Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки

965 0 Новини високих технологій

Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109 необхідний для забезпечення нормальної роботи циліндрів і супортів, які затискають колодки і зупиняють машину. Конструкція всієї системи досить проста – тут немає ніяких надмірностей начебто антипробуксовочной системи, навіть датчиків, що сигналізують про надмірному зносі колодок, ви теж не знайдете. Контроль за станом елементів повинен здійснювати водій. На допомогу йому є тільки лише датчик рівня на розширювальному бачку. При зниженні рівня гальмівної рідини нижче критичної позначки на приладової панелі загориться сигнальна лампа.

Загальна схема системи

Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки
Система привода гальм тут гідравлічного типу, функціонування відбувається за допомогою двох контурів, вони працюють незалежно один від одного. Застосування двоконтурної системи виправдано безпекою. Якщо один з супортів буде протікати або обірветься шланг, ви все одно зможете зупинити автомобіль. Навіть безпосередньо на головному гальмівному циліндрі ВАЗ-2109 може матися текти. Але машину все одно можна буде зупинити.

Правда, якщо гальмівна система буде працювати тільки на одному контурі, ви відчуєте дискомфорт. Автомобіль буде тягнути в одну якусь сторону при гальмуванні. Також знижується ефективність гальмування. З цих причин продовжувати користуватися автомобілем, у якого несправна гальмівна система, категорично заборонено. За допомогою головного гальмівного циліндра ВАЗ-2109 створюється тиск всередині системи. Коли водій натискає на педаль гальма, він переміщає шток і поршень всередині циліндра. При цьому підвищується тиск всередині шлангочек і трубочок. На кожному з коліс встановлюються виконавчі пристрої. Це робочі циліндри, які знаходяться на задніх колесах. А також супорти на механізми передніх коліс. З допомогою цих елементів розтискаються задні колодки і стискаються передні. При цьому під впливом сили тертя між дисками, барабанами і колодками здійснюється гальмування автомобіля.

Передні гальма

Безпосередньо на маточині жорстко зафіксований металевий диск. Кріплення гальмівного диска здійснюється за допомогою:
 • Невеликих шпильок конічної форми, які виконують функцію напрямних для коліс.
 • Болтів, якими вироблено кріплення колеса до маточини.
 • Частота обертання диска у і колеса завжди буде однакова. Отже, щоб провести гальмування автомобіля, необхідно зупинити всі його колеса. Для цього потрібно затискати диск за допомогою колодок і гальмівних супортів.

  Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки
  Супорти мають дві частини — зовнішню і внутрішню. На внутрішній частині розташовується циліндр, в ньому встановлюється сталевий поршень. Під впливом тиску, що створюється головним гальмівним циліндром ВАЗ-2109 відбувається рух поршня, він впливає на колодку, розташовану зсередини. Зовнішня частина супорта при цьому рухається назустріч. При зниженні тиску в системі колодки повертаються у вихідне положення під дією пружин.

  Задні гальма

  Конструкція гальм, яка знаходиться на задніх колесах, має приблизно таку ж схему. Тільки замість диска використовується барабан. Він виготовляється з алюмінієвого сплаву, всередині якого знаходиться сталева обойма. Колодки виготовлені з металу, зовнішня частина яких стикається з барабаном, наклеєні спеціальні накладки. Вони виготовляються з різних фрикційних матеріалів. Колодки приводяться в рух за допомогою гальмівних циліндрів.
  Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки
  Цей елемент дозволяє під дією тиску, створюваного головним гальмівним циліндром ВАЗ-2109 розтиснути колодки. Ресурс задніх барабанів і колодок набагато вище, ніж аналогічних елементів передніх гальм. Причина криється в тому, що на задні колеса припадає не більше 30 % навантаження при гальмуванні. Ресурс задніх елементів гальмівної системи приблизно в два-три рази вище, ніж у передніх.

  Головний гальмівний циліндр

  Конструкція цього елемента досить проста. Виготовляється головний циліндр зі спеціальних алюмінієвих сплавів. Цільний корпус, до якого здійснюється кріплення розширювального бачка і трубок, з допомогою яких рідина подається на виконавчі механізми. Пристрій головного гальмівного циліндра ВАЗ-2109 чимось схоже на двигун внутрішнього згоряння. Всередині є порожнина, вона ідеально рівна, в ній відбувається рух двох поршнів під дією педалі. На зовнішній стороні у цих поршнів знаходяться гумові ущільнювальні манжети. Вони необхідні для підвищення герметичності. Ремкомплект головного гальмівного циліндра ВАЗ-2109 обов'язково містить ці манжети.

  Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки
  Зверху на циліндр встановлюється розширювальний бачок, він виготовлений з пластмаси. На ньому знаходиться пробка, всередині якої вбудований поплавковий датчик рівня. Він не показує проміжні значення, а можна просто включити ланцюг живлення лампи при зниженні рівня рідини в системі.

  Як потрібно обслуговувати головний циліндр

  Конструкція гальмівної системи на дев'ятках приблизно така ж, як і на класичних моделях. Відмінність лише в тому, що деталі гальмівної системи ВАЗ-2109 набагато міцніше і міцніше, так як машина здатна розвивати більш високі швидкості, отже, треба швидше її зупиняти.
  Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки
  Немає необхідності проводити обслуговування головного гальмівного циліндра, якщо він функціонує нормально. Але намагайтеся міняти гальмівну рідину, при необхідності доливайте і стежте за тим, щоб в системі не сталося витоку. Якщо з'явилася текти з головного циліндра, необхідно провести його ремонт або ж повну заміну.

  Заміна або ремонт?

  Ціна головного гальмівного циліндра ВАЗ-2109 становить близько 1000 руб. Ремкомплект обійдеться вдвічі дешевше. Але доцільність його установки досить спірна. При ремонті вам потрібно провести наступні дії:
 • Злити рідина з розширювального бачка.
 • Демонтувати розширювальний бачок.
 • Викрутити трубки, які знаходяться на гальмівному циліндрі.
 • Викрутити дві гайки, якими кріпиться корпус головного циліндра до вакуумного підсилювача.
 • Послабити кріплення стопорного болта, який утримує перший поршень.
 • Витягнути поршень з циліндра. Робити це потрібно акуратно, щоб не вискочила пружина. Намагайтеся не розгубити всі елементи.
 • Послабити кріплення стопорного болта, який утримує другий поршень, і вийняти елемент з циліндра.
 • Установка нового циліндра

  Схема головного гальмівного циліндра ВАЗ-2109 така ж, як і на автомобілях класичної серії:
  Головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109: пристрій, схема та відгуки
  Після цього необхідно встановити нові манжети і поршні і зафіксувати пристрій на місці. Але набагато краще поміняти головний гальмівний циліндр ВАЗ-2109. Як це зробити своїми руками:
 • Зафіксуйте корпус циліндра за допомогою двох гайок на вакуумному підсилювачі.
 • Встановіть гальмівні трубки.
 • Зафіксуйте на циліндрі розширювальний бачок.
 • Після цього необхідно обов'язково залити рідину в систему і здійснити прокачування гальм. Якщо це не зробити, то всередині системи будуть повітряні пробки, які не дозволять досягти максимальної ефективності гальмування.

  Популярі новини
  Загрузка...