Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації

1767 0 Новини високих технологій

Найперші моделі вимикачів на автомобілях служили тільки для підключення споживачів електрики в автомобілі до джерела енергії. Це були найпростіші перемикачі, замикаючі тільки два провідника. Один був з'єднаний з джерелом струму. Другий підводився безпосередньо до споживача бортового електрики. Потім це пристрій оснастили функцією запуск стартера. Наступні доробки та модернізації цього першого примітивного замку запалювання додали ще й якусь примітивну захист від угону. Цього вдалося досягти установкою спеціального блокувального механізму. Вузол замикав рульове колесо, коли ключ не знаходиться в замку. Потім почався століття розвитку електроніки, і в автомобілях повсюдно стали застосовуватися електронні блоки управління. Новинка відбилася і на вимикачі запалювання. Сучасний автомобіль пов'язаний з іммобілайзером, центральним замком та іншими пристроями, що відповідають за безпеку. Єдине, що пов'язує старий примітивний вимикач і замок запалювання – ремонт. І те, і інше пристрій іноді виходить з ладу.


Функції

Замок або вимикач запалювання – це комутує компонент.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
За допомогою даного елемента виконується підключення і відключення бортової мережі автомобіля до акумулятора, а коли двигун запущений, то до генератора. Завдяки замку можна підключити або відключити запалювання. Механізм запускає стартер і двигун. Якщо мотор не заведений, за допомогою замка створюється можливість функціонування різних пристроїв. Це мультимедіа, протиугінні системи і інше обладнання. І нарешті, так само як і раніше, замок виконує функцію блокування керма. Механізм відповідає не тільки за процес запуску двигуна, але і за підключення або відключення всієї електричної бортової мережі автомобіля до акумулятора, а також за захист від угону. Що стосується пристрою механізму, то технічно елемент влаштований просто. Однак принцип роботи на різних моделях автомобіля може незначно відрізнятися.

Особливості експлуатації

Потрібно знати, як правильно використовувати замок запалювання. Ремонт його хоч і не складний, але вимагає певного часу і фінансових вкладень. Правила експлуатації особливо потрібно дотримуватися власникам старих авто. Повертати ключ запалювання необхідно плавно і без ривків.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Також важливо звертати увагу на заклинювання і проскакування замку. Якщо в ході роботи трапляються такі ситуації, тоді замок слід оглянути і перевірити. Коли двигун запущений, не рекомендується намагатися запустити стартер. Це загрожує виходом цього елемента з ладу. На більшості замків є корисна функція. Вона блокує можливість повороту ключа. Коли двигун заглушений, не рекомендується встановлювати ключ в положення «ON». Це розряджає акумулятор. Для блокування керма спочатку витягують ключ із замка, а потім повертають рульове колесо до упору в бік.


Типові несправності та їх причини

Основна маса фахівців, які займаються обслуговуванням автомобілів, виділяє дві основні причини, з яких виходить з ладу замок запалювання. Ремонт часто пов'язаний з поломками в групі контактів. Друга причина пов'язана з руйнуванням внутрішніх частин пристрою, личинки. Ще один вид поломок пов'язаний з природним зносом ламелей личинок або ключа.

Поломки контактної групи

Ця несправність викликана окисленими або оплавленими контактами. Що стосується причин, то це пов'язано з нестабільною напругою, різкими перепадами. Ці явища часто трапляються при спробі запуску двигуна - коли нагрівається електричний провід, вигоряє його ізоляція. З даною несправністю стикалися власники перших моделей ВАЗ, де стартер включався окремою групою контактів.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Проблеми з контактною групою проявляються наступним чином. Водій хоче завести машину, але спочатку необхідно включити запалювання. Людина повертає ключ – і все. Прилади не подають жодних ознак життя. В цьому випадку можливий ремонт замка запалювання своїми руками, адже проблема не в механізмі сайту. Його чіпати немає необхідності. Якщо немає можливості змінювати механізм, а така проблема трапилася перший раз, в даному можна спробувати усунути несправність за допомогою простої зачищення контактів.

Як розпізнати проблеми з контактною групою?

