Новини високих технологій
» » Линзованная фара: опис і переваги

Линзованная фара: опис і переваги

2-05-2017, 18:31
1 658
Сьогодні часто на машинах можна побачити гарну оптику. Це лінзовані фари. Більшість автовласників, машини яких не були укомплектовані таким світлом, встановлюють лінзи самостійно. На нових іномарках останніх поколінь ці фари вже йдуть з заводу. Однак такі комплектації більш дорогі. Дійсно лінзи так гарні? Розглянемо конструкцію, переваги і недоліки цієї оптики і розберемося в законності її установки.

Навіщо потрібна така оптика?

Сьогодні лінзовані фари встановлюють по невеликій кількості причин, і вони не завжди будуть встановлені на заводі.
Найчастіше така оптика використовується для тюнінга. Багатьом автовласникам подобається те, як виглядають такі фари. Найчастіше лінзи також оснащені «ангельськими очками» – світлодіодним ободом навколо лінзи. Необхідно відзначити, що часто лінзами комплектують і галогенні лампочки.

Друга причина, по якій люди вибирають лінзи – це ксенон. Якщо виробляти установку світла на станціях, сертифікованих для цієї послуги, то буде встановлена тільки линзованная фара, і ніяка інша. Це робиться теж по ряду причин. Їх ми розглянемо трохи пізніше. Нерідко зустрічається штатна установка на заводі. В таких автомобілях лінзи монтуються ще на етапі складання. Напевно, всі бачили такі незвичайні фари. Серед бюджетних авто зараз встановлюються такі лінзовані фари на "Соляріс" від корейського виробника "Хендай". Виглядає це наступним чином.
З ними машина виглядає набагато краще. Ці автомобілі пропонуються в дорогих комплектаціях. Система являє собою не просто оптику. Це практично комп'ютер - фара має безліч функцій і можливостей. Додатково вона оснащується спеціальними датчиками.

Що ще хочеться сказати: сьогодні популярність лінзованною оптики продиктована саме фахівцями з тюнінгу автомобілів. За рахунок цього світла створюється зовнішній вигляд машини. Також оптику ставлять разом з ксеноновими лампами.

Оптика з лінзами як елемент тюнінгу

Автовласники, як ніхто інший, знають, що досконалості немає межі. Саме тому кожна людина намагається зробити вигляд свого автомобіля кращим і унікальним. Лінзовані фари виглядають витонченішими звичайних. Автомобіль з ними виглядає благородніше.
Часто ставляться лінзи на машини навіть на звичайні галогенні лампочки. Тобто практичної задачі від такої установки і не чекають. Основна функція – тільки поліпшення зовнішнього вигляду автомобіля. Хоча лінзи дозволяють світлу галогенною лампи краще фокусуватися. Пучок стає спрямованим на необхідну ділянку. Ще частіше лінзу ставлять разом з так званими ангельськими очками, тобто тільки заради естетичної сторони. Однак такий світ – це не тільки елемент дизайну, але і потужний пристрій, здатний ефективно вирішувати конкретні завдання.

Ксенон

Професіонали в автомобільному світі впевнені, що лінзами повинен комплектуватися ксенон. Чому? Тут все досить просто – ксенонова лампа світить значно яскравіше. Якщо встановлювати її в звичайну фару, де є звичайний відбивач, то потік світла не буде зосереджений в одному місці. Фара безладно світить скрізь. Такий пучок буде тільки засліплювати водіїв зустрічних автомобілях, а також пішоходів. Яка функція у лінзи? Вона направляє світловий потік в потрібну сторону і надає йому необхідний горизонт.
Кажучи простими словами, встановлений ксенон в лінзовані фари буде світити тільки на дорожнє полотно. Така оптика не сліпить зустрічних водіїв. Пучок направляється в сторони і по горизонту. При цьому охоплення близький до максимального.

На рівні законодавства необхідно прийняти рішення, що ксенонові лампи обов'язково повинні встановлюватися фари з лінзами.

Заводська комплектація

Потрібно сказати, що в базовій комплектації отримати фару з лінзованною оптикою неможливо. Такими виробами машини оснащують в комплектаціях, близьких до максимальних. Крім того, лінзи – це далеко не завжди ксенон. Їх іноді встановлюють і на звичайний галогенний світло. Візьмемо, приміром, бюджетний автомобіль "Деу Нексія". Тут така оптика встановлюється як в базовій GL, так і в максимальній комплектації GLE. Погляньте, як це виглядає зовні.
І ось здавалося б, який в цьому сенс? А робиться це для поліпшення фокуса світлового пучка. За допомогою лінз прибирають можливість засліплення зустрічних автовласників. На заводах лінза в фару ставиться з величезною кількістю додаткового обладнання. Це можуть бути датчики, автоматичні системи коригування кутів світіння. Часто, коли автомобіль входить в поворот, лінза повертається на певний кут і висвітлює мертву зону. Це вже не пустощі заради зовнішнього вигляду, а безпека. Але така линзованная фара досить дорога. Тому і зустріти таку оптику можна тільки в автомобілях преміум-класу.

