігурації розташування контурів, підключається до джерела живлення і при необхідності забезпечується додатковим захистом. До речі, для використання на відкритому повітрі бажано спочатку купувати стрічки з класом захисту не нижче IP65. Такі вироби ізолюються від проникнення вологи, пилу і бруду.

Плюси і мінуси світлодіодних стрічок

Вуличне підсвічування світлодіодне
Основне гідність LED-контуру такого типу буде полягати в забезпеченні достатнього ефекту підсвічування (за параметрами яскравості, контрасту, глибини випромінювання і т. д.) при мініатюрних розмірах. В оформленні ділянки технічними функціональними пристроями, будь то засоби безпеки або звукова апаратура, завжди важливо дотримуватися вимоги до маскування. І в даному випадку воно також залишається актуальним. Правильно організована вулична підсвічування створить потрібний візуальний образ того ж фасаду у вечірній і нічний час, але буде невидима днем. Що стосується недоліків, то головним з них називають неможливість перемикання стрічки з режиму підсвічування формат повноцінного світильника. Все-таки низькі показники потужності обмежують експлуатаційні можливості таких пристроїв.

Лазерні пристрої

Вуличне підсвічування світлодіодне
Зовні такі прилади нагадують прожектори. Установка для лазерного підсвічування базується на світлодіодні RGB-елементах, що проектують синій, зелений і червоний відтінки по довжині хвилі в діапазоні від 450 до 650 нм. Зазвичай виробники програмують такі установки на певні тематики. Проекція може відображати на фасаді сюжетні ілюстрації до казок і відомих творів, нейтральні квіткові композиції і т. д. Розміщується вулична лазерна підсвічування в будь-якій точці вигідною в плані напрямку променя. Існують моделі для установки на грунті, фіксації на стіні, а також підвісні конструкції. У виборі слід враховувати і охватываемую площа з оптимальним відступом. Приміром, з дистанції 15-20 м середній по потужності прилад може охоплювати зону на 150 м 2 .

Світильники на сонячних батареях

Одним з найбільш неприємних етапів організації зовнішньої підсвічування є технічне забезпечення ліній живлення. Це не просто важка стадія, але і складна операція в плані вибору оптимальних контурів прокладки кабелів з точки зору підтримки їх безпеки і скритності. Тому все частіше використовується вулична підсвічування будинку та ділянки на базі сонячних акумуляторів. Це ті ж світлотехнічні пристрої, але в якості джерела енергопостачання у них виступає не мережа на 220 В або генератори, а вбудована батарея, що накопичує енергію в процесі світлового дня. Сонячне світло перетвориться в струм, який живить прилад в нічний час. Виходить повністю автономна підсвітка, не потребує спеціальної прокладки мережевих комунікацій.
Вуличне підсвічування світлодіодне

Нові технології – на що звернути увагу?

Створювати відірвану від основної системи освітлення підсвічування буде нераціонально. Світлодіоди можна об'єднувати в загальну інтегровану мережу, для якої теж не обов'язкова прокладка кабелю. Комунікація може забезпечуватися за допомогою Wi-Fi або інших радіомодулів. Але зв'язок в даному випадку потрібна не для харчування, а для зручності комплексного управління. Та ж налаштування по режимам експлуатації, проецируемым зображень або окремими характеристиками світіння може програмуватися в залежності від часу доби, погодних умов та інших факторів. Широко застосовуються датчики, які теж в деякому роді оптимізують процес управління вуличної підсвічуванням, реагуючи на рухи в обслуговуваній зоні або на зміни температурного режиму.

На закінчення

Вуличне підсвічування світлодіодне
Наскільки буде ефективна робота організованої системи, залежить не тільки від вибору самої концепції її реалізації. Багато вирішить якість приладів, які, як вже говорилося, коштують недешево. Від китайської недорогої продукції варто відмовлятися відразу. По-справжньому довговічна і стабільна в робочих властивості вулична підсвічування будівель присутня в лінійках компаній рівня Philips і Osram. В якості альтернативи можна рекомендувати і вітчизняні підприємства, які виготовляють пристрої на базі комплектуючих вищезгаданих фірм, але і цей вибір варто робити лише в крайньому випадку. Відповідальні модулі, контролери і блоки управління бажано купувати тільки у великих виробників.

Популярі новини
Загрузка...