Новини високих технологій
» » Трекова система освітлення: особливості, характеристики, види, переваги

Трекова система освітлення: особливості, характеристики, види, переваги

27-03-2017, 13:03
2 163
Сучасні технології, в число яких входить і трекова система освітлення, дають можливість створювати неймовірні оригінальні і відрізняються від стандартних уявлень інтер'єри. Вони дозволяють внести щось нове, поглянути на світ з іншого боку.

Що це таке

Особливістю такої системи освітлення є використання спеціальної шини, на яку вже кріпляться освітлювальні прилади. Довжина і товщина шин можуть бути абсолютно різними. Все буде залежати від висоти стель в приміщенні, де планується їх монтаж. Також відрізняється і кількість світильників, які будуть кріпитися до шин. Важливо знайти «золоту середину». Якщо закріпити занадто мало ламп, то освітлення в кімнаті буде мізерним. Якщо повісити їх занадто багато, світло буде яскравим, але величезні витрати на оплату електроенергії не змусять себе довго чекати.


Стандартна комплектація

Трансформатор. З'єднувальні елементи. Проводи. Пристрої для фіксації шини та світильників. Самі світлодіодні освітлювальні прилади. При покупці такої системи освітлення рекомендується обов'язково перевіряти ще в магазині наявність всіх необхідних для якісного монтажу комплектуючих.

Області використання

Трекова система освітлення спочатку була розроблена для застосування в різних торгових і виставкових залах. З допомогою світильників акцентовано увагу на потрібному об'єкті, забезпечувалася грамотно продумана підсвічування. Розташування товарів у залі може часто змінюватися, а змінити розташування стаціонарних світильників вже неможливо. Тут-то на допомогу і приходять трекові світильники, які «їздять» по шині безперешкодно і можуть висвітлювати те або інше місце в потрібний момент часу.


Незважаючи на первинну задумку, дизайнери швидко зрозуміли, що подібна система освітлення буде виграшно виглядати і в інтер'єрі звичайної квартири або заміського будинку. Трекова система освітлення дала можливість акцентувати увагу на достоїнства інтер'єру і робити непомітними деякі недоліки планування чи дизайну. Крім будинків, квартир та торгових приміщень, подібна система відмінно показала себе в офісах, нічних клубах, барах, кафе і ресторанах.

Переваги

Чим же так приваблива трекова система освітлення і в чому полягають її основні переваги? По-перше, це дуже стильне і продумане рішення, здатне змусити заграти новим світлом навіть нудний інтер'єр. По-друге, трекова система дозволяє в будь-який момент змінювати напрям світлового променя, роблячи потрібні акценти. Третій плюс такого освітлення в його мобільності. Шинні трекові системи освітлення можуть бути встановлені в будь-якому приміщенні на будь-якій висоті. По-четверте, завдяки низьким рівнем електромагнітного випромінювання таку систему освітлення можна монтувати поблизу електричних або радіоприладів.

Недоліки

Мабуть, єдиним недоліком трекової системи є висока ціна. Світлодіодні трекові світильники коштують від 1400 рублів. Дешевше, звичайно, буде коштувати світильник, у якому замість світлодіодів використана звичайна лампа розжарювання (від 450 рублів). І якщо помножити ціну одного світильника на необхідну кількість, то виходить досить значна сума.
Незважаючи на високу вартість, ця система має здатність швидко окупатися за рахунок тривалого терміну служби. Окупність підвищується і за рахунок якісної безперебійної роботи освітлювальних приладів.

Різновиди за типом шин і джерела світла

За типом системи шин можуть бути однофазними, двухфазными і трифазними. В трекових системах освітлення використовуються різні види освітлення: галогенні, металлическо-світильники, світлодіодні і люмінесцентні. Що стосується фаз, то краще вибирати двох - або трифазні системи. Вони дозволяють підключити кілька світильників, які будуть працювати в незалежному режимі. Це дуже зручно, якщо в даний момент необхідно висвітлити лише одну конкретну зону в приміщенні. Тепер про лампах. Найдешевшими, як ми говорили вище, є галогенові світильники. Але вони мають ряд недоліків. Наприклад, нетривалий термін експлуатації і досить велика витрата електричної енергії. Економити з такими лампами не вийде. Металлическо-галогенові лампи мають вже менший витрата, але дуже швидко розпалюються. У приміщеннях, де потрібна моментальне яскраве освітлення, їх використання недоцільне. Крім цього, до закінчення терміну експлуатації вони дають неприємний зеленуватий світло.
Найбільшою кількістю переваг мають світлодіодні трекові системи освітлення. Економічний витрата електроенергії і можливість заощадити на оплаті рахунків. Тривалий термін служби. Компактні розміри. Ніякого неприємного або ріжучого очей відтінку світлового потоку. Ніяких спалахів, тремтінь, коливань і низькочастотних пульсацій світла.
Цікаво по темі
Ступінь захисту IP65. Світлодіодний світильник для будь-яких приміщень
Ступінь захисту IP65. Світлодіодний світильник для будь-яких приміщень
Ступінь захисту IP65. Світлодіодний світильник, який має такі показники, надійно захищений від вологи і пилу, бруду і перепадів температур. Відмінно
Підвісний світильник світлодіодний. Різновиди, особливості, переваги
Підвісний світильник світлодіодний. Різновиди, особливості, переваги
Підвісний світильник світлодіодний - ідеальний вибір для тих, хто хоче отримати достатню кількість освітлення і при цьому не переплачувати за
Світильник бездротової: види, характеристики, переваги
Світильник бездротової: види, характеристики, переваги
Світильник бездротового - один з найпопулярніших сучасних освітлювальних приладів. Розберемося в перевагах і недоліках такого освітлення.
Трекові світлодіодні світильники: опис, характеристики, відгуки
Трекові світлодіодні світильники: опис, характеристики, відгуки
Для внутрішнього оформлення приміщень використовуються різні елементи інтер'єру. Важливе значення має ...
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель (фото). Самостійна установка
Світлодіодні точкові світильники для натяжних стель створюють особливий комфорт, унікальну схему освітлення з акцентами на важливих елементах
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
Економія на освітленні. Лампи світлодіодні "Філіпс"
З кожним роком тарифи на комунальні послуги, в тому числі і за електроенергію, весь час зростають. Але прогрес не стоїть на місці і пропонує нам