Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії

580 0 Новини високих технологій

На питання про те, що таке хоррор в ігровій індустрії, зможе дати відповідь тільки любитель жахів і гострих відчуттів. Цей жанр виник разом із самою індустрією, в нього входили ті проекти, які здатні лякати користувачів по ту сторону екрану. Спочатку таких розробок було мало, але з розвитком технологій з'явилася можливість передавати за допомогою графіки та ефектів те, що відбувається на екрані з великою реалістичністю. Після цього жанр набрав популярність і став одним з основних напрямів.

Виникнення ігрової категорії

Щоб зрозуміти, що таке хоррор (в перекладі з англійської мови означає "жах") в ігровій індустрії, необхідно поглянути на початку двадцять першого століття. Саме тоді цим словом почали позначати всі проекти, що викликають страх, жах, злість, відраза і подібні почуття. Спочатку термін застосовували тільки в літературі і кінематографі, а пізніше їм вже визначили жанр з'явилися віртуальних ігор.
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії

Серія Silent Hill

Щоб все-таки зрозуміти, що таке хоррор, необхідно завантажити всі частини серії Silent Hill і спробувати їх пройти. Можливо, це не вдасться зробити через брак терпіння, адже події, що відбуваються на екрані, будуть воістину жахливі. Сюжет кожної з частин обертається навколо однойменного містечка, де все населення здається вимерлим. У першій частині головний герой з прийомною дочкою Шеріл потрапляють в аварію поблизу містечка. Коли чоловік прокинувся, то не побачив біля себе дочки. Шукати її він відправився в Сайлент Хілл – на перший погляд, старе і занедбане містечко.

Друга частина також увійшла в розділ "кращі хоррор-ігри", хоч і розповідає історію про іншому головному герої – Джеймса Сандерленді. Його дружина померла, а сам він поступово витрачав життя на алкоголь, поки не отримав загадковий лист від неї. У ньому говорилося, що дівчина жива і живе в містечку під назвою Сайлент Хілл. Саме туди він одразу ж і поїхав. Інші частини також повідають геймерам різні історії, пов'язані з цим проклятим місцем.
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії

Гра «Амнезія»

Для дітей гра "Майнкрафт" – хоррор, краще якого, мабуть, не знайти, з присутністю мальованих зомбі і павуків. Тільки от дорослим гравцям потрібно щось набагато реалістичніше. У цьому випадку необхідно спробувати проект під назвою Amnesia: The Dark Descent. Атмосфера гри занурить гравця в екстремальні умови, де довгий час не вдасться зрозуміти, що відбувається навколо. Головний герой, прокинувшись від довгого сну, виявив відсутність усіх спогадів в голові. Він не знає, ким є і як потрапив в це дивне місце. Похмурі склепіння говорять про небезпеку, а інстинкт виживання вимагає терміново бігти звідси. Раптово крізь біль пробивається думка, що сюди притягли та полювання ще не закінчена. «Щось» бажає його смерті, і вона вже наближається до нього. Залишається тільки бігти і ховатися, поки не з'ясуються всі обставини історії. Такі хоррор-ігри підвищують адреналін до високого рівня і залишають після себе багато вражень.
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії

Серія «Обитель зла»

Серія Resident Evil найкращим чином здатна пояснити, що таке хоррор і які особливості цей жанр має в ігровій індустрії. Сюжет лінійки проектів розповідає про те, як одна світова корпорація вирішила зайнятися випуском біологічної зброї. З-за сварок в керівництві почалося неконтрольоване поширення вірусу, який майже знищив все населення планети. Людство перетворилося на зомбі, і лише кілька відсотків людей зуміли вижити за наявності імунітету. Тепер корпорація намагається контролювати весь світ і знищувати всі залишки опору. Головними героями виступає група людей, які були спеціальними агентами або поліцейськими. Вони намагаються не тільки знайти причини Армагедону, але і знайти спосіб виправити ситуацію. Величезна кількість монстрів, сотні тисяч зомбі і брак зброї з набоями гарантовані всім гравцям.
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії

Cry of Fear

В категорії "хоррор-ігри на ПК" топ проектів входить розробка під назвою Cry of Fear. Це модифікація до легендарної гри Half-Life, і вона розповідає саму неймовірну історію. У центрі виявився звичайний молодий чоловік на ім'я Саймон. Він повертався додому з роботи і побачив чоловіка, який потрапив в біду. З міркувань совісті хлопець вирішив допомогти бідоласі, але їх обох збила машина. Тільки от він не помер, а зумів отямитися від непритомності десь у підворіттях Стокгольма. Головний герой не розуміє, як опинився тут і що сталося за період його відсутності за життя. На телефоні СМС від матері з переживаннями, а шматок пам'яті за цей період відсутній. Сюжет буде відкриватися перед гравцями поступово, доведеться дізнаватися про минулі події за уривками повідомлень, написам і випадково знайдених матеріалів.
Що таке хоррор: опис жанру ігрової індустрії

Серія Outlast

Всі хоррори на ПК відрізняються між собою, але саме Outlast відзначився тим, що головний герой є повністю безпорадним. Перша частина відправляє головного героя в психіатричну лікарню Маунт Мессів, де проводилися якісь експерименти над людьми. Туди вирушив відомий журналіст, який вирішив зняти все, що відбувається всередині, але він був не готовий до побаченим жахам. Всюди психи, кров і вийшли з-під контролю божевільні лікарі. Йому необхідно знайти вихід, і головне-залишитися в живих. Сіквел розповість історію з іншим головним героєм про секту релігійних фанатиків, які оселилися в каньйонах Арізони. Він летів на вертольоті для розслідування вбивства жінки, але потрапив в авіакатастрофу і прокинувся десь в області цієї старого села, де влаштувалися фанатики. Інші хоррор-ігри на ПК також заслуговують уваги любителів гострих відчуттів і здатні подарувати багато всяких емоцій.

Популярі новини
Загрузка...