Маслозємні кільця: ознаки зносу

1557 0 Новини високих технологій

Маслозємні кільця є одними з найважливіших елементів двигуна. Що ж це за деталі, куди їх встановлюють і як їх замінити - обов'язково знати кожному автовласнику, щоб у будь-який час допомогти своєму залізному другу.

Що собою являють ці деталі

Маслозємні кільця відносяться до поршневих кілець і відіграють велику роль у роботі автомобіля. Дана деталь складається з верхнього компресійного, компресійно-маслосъемного і нижнього маслосъемного кільця. Саме від їх роботи залежать наступні параметри: величина розгінної потужності, наскільки токсичні вихлопні гази, запуск двигуна і величина витрати палива і масла. Тому так важливо відстежувати їх технічний стан.


Маслозємні кільця: ознаки зносу

Функції маслозйомних кілець

Головною функцією таких кілець є відведення тепла від поршня. Інакше це загрожує поршня різними дефектами - наприклад, прогарами або задираками, що призводить до порушення роботи запчастини і всього механізму в цілому. В результаті деталь заклинить в циліндрі. Також саме маслос'емниє кільця відповідають, наскільки герметична камера згоряння, а отже, мінімізують потрапляння газів з картера в циліндр і назад. Крім цього, відбувається регулювання того, як змащуються сполучаються елементи. Тут важливо пам'ятати, що як недолік олії, так і його надлишок може вивести двигун з ладу.


Конструкція кілець

Перед тим як розглядати несправності і з'ясовувати, коли потрібна заміна або розкоксовка маслозйомних кілець, потрібно дізнатися їх конструкційні особливості. Нероз'ємних деталей на сьогоднішній день вже не проводиться, так як вони вже непопулярні. У таких деталей підвищена жорсткість, з-за чого вони недостатньо прилягають до поверхні і погано видаляють масло. Сьогодні виробляються деталі, до складу яких входить два або три частини. Такі деталі називаються "набірні маслос'емниє кільця".
Маслозємні кільця: ознаки зносу
Перший варіант складається з самого маслосъемного кільця і спіральної пружини. Плюси такого виробу: воно досить гнучке, з-за чого щільно прилягає до стінок циліндра. Пружина притиснута до кільця так сильно, що деталь виглядає цілісною. Кільця з трьох елементів складаються з наступних елементів: розпірною пружини і двох сталевих пластинок. Застосовуються вони зазвичай в автомобілях з бензиновими двигунами. Перевага даної конструкції в тому, що вона максимально щільно прилягає до циліндра.

Робота компресійного кільця

Найбільше навантаження у компресійного кільця, тому при його виготовленні застосовують спеціальні леговані матеріали. Поверхня його покривається зносостійким иеществом, для того щоб кільце могло встояти перед тиском газів і високою температурою. Коли кільце наближається до верхньої мертвої точки, мастила стає менше, а зростаюче тиск в циліндрі забезпечує більш щільне прилягання кільця до циліндра. При цьому відбувається і зниження швидкості руху, а при повній зупинці може розірватися масляниста плівка. У такому випадку у компресійного кільця відбувається сухе тертя під час роботи, а значить, і швидкий його знос.


Маслозємні кільця: ознаки зносу

Робота середнього і самого маслосъемного кільця

На середньому кільці навантаження набагато менше. При його виробництві використовують легований чавун. На форсованих двигунах компресійно-маслосъемное кільце покривають зносостійким матеріалом. Це тому, що у замку тиск залишається високим. За назвою цього кільця можна здогадатися, що воно виконує і компресійну роботу, і бере участь в мастилі. Для того щоб масло не потрапило в камеру згоряння, кут конуса зовнішньої поверхні становить не більше 80 р. Головним завданням компресійно-маслозйомних кілець є зняття мастила з циліндра і запобігання потрапляння її в камеру згоряння. Самі маслос'емниє кільця виконують тільки одну функцію: знімають масло і відводять його в картер. Для максимально якісного виконання цього завдання конструкція передбачає два пояси, і кожен з них займається зняттям залишків олії. У результаті збір рідини відбувається між поясами і внизу деталі. Щоб її усунути, є спеціальні ковпачки з довгастими отворами, з яких виводиться рідина. Далі вона стікає в піддон або залишається на зовнішній стороні поршня.

