Новини високих технологій
» » Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка

Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка

30-11-2016, 22:22
1 531
Осветительному обладнання в даний час приділяється особлива увага з появою різноманітних типів ламп. Зараз часто застосовуються світлодіодні точкові світильники для натяжних стель.

Особливості застосування світильників

Поширений матеріал для натяжної стелі - це ПВХ-плівка, розтягнута при підвищеній температурі і закріплена в багетах по всьому периметру кімнати. Після охолодження полотно натягується і стає рівним.
Полівінілхлорид має здатність розм'якшуватися при нагріванні. Після монтажу стелі плівку не слід нагрівати, оскільки це викличе її температурну деформацію, втрату форми і навіть розплавлення. Звідси випливає головна вимога до джерел освітлення - вони не повинні виділяти зайвого тепла, коли знаходяться в робочому стані. Обмеження по потужності, при якій не буде перегріву стелі з ПВХ, для лампи розжарювання має бути 40 Вт, а для галогенної - 20 Вт. Дещо більшою стійкістю володіють тканинні полотна. Для них обмеження складуть 60 Вт і 35 Вт відповідно.


З точки зору тепловиділення найкращими світильниками будуть світлодіодні, потужність яких значно менше при аналогічній освітленості.

Переваги світлодіодних точкових світильників

Головні переваги світлодіодного освітлення: економічне споживання електроенергії; невеликий цоколь; мінімальний нагрів; висока якість виготовлення. Завищену ціну можна вважати єдиним недоліком, але в будь-якому випадку гідності переважають.

Які точкові світильники вибрати?

При виборі світильників важливо визначити мету їх установки: прикраса приміщення правильним розташуванням джерел світла; додаткове освітлення з виділенням зон; основне джерело світла. Обмежень на корпус світильника немає. Це можуть бути штамповані вироби або сплави алюмінію. Особлива увага звертається на відповідність розмірів закритої частини приладу висоті міжстельового простору. Вироби можуть забезпечити величину зазору від 2 до 12 див. Велику відстань між стелями забирає багато простору, що неприйнятно для багатоквартирних будинків.


Статичні пристрої забезпечують освітлення певного місця, а поворотні можуть змінювати напрямок світла. Для додаткового регулювання інтенсивності світлового потоку і кольору застосовуються карданні моделі.
При установці кожного світильника на стелю спочатку наклеюється армуюче пластикове кільце, а потім всередині робиться виріз отвору. Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель своїми руками встановлюються акуратно, інакше при пошкодженні полотна доведеться робити його повну заміну. Інші вимоги: бортик точкового світильника слід вибирати ширше, щоб можна було приховати армуюче кільце; під однорівневий стелю підбираються лампи з напрямком світла строго вниз, щоб він не розсіювався за полотном.

Монтаж світильників

Розводка електричного освітлення та встановлення опор під світильники проводиться заздалегідь. Після монтажу стелі знаходяться опорні місця і зовні до полотна приклеюються армуючі кільця. Коли клей висохне, внутрішні частини плівки вирізаються.
Через отвори в кільцях регулюється висота стійок, щоб вони були на рівні стелі. Для цього підгинається перфорований профіль, з якого робляться ніжки опор. На останньому етапі світлодіодні точкові світильники для натяжних стель підключаються до проводки, після чого їх закладають в отвори стиснувши пружинні фіксатори. Всередині вони самі розходяться і встановлюються на опорі. Потім вкручується лампа. Щоб вона ідеально підходила до площини полотна, стійка остаточно регулюється.

Освітлення ванної

Перевага світлодіодних світильників полягає в надійному захисті від вологи, відсутність сильного нагріву і безпеки низької напруги живлення. Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель в ванну краще встановлювати вбудовувані, оскільки проводка надійно ховається під покриттям. Поворотні світильники зручні для розміщення над душовими кабінами, щоб робити водні процедури приємними. Нерухомі точкові світильники встановлюють у ванній середніх розмірів в кількості 4-6 шт., а рухомі розміщують для підсвічування дзеркал або шафок. Для однієї лампи достатньо потужності не більше 5 Вт. Ступінь захисту IP 45 забезпечує експлуатацію лампи при будь-якій вологості. Зазвичай буває достатньо рівня IP 44 який захищає лампу від будь-яких бризок.

Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель: відгуки

Джерела світла на світлодіодах користувачі у відгуках оцінюють в основному позитивно. Світлодіоди дають рівний і м'який світло, при цьому повністю відсутнє мерехтіння, а споживання енергії незначний. Дехто не може відразу звикнути до світлодіодів, але слід знати, що колірну температуру можна вибрати будь-яку. Крім того, продаються контролери для її регулювання. У численних відгуках відзначається оригінальність приладів і прийнятна ціна на світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото нижче). При неправильному застосуванні світлодіоди можуть швидко вийти з ладу. Особливо вони не люблять перегріву. При покупці слід звернути увагу на якість радіаторів. При невеликому перегріві може скоротитися термін служби світильника, а при критичному він відразу вийде з ладу.
Фахівці з продажу стверджують, що про світлодіодні точкові світильники для натяжних стель надається малу кількість інформації, і це є перешкодою до їхнього широкого застосування.
Цікаві відгуки про застосування світлодіодних джерел з різною яскравістю і кольором. Оригінальні переходи інтенсивності світіння створюють особливу атмосферу. З іншими лампами такого ефекту досягти неможливо.

Висновок

При всіх позитивних якостях світлодіодні точкові світильники для натяжних стель створюють особливий комфорт, унікальну схему освітлення з акцентами на важливих елементах інтер'єру. Це дозволяє зробити широкий вибір моделей. Крім того, світлодіоди ефективні в комбінації з іншими типами ламп.
Цікаво по темі
Характеристика і маркування світлодіодів
Характеристика і маркування світлодіодів
Світлодіоди застосовуються в самих різних сферах. Важливий аспект їх задіяння - застосування маркування відповідних виробів. Якою вона може бути? Які
Як вибрати контролер для сонячних батарей? Контролер для сонячної батареї своїми руками
Як вибрати контролер для сонячних батарей? Контролер для сонячної батареї своїми руками
Стаття присвячена контролерам для сонячних батарей. Розглянуто нюанси вибору даного пристрою, а також рекомендації щодо його самостійного
Комплекти "Триколор 2" на 2 телевізори: як підключити самостійно
Комплекти "Триколор 2" на 2 телевізори: як підключити самостійно
Супутникове телебачення давно перестало бути чимось унікальним, і сьогодні навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни можна зустріти приймальні
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
З кожним роком тарифи на комунальні послуги, в тому числі і за електроенергію, весь час зростають. Але прогрес не стоїть на місці і пропонує нам
Як вибрати підставку для ноутбука з охолодженням: види, особливості та рекомендації
Як вибрати підставку для ноутбука з охолодженням: види, особливості та рекомендації
Як правильно вибрати підставку під ноутбук з охолодженням? Потрібно визначитися не тільки із зовнішнім виглядом пристрою, але і задуматися про
Оцифрування книг. Як це зробити?
Оцифрування книг. Як це зробити?
У світі з'явилося ціле покоління новітнього обладнання, яке допомагає досягти високої мети - легко ділитися знаннями та зберігати надбання попередніх