Про проблеми, пов'язаних з контактами, каже відмова більшої частини електричних пристроїв. Як це відбувається? Всередині контактної групи через кожну клему підключено декілька приладів. Наприклад, покажчики поворотів, дальнє і ближнє світло, а також ліхтарі заднього ходу активуються тільки при включення запалювання. Якщо якийсь з контактів згорить і не зможе віддавати струм, то ці прилади не будуть функціонувати. Така ж точка – це запобіжний блок. Тут до одного гнізда підключаються кілька споживачів. Виняток становлять фари. Це досить потужні прилади, тому навіть на класичних моделях автомобілів вони рознесені на різні запобіжні елементи. Якщо не працюють передні фари і задні ліхтарі, це говорить про те, що зламаний замок запалювання. Ремонт передбачає відновлення контактної групи.

Особливості ремонту

Як правило, замок запалювання є одним з найбільш надійних вузлів в автомобілі, однак і він по закінченні певного часу виходить з ладу. Часто автовласники можуть зіткнутися з заеданиями в личинці або з неполадками в контактному сайті. Ці ушкодження можуть носити механічний характер. Якщо несправна личинка, тоді ремонт замка запалювання (ВАЗ 2106 в тому числі) передбачає повністю заміну личинки.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Якщо ж проблема пов'язана з контактною групою, можна замінити елемент без необхідності втручання у свердловину механізму. Практика показує, що простіше повністю замінити замок запалювання «Мерседес». Ремонт його можливий, але процес трудомісткий. До того ж так дешевше. Деякі проблеми вирішуються навіть без необхідності заміни. Наприклад, якщо замок тільки заїдає і встановлений на вітчизняному авто, вирішити проблему можна за допомогою графітової мастила. Якщо зламані контакти або провідники в контактному сайті, тоді зруйновані місця паяють або змінюють зламані елементи.

Діагностика

Якими б не були ознаки поломки, починати усувати їх рекомендується з точного визначення несправності. Для того щоб здійснити ремонт замка запалювання «Форд Фокуса», необхідно виконувати повну діагностику всього вузла. Для цього знадобиться мультиметр.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Процес виконується в кілька етапів. Першим ділом з рульової колонки знімають всі декоративні елементи. Потім роз'єднують колодки джгутів і за допомогою мультиметра в режимі опору перевіряють правильність замикання висновків. На першому кроці перевірка повинна виконуватися з ключем в нульовому положенні. Потім повертають ключ в положення «Включено» і до положення «Стартер». Контакти замкнуться, коли отримають ключ із замку.

Як виконати заміну

Її можна зробити своїми руками незалежно від моделі автомобіля. Плюс в тому, що процес займає мінімум часу. Ремонт замка запалювання («Хонда Фіт» в тому числі), а точніше його заміна, практично нічим не відрізняється від такого ж процесу на будь-якому іншому авто. Демонтувати вузол зможе будь-який, навіть початківець автолюбитель. Спочатку витягують декоративні накладки, потім витягують прилад.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Необхідно враховувати, що до замку підключений плюсовий дріт з акумулятора. Для безпечного проведення робіт його краще вимкнути. Якщо дроти підключені окремо, тоді повинна бути схема. Вона є в керівництві по експлуатації. Це дозволить швидко, легко і правильно приєднати новий замок. У сучасних автомобілях операція здійснюється просто. На замку є роз'єми для підключення.

Про встановлення личинки

Замок зламаний, не дозволяє завести автомобіль, зовсім не обертається або обертається з працею, ключ застряє в свердловині. Все це говорить про те, що необхідний ремонт личинки замка запалювання. Можливо, проблема вирішиться простий мастилом.
Замок запалювання: ремонт, пристрій, особливості заміни та рекомендації
Досить використовувати очищувач контактів. Підійде навіть той, що призначений для клем акумуляторної батареї. Це дуже ефективний засіб. Для ремонту механізм необхідно розібрати. Витягти личинку непросто. Іноді доводиться видаляти фіксатор механічним грубим способом. Коли елемент видалений, личинка легко демонтується з корпусу замку. Потім беруть нову личинку і вставляють її в корпус. Іноді здається, що замок зламаний, але насправді він може просто замерзнути. Якщо ключ не вставляється, варто трохи нагріти його.

Про заміну контактної групи

Такий ремонт замка запалювання («Форд Фокус 2» у тому числі) здійснюється максимально просто. Після розбирання деталь легко змінюється на будь-якому типі замків. Плюс такого підходу до ремонту в невеликій вартості запчастин і відсутності необхідності повної заміни. До того ж з допомогою такої операції можна вирішити безліч проблем в роботі електричної частини автомобіля.

Популярі новини
Загрузка...