Перевірка стану маслозйомних кілець

В роботі поршневим ковпачкам і маслосъемним кілець доводиться нелегко, тому природний знос ніхто не скасовує. Зазвичай даний комплект ходить близько 150 тисяч кілометрів, а в деяких випадках і в два рази більше. Але досягти таких показників можна лише в тому випадку, коли здійснюється правильна експлуатація транспортного засобу. У більшості ж випадків ремонтувати двигун доведеться раніше. Часта заміна маслозйомних кілець може бути обумовлена наступними факторами: неякісне або невідповідний масло, несвоєчасна його заміна. Також важливо стежити за повітряним фільтром, особливо якщо частим маршрутом є запилена місцевість. Крім цього, паливний фільтр повинен бути справний.
Маслозємні кільця: ознаки зносу
Небажаний і перегрів або сильна навантаження самого двигуна. В цьому випадку утворюється нагар в поршневих канавках. Якщо залягли маслос'емниє кільця, то поршень не буде досить щільно прилягати до циліндра. Це значно знижує потужність автомобільного двигуна. Щоб маслос'емниє кільця прослужили якомога довше, потрібно дотримувати деякі правила. Короткочасні поїздки в зимовий час небезпечні для двигуна, так як він не прогрівається до оптимальної температури. Також взимку не варто надмірно навантажувати його, з-за недостатньої мастила може статися перегрів. В результаті цього відбувається заклинювання і утворення на стінках циліндра і поршня дефектів. В цьому випадку відбувається повний знос ковпачків і перегородок між канавками. Несприятливі для авто і постійні міські пробки.

Ознаки зносу кілець та їх діагностика

Дізнатися, коли маслосъемним кілець необхідний ремонт або заміна, можна по деяких факторів:
 • витрата масла в двигуні став набагато більше;
 • на початку руху або після недовгої зупинки - поява сизого диму;
 • протікання і випаровування масла в ковпачках, ущільнювальні прокладки і т. д.;
 • має значення і колір подтекаемой рідини: якщо вона темна, то потрібно замінити ущільнювачі;
 • наступним етапом буде перевірка свічок, якщо вони брудні, то потрібно звернутися в автосервіс або самостійно зробити ремонт.
 • При виявленні будь-яких ознак зносу в першу чергу потрібно звернути увагу на маслос'емниє кільця. Перевірку ковпачків зробити досить легко. Потрібно зняти шланг вентиляції, якщо тиск в картері висока, то ковпачки вийшли з ладу.
  Маслозємні кільця: ознаки зносу

  Розкоксовка маслозйомних кілець

  Не у всіх випадках потрібно повністю замінювати деталі. Якщо є нагар або залягли кільця, то допоможе розкоксовка. Існує наступний рецепт, щоб відновити дані елементи без розбирання двигуна. Потрібно приготувати суміш, до складу якої входить ацетон і гас в рівних пропорціях. Після цього свічки запалювання викручуються, а приготовлена суміш заливається в циліндр через отвори. Потрібно почекати 9 годин. По закінченні цього часу вкручуємо свічки на місце, виробляємо запуск двигуна і їздимо на високих оборотах. Після цього рекомендується замінити масло в двигуні і фільтр. Спеціальний раскоксователь можна купити і в магазині. В принципі, виходить те ж саме, але необхідно почитати інструкцію. Заливається раскоксовиватель також в свічні отвори, тільки часу на розкислення нагару йде менше - як правило, 15 хвилин, але це потрібно уточнити в інструкції.
  Маслозємні кільця: ознаки зносу

  Заміна деталей

  Розкоксовка може допомогти виключно при нагарі, але якщо деталі зносилися, то їх потрібно тільки міняти. Заміна кілець і маслозйомних ковпачків може бути проведена і своїми руками. Проводиться вона за допомогою спеціального знімача, оправки для запресовування, металевого прутика, ще знадобиться пінцет і рассухариватель. При купівлі нових ковпачків і кілець найкраще віддавати перевагу оригінальним деталям, адже підробки вистачить ненадовго. Тим більше, що матеріал покриття верхніх кілець в ідеалі повинен підходити до матеріалу двигуна.
  Маслозємні кільця: ознаки зносу
  Спочатку потрібно зняти всі вузли і механізми, щоб підібратися до деталей. Першим виробляється зняття повітряного фільтра, потім паливного насоса і розподільника запалювання. Для демонтажу корпусу приводу допоміжних елементів роз'єднуємо з'єднання на болтах. Потім йде зняття мінусової клеми і зубчастого шківа. Щоб звільнити кришку головки блоку - зняти привід маси. Тепер відкручуємо гайки переднього і заднього корпусу підшипників розподільного валу. Знімаємо шпонку распредвала і дістаємо сальник. Виставляємо поршень в ВМТ, виймаємо свічку, вставляємо прут в отвір, щоб не випав клапан, після цього потрібно стиснути пружини і вийняти два сухаря, випрессовиваем кільця. Установка нових деталей на місця відбувається точно в зворотному порядку. Маслозємні кільця Вазівських моделей змінюються в тій же послідовності.

  Популярі новини
  Загрузка...