Новини високих технологій
» » Потіють фари: що робити, як виправити?

Потіють фари: що робити, як виправити?

24-09-2017, 16:03
1 153
Фари – це складова не тільки зовнішності автомобіля, але і вашої безпеки. Від їх стану залежить якість освітлення дорожнього полотна в темний час доби. З кожним роком ускладнюється конструкція оптики. Разом з тим все частіше автомобілісти стикаються з проблемою запітнілих фар. Що робити в такій ситуації і які причини? Про це ми розповімо в нашій сьогоднішній статті.

Які автомобілі схильні до цього недоліку?

На жаль, цій проблемі піддаються абсолютно будь-які автомобілі. Так, потіють фари на «Калині» (що робити, розглянемо далі), на «Пріорі», «Грант», а також на автомобілях зарубіжного виробництва.
Не виключенням стає і свіжі машини з пробігом менше 30 тисяч кілометрів (наприклад, «Кіа Оптима»). Якщо на новому авто потіють фари, що робити? В такому випадку проблему можна вирішити через гарантію. Але на більш старих машинах дане питання доведеться усувати самостійно. Якщо потіє фара на «Солярісі», що робити? Спершу розглянемо конструкцію оптики в загальних рисах.

Про влаштування фари

На всіх сучасних автомобілях вона являє собою нерозбірний моноблок. Він поєднує в себе наступні компоненти: Дальнє світло. Ближнє світло (галогенова лампа або ксенон і лінза). Габаритні вогні. Інтегровані поворотники (не на кожному авто). Ходові вогні (найчастіше встановлюється в якості опції, за окрему плату). Корпус і розсіювач складається з пластику. Що стосується переднього "скла", на багатьох авто воно теж виготовляється з пластику. Але є і скляні моделі. Вони, до речі, не каламутніють з часом, як їхні аналоги – відзначають відгуки автомобілістів. Але незалежно від того, яка була застосована поверхню (пластиковий або скляний), будь-фара має вентиляційні отвори. У них є спеціальні клапани з заслінками. Через них і відводяться всі відкладення, що накопичуються в корпусі з часом. Головна причина, по якій запотівають фари, — процес переходу одного стану рідини в інше при певних обставинах (в даному випадку мова йде про зниження температури). У цьому випадку волога переходить в стан рідини і осідає на поверхні з найнижчою температурою. Такою поверхнею і є скло фари.

Звідки з'являється конденсат?

Він утворюється в корпусі внаслідок температурних перепадів. Волога, що міститься в повітрі, починає осідати на поверхні у зв'язку з низькою температурою навколишнього середовища і високої всередині фари. Особливо часто таке відбувається з галогенової оптикою. Такі лампочки розігріваються куди сильніше, ніж ксенонові або світлодіодні. У підсумку на стінках скла з'являються краплі. Це природний процес, і при справній системі вентиляції ніяких наслідків бути не повинно. Але якщо є проблеми з оптикою (які саме – розглянемо далі), фара буде неминуче потіти і мутніти.
Потіють фари: що робити, як виправити?

Причини

Фахівці виділяють кілька причин для виникнення конденсату: Порушення конструкції оптики. Це може статися внаслідок ДТП. Цілісність фари ще не гарантує її герметичність. В результаті на автомобілі потіють фари зсередини. Що робити в такому випадку? Є кілька варіантів – це ремонт або заміна. Але оскільки сучасна оптика дуже дорога, можна спробувати відновити стару. Але це не дає 100-відсоткову гарантію – можливо, вам доведеться замінити блок цілком. Також відзначимо, що запітнілі фари є поганою ознакою при купівлі автомобіля «з рук». Можливо, це був «потопельник», або машина брала участь в серйозних аваріях, де не виключено порушення геометрії кузова. Тюнінг не по технології. Останнім часом все частіше автомобілісти встановлюють ксенон і «ангельські глазки». Але вже на наступний день результат розчаровує – фара починає потіти і спотворювати світло. Це є наслідком неправильного розбору оптики. При установці скла важливо повністю очистити місця стиків від старого герметика. Навіть найменша щілину буде приводом для скупчення конденсату всередині. Деякі при розбиранні пошкоджують блок механічно. Щоб це виключити, фару поміщають в духовку. Це потрібно для того, щоб розм'якшити герметик. При кімнатній температурі, заводський шов дуже щільний і зняти його практично неможливо. Погане прилягання лампочок. У випадку з нештатної установкою ксенону це може бути негерметичное отвір під блок розпалу. Це банальне явище може стати приводом для скупчення вологи на стінках фар. Вентиляційні канали. З часом вони просто забиваються. В результаті волога не може залишити межі блоку і конденсується на стінках скла. Особливо страждає від цього "Пріора". Що робити, якщо потіють фари на «Пріорі», ми розповімо конкретно в кінці статті, а поки наведемо рекомендації, як позбутися від цієї проблеми загалом.

Які можуть бути наслідки?

Перша проблема – це зовнішній вигляд. Запітнілі фари істотно погіршують естетику. Але це не єдина біда. При потраплянні світла на краплі пучок спотворюється. Освітлення стає слабким і нерівномірним, що загрожує аварійними наслідками. Якщо проблему довго ігнорувати, волога почне роз'їдати розсіювач. У випадку з пластиком він стане чорним. Метал ж просто кородує.
А якщо скло виконано з пластика, воно буде мутніти. І виправити цю проблему поліруванням не вийде. Мутніти фара буде зсередини. Також волога провокує окислення контактів на лампі. В один момент оптика просто не загориться або згасне на ходу.

