Новини високих технологій
» » LED-світильник для рослин: види, особливості. Як зробити фитолампу своїми руками

LED-світильник для рослин: види, особливості. Як зробити фитолампу своїми руками

27-03-2017, 12:28
1 920
Кожен дачник знає, наскільки важливу роль у розвитку розсади або вирощуванні кімнатних квітів грає освітлення. Для багатьох культур недолік сонячного світла згубний. Але де взяти зігріваючий тепло сонця в холодні весняні дні, коли за вікном ще лежить сніг і вирує сильний вітер? Додаткове підсвічування в такий час забезпечує LED-світильник для рослин. Саме таке джерело світла є спасителем для тих культур, які висаджуються по весні в теплицях і взимку на підвіконнях у квартирах. Але правильний вибір фитолампы – дуже важливий момент, якому слід приділити максимум уваги. Існує кілька видів освітлювальних приладів для розсади. Серед них є ті, які застосовувати взагалі не рекомендується. Є й ті, які є справжніми рятівниками городників.Правильний світло

Дуже важливо при покупці джерела освітлення вибрати той, який містить необхідний спектр випромінювання. Багато освітлювальні прилади не дають енергії сонячного світла, а виділяють лише видимий для людини спектр. Всім відомо, що будь-яке дерево чи квітка потребують в ультрафіолетовому світлі. Але для шкіри і очей людини таке освітлення шкідливо. Виробники намагаються створити такі LED-світильники для рослин, які були б максимально корисні для розсади, але абсолютно безпечні для людини. Також корисний і теплий (жовтий або оранжевий) світло. Він допомагає культур не тільки розвиватися правильним чином, але і сприяє швидкому цвітінню. Якщо ви помітили, що квітки утворюються нерівномірно, то саме такого світлового спектру не вистачає вашої розсаді.


А ось велика кількість тепла, навпаки, шкодить рослинам. Жодних гріючих і палючих ламп використовувати в цей період не потрібно. Якщо користуєтесь джерелами світла, які дають тепло, то не забувайте про охолодження. Вимикайте лампи на деякий час, щоб рослини відпочили. Можна також використовувати спеціальні вентилятори. Але вирощування розсади таким чином вже обійдеться "в копієчку". До речі, фахівці вважають, що культурам зовсім не потрібно цілодобове освітлення. Достатньо буде включати джерело світла над розсадою по сім-вісім годин на день.

Яку вибрати лампу?

Багатьом початківцям дачникам здається, що звичайної лампи розжарювання, підвішеній над діжкою з розсадою, буде цілком достатньо. Це абсолютно неправильний підхід. Виявляється, лампи розжарювання не дають повного спектру випромінювання, необхідного для нормального розвитку рослин. Зустрічаються, звичайно ж, світильники повного спектру, але коштують вони досить дорого, і інвестувати в них абсолютно не вигідно. Люмінесцентні або енергозберігаючі лампочки також не схожі. Їх спектр для людини незвичний і навіть шкідливий. Та й величина світлового потоку не дозволить гармонійно розвиватися культурам.

LED-світильники

В окрему категорію садівники виділяють спеціальні лампи світлодіодні (LED). Світильники для рослин городники називають помічниками і саме їм довіряють свою весняну розсаду. Для організації підсвічування кімнатних рослин або весняної розсади світлодіодна лампа вважається самим оптимальним рішенням. Причому вона використовується не тільки для вирощування невеликих «порцій» розсади на домашньому підвіконні, але і для її виробництва у великих промислових теплицях і розсадниках.
Якщо, скажімо, люмінесцентні лампочки дають дуже багато тепла, але мала кількість потрібного світла, то LED-світильник для рослин – це і правильний повний спектр випромінювання, і хороша світловіддача, і природний для культур світло. Для людини, щоправда, таке освітлення буде більш ніж незвично. Воно фіолетово-рожеве, неприємне для очей. Але зате для розсади запросто може замінити сонце. А дивитися на розсаду, милуватися її розвитком і зростанням можна в ті моменти, коли освітлювальний прилад вимкнений.

