Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги

1859 0 Новини високих технологій

Світлодіодні лампи багато фахівців розглядають як одне з найбільш перспективних напрямків розвитку сегмента. Виготовлені з LED-технологій світильники мають чимало переваг перед традиційними лампами, а також виграють з широкого ряду параметрів у більш сучасних світильників і люмінесцентних пристроїв. Причому переваги світлодіодів виражаються і конструкційними особливостями і характеристиками безпосередньо світлового потоку. Зовнішнє освітлення є особливо привабливою сферою застосування таких ламп, оскільки до вуличних систем пред'являються високі вимоги в плані енергозберігаючих функцій. На сьогоднішній день вуличні світлодіодні ліхтарі знаходять застосування в облаштуванні приватних присадибних ділянок, в інфраструктурі промислових підприємств і т. д.

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги

Особливості LED-технології

В основі технології лежить принцип роботи так званих білих діодів, що реалізують яскраве штучне випромінювання. Порівняно з альтернативними системами освітлення, такі лампи характеризуються високою екологічною безпекою. Це стосується і активного випромінювача світлового потоку, та елементів корпусних конструкції. Зокрема, матеріали не містять токсичних речовин, зокрема важких шкідливих металів.

Вуличні світильники є ускладненою модифікацією звичайних побутових ламп. У деякому роді вони являють собою комплекс напівпровідникових діодних компонентів, які інтегруються в міцний і легкий корпус з захисними покриттями. Крім того, світлодіодні ліхтарі вуличного освітлення передбачають використання металевого корпусу в якості радіатора. Також до складу конструкції включаються плати зі світлодіодами та електронний драйвер, що реалізує функцію перетворювача живлення. Такі ліхтарі можуть застосовуватися і для організації спрямованого світла, і для загального освітлення певної зони.

Переваги світлодіодних ліхтарів

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги
Вуличне освітлення, як вже зазначалося, є найбільш вимогливим у плані енерговитрат. З такими системами у цьому показнику можуть конкурувати хіба що спеціалізовані комплекси освітлення відповідальних об'єктів промислової інфраструктури. У свою чергу, вуличні світлодіодні ліхтарі дають істотну економію електроенергії, охоплюючи при цьому великі площі території, що обслуговується. Інша перевага стосується характеристик корпусних основи. Сама концепція виготовлення конструкції таких ліхтарів орієнтується на підвищену захищеність від впливів зовнішнього середовища. Навіть в бюджетному сегменті можна зустріти моделі з комплексним захисним бар'єром, який оберігає світлодіодну начинку від потрапляння сміття, піску, води і т. д.

Експлуатаційні параметри світлового потоку LED-ламп саме в системах вуличного освітлення проявляються найбільш вигідно. Головним чином це відноситься до високих характеристиками кольору, що забезпечує поліпшені показники яскравості і рівномірності випромінювання. Також варто відзначити високий робочий ресурс. Пристрій можна використовувати без обслуговування декілька років. Це зручно і фінансово вигідно, якщо планується встановлювати ліхтар вуличний світлодіодний на стовп висотою понад 3 м. Лампу не потрібно буде замінювати кожні півроку або рік, як цього вимагають традиційні світильники.

Різновиди світлодіодних ліхтарів

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги
Вуличні ліхтарі можна класифікувати за різними ознаками, але головне поділ проходить за типом конструкційного виконання. Найбільш поширений класичний форм-фактор, який передбачає інтеграцію в корпусні основу лампи з рефлекторами. Останні дають можливість направляти світловий потік в певну зону. Це моделі потужністю від 100 до 250 Вт, якими можна висвітлювати садово-паркові ділянки, сквери з тротуарами, присадибні зони і майданчики перед громадськими будівлями.
Якщо ж потрібно більш потужний джерело освітлення вже промислового типу, то вибирають прожекторні установки. Вони мають ряд конструктивних відмінностей, але головна їх особливість полягає в підвищеної продуктивності. В залежно від способу встановлення можна виділити в окремі сегменти настінні вуличні ліхтарі світлодіодні, моделі для монтажу на стовп, підвісні пристрої і підлогові світильники.

Особливості живлення ліхтарів від сонячної батареї

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги
Повністю позбавлені від необхідності енергозабезпечення ліхтарі на сонячних батареях набирають все більшу популярність серед комунальних служб. Особливістю таких світлодіодів є живлення від енергії, одержуваної від сонячного світла. Це досить складна інфраструктурна одиниця системи освітлення, але вона дає чимало переваг.