Потіють фари – що робити?

Як ми вже відзначили вище, способів всього два – ремонт або заміна. Перший варіант є більш економним, але не завжди дієвим. Однак як показує практика, проблему в 70 відсотках випадків можна вирішити без заміни. Все, що нам знадобиться – це домашній фен, захисні рукавички і герметик. Останній обов'язково повинен мати в складі силікон. Колір не принциповий (але чорний буде виділятися найменше).

Підготовка

Отже, у нас потіють фари. Що робити? Роботи з ремонту бажано проводити в закритому приміщенні (наприклад, в гаражі) з гарним світлом. Так ми зможемо легко визначити місця «пробою». Отже, відкриваємо капот і оглядаємо шов на поверхні. Зазвичай розгерметизація відбувається з-за нещільного прилягання скла або кришки.
Остання знаходиться на тильній стороні блоку. Її ми відкриваємо і вмикаємо фен. Таким чином ми видалимо всю накопичену вологу усередині. Будьте обережні – у випадку з пластиковим склом, можна оплавить конструкцію. Періодично пробуйте поверхню рукою. Якщо до фари неможливо доторкнутися, зробіть перерву. Інакше пластик може розплавитися. В залежності від масштабу «трагедії», на цю операцію піде від 3 до 15 хвилин. Деякі радять залишити на ніч включене світло і таким чином просушити порожнини фари. Але робити цього не варто – ви сильно розрядити акумулятор, а великі краплі так і не пропадуть. До того ж на сучасних автомобілях в салоні буде виходити дратівливий звук, якщо включити оптику без запалювання.

Як наносити герметик? Ремонт «на місці»

Якщо використовується силіконовий продукт, бажано купувати виріб під пістолет з тонкою насадкою. Вона допоможе зробити акуратний і рівномірний шар.
Перед нанесенням герметика обробіть ділянку знежирювачем. Приділіть увагу прихованих порожнинах. На блоці не повинно бути тріщин – навіть якщо вони не наскрізні, їх бажано обробити. У разі якщо ваше авто оснащене ксеноном позаштатно, обробіть місця установки блоку розпалу. У важких ділянках герметик можна нанести через гнучку трубку (у крайньому випадку – розмазати по стику пальцем через гумову рукавичку).

Якщо не допомогло

Після виконаних робіт все одно потіє передня фара. Що робити? В такому випадку доведеться її розбирати повністю. Можливо, сталася розгерметизація в нижній, прихованої частини оптики. Нам знадобиться зняти грати і бампер. Фішку проводів від'єднуємо в останній момент – інакше фара може впасти на асфальт.
Далі проходимся герметиком по колу. В ідеалі слід зняти скло і обробити його новим ущільнювальним елементом. Але в більшості випадків проблема вирішується вже після поверхневої обробки. Далі встановлюємо фару на місце, під'єднуємо фішку проводів і кріпимо всю облицювання. На цьому ремонт можна вважати завершеним. Більше ви не будете задаватися питанням «чому потіє фара зсередини, що робити і як бути».

Про «дідівські» способи

У часи СРСР конденсат з фар видаляли шляхом додавання гальмівної рідини. Вона дуже гігроскопічна і добре вбирає вологу. Але на сучасних автомобілях використовувати такий метод не варто. Фара може помутніти, а конденсат піде не повністю через складній геометрії оптики.

Який герметик краще?

Існує кілька видів герметиків, які використовуються для герметизації автомобільної оптики: Силіконові. Найбільш популярні і дешеві. Використовуються на автомобілях бюджетного та середнього класу. Виготовляються у формі тюбиків, часто йдуть «під пістолет». Склад має високий температурний діапазон (від -50 до +250 градусів), міцність і пружність. Може наноситися одним шаром товщиною до шести міліметрів. Анаеробні. Застосовується на дорогих авто. Продукт являє собою якусь стрічку, яка при контакті з повітрям твердне і забезпечує гарні ущільнювальні характеристики. Однак анаеробний, герметик не підходить для рельєфних поверхонь.

Вентиляційні отвори на «Пріорі»

Якщо потіє фара на «Пріорі», що робити? Перед тим як залити герметик, огляньте стан вентиляційного отвору. На «Пріорі» воно виглядає наступним чином.
Всередині ще встановлено прозорий картридж. Деякі навмисно замазують його герметиком, але цього робити не варто. Прочистити його можна шлицевой викруткою з шматком чистої дрантя.

Висновок

Отже, ми з'ясували, чому потіють фари, що робити в даному випадку і яким герметиком користуватися. Як бачите, проблему можна вирішити без повної заміни оптики. Дана операція дозволить заощадити істотну суму грошей і назавжди позбутися конденсату в фарах.
Цікаво по темі
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси
Кожна лампочка в автомобілі виконує певну функцію. Всі світлові прилади повинні працювати справно...
Линзованная фара: опис і переваги
Линзованная фара: опис і переваги
Сьогодні часто на машинах можна побачити гарну оптику. Це лінзовані фари. Більшість автовласників...
Потіють скла в машині - що робити? Практичні поради досвідчених автомобілістів
Потіють скла в машині - що робити? Практичні поради досвідчених автомобілістів
Кожен автомобіліст напевно стикався з проблемою запітнілих вікон. Багато хто вважає, що таке можливо ...
H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики
H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики
Будь-який автомобіль оснащується фарами ближнього і дальнього світла. Система освітлення – невід'ємний ...
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Найперші моделі вимикачів на автомобілях служили тільки для підключення споживачів електрики в автомобілі ...