Переваги світлодіодних світильників для рослин

Низькі енерговитрати (порівняно з іншими видами освітлювальних приладів, що використовуються для вирощування садових і овочевих культур). LED-світильник для рослин 50W забезпечить їх тільки потрібними «корисними» променями. Навіть прилад в 10W буде набагато ефективніше, ніж будь-яка інша лампа. Такі освітлювальні прилади мають тривалий термін експлуатації. Повністю відсутня нагрівання навколишніх лампу предметів і самих рослин. Їх можна розміщувати і у вікон ПВХ і дерев'яних меблів. В залежності від періоду життя овочевої культури можна регулювати прилад, змінюючи інтенсивність освітлення і спектр. Мерехтіння відсутня. Вашим очам буде комфортно, якщо ви будете перебувати поруч із "розсадним" підвіконням. Екологічність, безпека, неможливість вибуху. Використовується для підсвічування LED-світильник для рослин дає можливість набагато рідше їх поливати, так як грунт не нагрівається, отже, не пересихає. За всіма показниками світлодіодні лампи є найбільш корисними. Нехай стоять вони на порядок дорожче деяких інших джерел освітлення, але окупають себе дуже швидко. Багато садівники кажуть, що один прилад служить їм близько десяти років і більше. Вигідно, чи не правда?

Фитолампа своїми руками

Спорудити на швидку руку фитолампу зможе будь-який садівник-городник. Це не займає багато часу і не вимагає великих фінансових вкладень. Все необхідне можна відшукати в будь-якому будівельному магазині. Щоб змайструвати LED-світильник для рослин своїми руками, будуть потрібні звичайний профіль, кілька видів світлодіодів (червоного, білого, синього світла), поріжок (зазвичай використовується для лінолеуму), стабілізатор електроструму, дроти, клей. Також дуже придасться паяльник і, власне, вміння ним користуватися.
Купіть в магазині все необхідне (обов'язково враховуйте при виборі показники стабілізатора). Перевірте працездатність світлодіодів за допомогою тестера. Намітьте місця, де будуть розташовуватися світлодіоди (крок може починатися від сімдесяти міліметрів). Закріпіть за допомогою клею світлодіоди на намічене місце (враховуйте полярність). З'єднайте їх між собою дротом. На 40 Вт виставите паяльник і зробіть пайку. Закріпіть поріжок в профілі, потім встановіть стабілізатор. До нього закріпіть звичайну вилку.

Відгуки

Неважливо, що ви виберете: купити в магазині або зробити власними руками LED-світильник для рослин. Відгуки на світлодіодне підсвічування для культур завжди позитивні, будь-якого виробництва вона не була. На думку садівників, такі джерела освітлення є відмінними помічниками для тих, хто хоче отримати міцну розсаду.
При використанні такого підсвічування розсада ніколи не витягнеться, а буде розвиватися рівномірно. Також у багатьох відгуках наголошується, що подібні джерела додаткового світла служать протягом багатьох років. Це дуже економічне й вигідне вкладення власних коштів. Хтось цінує економію, інші – зручність роботи і тривалий термін служби. Але всі відгуки сходяться в одному – це необхідна і корисна річ, яка повинна бути в арсеналі будь-якого дачника.
Цікаво по темі
Трекова система освітлення: особливості, характеристики, види, переваги
Трекова система освітлення: особливості, характеристики, види, переваги
Трекова система освітлення набирає популярність. Багато відомих дизайнери пропонують оригінальні види трекових та шинних світильників. В чому полягає
Ступінь захисту IP65. Світлодіодний світильник для будь-яких приміщень
Ступінь захисту IP65. Світлодіодний світильник для будь-яких приміщень
Ступінь захисту IP65. Світлодіодний світильник, який має такі показники, надійно захищений від вологи і пилу, бруду і перепадів температур. Відмінно
Підвісний світильник світлодіодний. Різновиди, особливості, переваги
Підвісний світильник світлодіодний. Різновиди, особливості, переваги
Підвісний світильник світлодіодний - ідеальний вибір для тих, хто хоче отримати достатню кількість освітлення і при цьому не переплачувати за
Світильник бездротової: види, характеристики, переваги
Світильник бездротової: види, характеристики, переваги
Світильник бездротового - один з найпопулярніших сучасних освітлювальних приладів. Розберемося в перевагах і недоліках такого освітлення.
Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
Світлодіодний світильник для ЖКГ з датчиком руху - економне освітлення під'їздів та дворів
Стаття присвячена світлодіодних світильників для ЖКГ. Розглянуто особливості таких приладів, параметри вибору і т. д.
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель створюють особливий комфорт, унікальну схему освітлення з акцентами на важливих елементах