Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

1030 0 Новини високих технологій

Кожна лампочка в автомобілі виконує певну функцію. Всі світлові прилади повинні працювати справно, так як це забезпечує безпеку під час руху по дорозі. Але лампочки мають властивості перегорить, одна раніше, а інші пізніше, але це трапляється. Без ближнього, дальнього світла, покажчиків повороту і стоп-сигналів їздити не можна. Тому необхідно поставити нову лампу. Давайте поговоримо про те, як поміняти лампочку і з якими труднощами можна зіткнутися під час виконання таких робіт.

Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

Загальні положення

Середній термін служби лампи залежить від її ресурсу та умов використання. Китайські вироби служать зазвичай недовго, в середньому 150-200 годин, але і тут є винятки. А ось оригінальні лампи можуть працювати багато років і при цьому світити так само яскраво, як в перший день. Середній термін служби складає близько 15-2 років. Саме після такого терміну варто купити запасні, хоча такі завжди повинні бути. Приміром, якщо в нічний час на трасі перегоріла лампа, їхати вже не так комфортно, та й небезпечно це. У цьому випадку бажано знати, як поміняти лампочку на своєму автомобілі, найчастіше в цьому немає абсолютно нічого складного. Варто звернути вашу увагу, що на більшість автомобілів встановлюються галогенні лампи. Їх колби торкатися руками настійно не рекомендується. Обумовлено це тим, що в процесі роботи вони нагріваються до високої температури. Залишилися жирові плями з рук призводять до того, що лампа просто перегорає. Колбу також не можна дряпати. В іншому ж процес заміни нескладний, зараз ми його розглянемо.

Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

Як поміняти лампочку у фарі

Процес заміни найчастіше зводиться до того, що для початку вам потрібно зрозуміти, чи варто знімати фару чи ні. Конструкція більшості сучасних автомобілів така, що для заміни фару виймати не потрібно. Просто з посадочного місця викручується цоколь, лампа виймається з роз'єму і встановлюється нова. Але в окремих випадках фару все ж потрібно зняти. Іноді це робиться, швидше, для більшої зручності проведення робіт, а не як необхідність. Для цього потрібно викрутити болти, що проходять через корпус фари і міцно утримують її на місці. Але іноді навіть інструмент ніякий не потрібний. Приміром, на "Вольво" ХС90 шпилька має Г-подібну форму і не закручується, а просто вставляється. При необхідності заміни лампи ближнього або дальнього світла фара дуже швидко знімається і ставиться назад, ніякого інструменту в цьому випадку не потрібно. Але така конструкція зустрічається нечасто, тому набір ключів краще тримати під рукою.
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

Як поміняти лампочку підсвічування номерного знака

Найчастіше для підсвічування номера встановлюється дві лампи типу W5W. Це самий звичайний варіант без цоколя. Процедура заміни зазвичай аналогічна практично на всіх автомобілях. Полягає вона в тому, що необхідно зняти з засувок кріплення. На сучасних автомобілях найчастіше використовують засувки, на класики ВАЗ застосовували шурупи для фіксації. За допомогою плоскої викрутки отщелкиваем кріплення і виймаємо лампу із захисного кожуха. Після цього ставимо нову. Перш ніж помістити її назад в корпус, рекомендується перевірити на працездатність. Процес складання виконується у зворотному порядку. Варто відзначити, що іноді одна лампа перегорає, з-за цього номерний знак видно не повністю, тому у співробітників ГИБДД можуть виникнути питання. Якщо одна лампа згоріла, то краще поміняти обидві, щоб через місяць не лізти туди ще раз. В цілому ж все гранично просто, і проблем виникнути не повинно. У деяких випадках, коли для кріплення використовуються шурупи, вони закисають. Можна облити їх ВД-40 і трохи почекати, після цього все повинно відкрутитися.

Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

Згоріла лампа на панелі приладів? Не біда!

Тут вже багато що залежить від моделі автомобіля. Але суть, тим не менш, зберігається. З інструментів нам знадобиться плоска і фігурна викрутка або ж набір біт. Найчастіше приладова панель кріпиться за допомогою декількох саморізів. Знаходимо і викручуємо їх. Далі акуратно тягнемо панель приладів на себе. В центрі є колодка, її треба від'єднати, так як без цього складно буде виконати заміну вимагається лампи. Вже зі знятою панелі демонтуємо задню кришку. Вона тримається на простих пластикових засувках. В процесі намагаємося їх не ламати. Далі ми бачимо цоколі ламп, кожна з яких відповідає за виділення того чи іншого значка. Прокручуємо цоколь лампи в ліву сторону і виймаємо. Тепер потрібно витягнути лампочку з цоколя. Якщо не вдається її витягти, можна спробувати зафіксувати цоколь пасатижами, але тільки обережно, щоб його не пошкодити. Потім ставимо нову лампу і збираємо все в зворотній послідовності. Так як поміняти лампочки на панелі приладів нескладно, це потрібно зробити обов'язково, адже можна і не знати про деякі несправності тільки тому, що не працює лампа.
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

Заміна лампи стоп-сигналі

Тут процедура дещо схожа на ту, яку необхідно виконати для заміни лампочок головного світла. На класиці необхідно демонтувати ліхтар, на іномарках найчастіше цього робити не потрібно. Для початку варто відкрити багажник і зняти обшивку, яка закриває доступ до лампи. Після цього від'єднуємо джгут проводів і відповідним ключем викручуємо гайки кріплення ліхтаря до кузова. Тепер є вільний доступ до перегорілої лампи стопа. Викручуємо її і ставимо нову, складного тут нічого немає. Для заміни необхідно зняти задню панель ліхтаря. Вона тримається на пластикових засувках, акуратно знімаємо і намагаємося нічого не пошкодити. Бажано в процесі роботи проінспектувати стан інших лампочок і при необхідності поміняти і їх, коштують вони копійки. Ось ви і знаєте, як поміняти лампочку стоп-сигналу. У деяких випадках ліхтар знімати не потрібно, так як плафон лампи видно з багажника. Повернувши проти годинникової стрілки, витягуємо його, дістаємо згорілу лампу і ставимо нову. Збірка в зворотному порядку.

Важлива інформація

Найчастіше варто встановлювати в фари головного світла той, що стояв з заводу. Саме такі лампи служать довше. Крім того, не варто збільшувати потужність, якщо вам здається, що світло недостатньо яскравий. Це може призвести до того, що оплавятся не тільки контакти на плафоні, але і у підрульового перемикача. В кінцевому підсумку останній доведеться замінити повністю або віддати гроші за недешевий ремонт. Наприклад, якщо збільшити потужність на 40%, то і фари незабаром з-за високої температури можуть потріскатися і помутніти, якість світла в цьому випадку стане ще гірше.
Як поміняти лампочку в автомобілі: поради та нюанси

Підведемо підсумки

Так як поміняти габаритну лампочку або будь-яку іншу на автомобілі не складе праці, то такі роботи краще виконувати самостійно. Правда, тут є деякі винятки. Наприклад, на сучасних автомобілях "БВМ" або "Мерседес" навіть лампу самостійно не завжди вдасться замінити, так як для цього потрібно багато чого зняти. Але для бюджетних авто це цілком можливо.

Популярі новини
Загрузка...