Її формують три основних компоненти. В першу чергу це панелі, що акумулюють сонячну енергію, яка потім надходить у блок перетворювача і надсилається безпосередньо в прилад освітлення. При цьому світлодіодні вуличні ліхтарі на сонячних батареях можуть виступати лише в якості загальної енергозберігаючої системи конкретного об'єкта. Тобто блок з сонячними панелями-акумуляторами може накопичувати енергію не тільки для ліхтаря, але і для постачання інших споживачів місцевого підприємства.

Рішення для декоративного вуличного освітлення

Світлодіодні ліхтарі також годяться для організації декоративного підсвічування. Для таких потреб світильники випускаються в спеціальних модифікаціях типу дюралайт. Це невеликі комплекси освітлення з діодами, поміщеними в пластикові стрічки або трубки. Їх використовують у ландшафтному дизайні для реалізації архітектурної контурній підсвічування. Також світлодіодні ліхтарі вуличного освітлення цього типу можуть використовуватися для точкового обслуговування конкретних об'єктів, наприклад дерев, скульптур, стовпів і т. д.

Системи управління

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги
Вуличне освітлення активніше інших систем вбирає технології програмованого управління. Для таких потреб використовуються спеціальні контролери, що представляють цілі комплекси приладів освітлення, задіяних на об'єкті. Це можуть бути десятки пристроїв, які працюють у відповідності з заданою користувачем програмою. Більше того, режим експлуатації може мінятися в залежності від зовнішніх умов. Наприклад, вуличний світлодіодний ліхтар з датчиком руху активує свою функцію в момент наближення людини. Також існують моделі, які автоматично включаються при досягненні температурою повітря певного значення.

Виробники світлодіодних ліхтарів

Найбільшими виробниками світлодіодних ліхтарів різного призначення є компанії Osram і Philips. Вони випускають високотехнологічні системи з новим функціоналом, інноваційними засобами управління і надійними конструкціями. У Росії також відомі компанії Lampyris і HTF, в родинах яких можна знайти спеціалізовані рішення для організацій комунального обслуговування, промислових підприємств і т. д. За вартістю така продукція коштує дешевше, ніж моделі від компаній рівня Osram. До того ж у найпростішої модифікації ліхтар вуличний світлодіодний, ціна якого становить близько 1-15 тис. руб. за основним робочим властивостям може повністю відповідати деяким преміальним аналогам більш високого рівня.

Слабкі місця світлодіодного освітлення

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги
При всіх перевагах вуличні світлодіодні прилади не є ідеальним засобом освітлення. Серед основних недоліків подібних пристроїв можна відзначити високу тепловіддачу, масивність конструкції, ненадійність роботи кількох ліхтарів, об'єднаних в одну електричну ланцюг. Наприклад, встановлюючи ліхтар вуличний світлодіодний на стовп, необхідно спочатку подбати про систему охолодження. Вже говорилося, що окремі елементи корпусу виступають радіаторами, але цього може бути недостатньо. З іншого боку, світлодіоди втрачають робочі властивості в умовах підвищених температур, змушуючи обслуговуючий персонал вживати додаткових заходів захисту корпусу від впливу інтенсивних сонячних променів в літній час.

Як вибрати вуличні світлодіодні ліхтарі

Зазвичай підбір компонентів для організації вуличного освітлення проводиться на основі готового проекту, в якому зазначаються рекомендовані параметри тих же ліхтарів. Зокрема, вибір робиться за характеристиками яскравості, конструкції корпусу, системі управління і потужності. Для приватного домоволодіння можна використовувати ліхтар світлодіодний вуличний 100 Вт, потужність якого буде достатньо для обслуговування невеликої ділянки. Для цього потрібно 3-4 примірники, пов'язаних одним керуючим пультом. Промислові і громадські об'єкти вимагають джерел освітлення з силовим потенціалом 250 Вт і вище.

Висновок

Вуличні світлодіодні ліхтарі: особливості та переваги
Очевидні експлуатаційні переваги світлодіодних систем все ж не є визначальним фактором у рішенні про перехід на прилади освітлення цього типу. Часто процеси модернізації інфраструктури освітлення зупиняють фінансові обмеження. Незважаючи на той факт, що LED-пристрої дозволяють розраховувати на економію електроенергії в показниках близько 25%, порівняно з альтернативними пристроями, придбання такого обладнання обходиться недешево. Все ж вуличні світлодіодні ліхтарі коштують в рази дорожче звичайних ламп розжарювання і галогенних газорозрядних моделей. Дана проблема стоїть ще гостріше в сегменті інноваційних систем, що базуються на акумуляції сонячної енергії. Комплекси цього типу на практиці експлуатації вимагають витрат тільки на техобслуговування, але знову ж придбання відповідного обладнання виявляється непосильною для багатьох зацікавлених підприємств.

Популярі новини
Загрузка...