Як це працює?

Давайте розглянемо, як працює линзованная фара. Якщо розбиратися в пристрої, то система являє собою окремий блок. Це безпосередньо фара, відбивач, а також лампа. Лінза фокусує світловий пучок на дорожнє полотно. Це і є її головна функція. Щоб різати світло по вертикалі, використовуються спеціальні магнітні шторки або ж застосовується система автоматичного регулювання. Якщо по дорозі рухається зустрічний транспорт, то пучок опуститься вниз до безпечного кута.

Види

Більшість сучасних автомобілів комплектуються фарами одного з трьох видів. Так, розрізняють параболічні, прожекторні і оптику з FF-дефлекторами.
Перший вид – це базовий. Він являє собою джерело світла і відображає параболу. Лампочка встановлена по центру конструкції. Розширення і розсіювання світла обумовлюється застосуванням параболи. Другий тип – це параболічна фара. Це не родичі рефлекторної оптики, однак тип відбивача тут інший. В даному випадку рефлектор має еліпсність форму. Даний підхід дозволяє створювати два потоку світла, які збираються в єдиний за допомогою лінзи. Третій тип лінзованною оптики оснащується відбивачами довільних форм і має багато секцій. Кожна з них виробляє окремий світловий потік. Потім всі потоки зберуться в загальний потужний пучок. Ця фара, а також прожекторная відрізняються високим ККД, який може доходити до 50%. При цьому перша фара має лише 25-27%.

Пристрій

Лінза необхідна для посилення потоку світла, який формується на невеликій площі відбивача. Фара складається з екрану або шторки, корпусу, лінзи і овального відбивача. Таким чином влаштований звичайний проектор.

Переваги і недоліки

Як видно, установка линзованных фар дозволяє вирішити масу різних завдань, будь то поліпшення зовнішнього вигляду, корекція характеристик світла або просто створення нормального освітлення.
Серед плюсів установки лінз можна виділити гарний дизайн, можливість покращення таким чином характеристик фар, функціональність. Але є і недоліки, причому цілком суттєві. Так, якщо пригадати ситуацію з ксеноновими варіантами, то линзованная фара, яка встановлювалася кустарно, не має дозволу. Необхідно розуміти це, перш ніж купувати і встановлювати такий світ. При бажанні можна подивитися модельний ряд – якщо в максимальних комплектаціях вашого авто лінзи є, то можна спробувати поставити їх на свою машину. Наприклад, в максимальних комплектаціях "Кіа" лінзовані фари є. Після того як оптика встановлена, необхідно обов'язково налаштувати світло. Якщо не зробити цього, то освітлення дороги тільки погіршиться. Також для монтажу лінзи доведеться розбирати лампу. Ця операція передбачає демонтаж скла. Є ризик зламати його або просто негерметично вклеїти. Варто ретельно подумати, перш ніж встановлювати такі системи. Але якщо ксенонові фари, то лінза там обов'язкове.

Лінзи і закон

Як і інші нелегальні внесення змін у конструкцію оптики, лінзи, встановлені кустарним способом, – незаконні. Таку оптику можуть зобов'язати демонтувати інспектора ДІБДР. Особливо якщо встановлюється на вітчизняні автомобілі фара линзованная. ВАЗ з такою оптикою просто не може пройти техогляд.
Щоб усе було законно, необхідно звертатися тільки в сервіси, що мають відповідні сертифікати. Іноді установка вимагає навіть повної заміни фари. Частіше необхідні дозвільні документи від ГИБДД, щоб внести зміни в конструкцію автомобіля. Але незважаючи на це, лінзовані протитуманні фари і головна оптика все-таки встановлюються на штатні світлові прилади. Причому як в гаражах, так і на численних СТО.
Цікаво по темі
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси
Кожна лампочка в автомобілі виконує певну функцію. Всі світлові прилади повинні працювати справно...
Балки світлодіодні для авто: види, вибір, установка
Балки світлодіодні для авто: види, вибір, установка
Додаткове освітлювальне обладнання дуже необхідно для позашляхових автомобілів. Штатні оптичні пристрої ...
Лампочки H7: які краще світять? Кращі лампочки H7: рейтинг виробників
Лампочки H7: які краще світять? Кращі лампочки H7: рейтинг виробників
Кожен автовласник відмінно знає, як важливо в нічний час або ж в умовах поганої видимості добре переглядати дорогу. Щоб процес руху на автомобілі був
ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?
ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?
Захист електроустаткування будь-якого автомобіля здійснюється за рахунок запобіжників (плавких вставок)...
H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики
H1 лампа автомобільна: види, опис, характеристики
Будь-який автомобіль оснащується фарами ближнього і дальнього світла. Система освітлення – невід'ємний ...