Новини високих технологій
» » Всі частини NFS: повний опис серії

Всі частини NFS: повний опис серії

12-03-2017, 22:53
1 075
Всі частини NFS або, як ще називають серію, «Жага швидкості» заслуговують уваги геймерів. Кожна гра має свої особливості, і за них заслужила почесне місце в ТОП кращих ігор в жанрі гонок або навіть симуляторів. Для тих гравців, які ще не знайомі з цією лінійкою, буде приємно взяти участь у всіх пригодах на віртуальних трасах всього світу.

Початок історії

Всі частини NFS починаються зі стандартною першою, в якій не було ніяких друге назв. Надалі розробники стали називати частини окремими іменами, щоб не було стандартного перерахування до цієї величезної серії. Створювалася гра, як реалістичний симулятор управління гоночним автомобілем. Вже у другій частині зроблено більший ухил на аркадні, чим і відзначилася в подальшому серії. З'явилися нові траси в Америці і різні моделі автомобілів. Наступні частини під назвою Hot Pursuit і High Stakes зосередилися на додавання нових режимів. З'явилася можливість грати в ролі гонщика, поліцейського або проходити свою кар'єру. Геймери отримали доступ до таких красивих машин, як Aston Martin DB7 та інші просунуті автомобілі вищого класу.

Легендарний період

Всі частини NFS за період з 2000 по 2005 рік вважаються справжнім витвором мистецтва. Вперше у світі з'явилася шоста частина Porsche Unleashed, де були машини тільки зазначеної в назві компанії. Після неї з'явилося продовження Hot Pursuit-2 яке продовжило традиції оригінальної гри додаткової серії. Компанія знову була зосереджена навколо протистояння поліцейських і вуличних гонщиків. Цю частину можна вважати культовою завдяки наявності гарних саундтреків стилів рок і техно музики.

Після неї з'явилися дві частини під назвою Underground. Багато користувачів до цих пір вважають їх найкращими в серії за реалістичність, кастомізацію автомобілів, поліпшення і неймовірну атмосферу підпільного світу гонок. Нова частина Most Wanted продовжила кращі традиції попередників двох років. З'явилися нові можливості поліпшити машину, а також повернулися постійні сутички з поліцейськими, які часто вистежують гравця. Варто також зазначити, що вільна їзда по місту з'явилася саме в Underground, і з тих пір стала обов'язковою частиною геймплея всіх частин.

Зниження рейтингів

В NFS всі частини по порядку мають різні рейтинги, незалежно від часу їх випуску. З 2006 року почалося затишшя в плані популярності серії. Нова гра під назвою Carbon підтримала аркадний стиль і підкреслила улюблені гравцями елементи серії. Поліція трохи знизила активність, а всі дії почали відбуватися в темний час доби. Карта ділитися на райони, і їх необхідно завойовувати проходженням і фінальною битвою з лідером.

Через рік з'явилася частина ProStreet, яка повністю змінила стилістику серії. Це вже був гоночний симулятор з різними типами трас і відсутністю вільного режиму. Низькі продажу підказали, що така концепція невірна, і вже в 2008 з'явилася нова частина Undercover. Оцінки у неї були середніми, адже крім повернення до старим стилем і детального тюнінгу проект нічим не зміг зацікавити користувачів. Видавці зі студії ЕА не відмовилися від ідеї створення якісного і реалістичного симулятора. У 2009 році їм вдалося це зробити, і індустрія поповнилася проектом Shift. Упор був зроблений на те, щоб людина зливався зі своїм болідом. Для цього повернули вигляд зсередини машини, реалізували шість десятків моделей техніки та майже двадцять трас. Поряд з цією грою була розроблена ексклюзивна серія Nitro, що складається з двох частин для платформ DS і Wii.

Спроби повернути рейтинг

Так як всі частини NFS, описані в попередньому пункті, не зуміли зацікавити користувача, видавець почали активізувати роботу розробників по всіх фронтах. У 2010 році з Англії з'являється переробка Hot Pursuit на новий лад. В ній протистояння вуличних гонщиків і поліції вийшло на новий рівень. Гравець сам вибирає собі бік, покращує автомобіль і завойовує рейтинг. Був присутній і режим вільної їзди по місту, за що геймери були вдячні розробникам.
Щоб не зменшувати тиск, через рік з'явилися відразу дві нові ігри серії від різних розробників – Shift 2: Unleashed і The Run. Відносно першої з них, то тут знову був зроблений наголос на жанр симулятора. Більше сотні ліцензованих машин, величезні можливості дизайну, кар'єра легального і підпільного гонщика. Друга ж зацікавив публіку тим, що вперше з'явилася можливість вийти з машини водієм. Особливо це було корисно для того, щоб сховатися від поліції в безвихідній ситуації.


Так як ці частини не зуміли значно підвищити рейтинги, через рік виходить переробка Most Wanted, яка була повністю зосереджена на унікальному тюнінгу автомобіля. Гравець міг створити повністю оригінальну техніку, і ця особливість була головною.

Повернення до витоків

Гравцеві знадобитися не один місяць часу, щоб пройти NFS всі частини по порядку. Список за останні чотири роки поповнився чотирма частинами. Коли у 2013 році частина Rivals не зуміла зацікавити спільноту, і були встановлені рекордно низькі продажі, стався перерву на два роки. Користувачі мережі говорили про те, що видавці і розробники забули, що означає справжня атмосфера підпільних гонок, яка відчувалася в Underground. Прислухавшись до цих відгуків, розробники створили одну з найуспішніших ігор серії, з якої почався перезапуск. Вона називалася просто Need for Speed, без будь-яких доповнень. Тут і в продовженні Edge гравець знову повернувся на вулиці міст, де повно перешкод, і перемогти зможе лише найсильніший. На цьому в NFS список частин закінчено, але продовження обов'язково будуть.
Цікаво по темі
Краща частина Call of Duty: порівняння всієї серії
Краща частина Call of Duty: порівняння всієї серії
Ігрова серія Call of Duty вже налічує тринадцять частин на основні платформи нинішнього покоління. При цьому є безліч відгалужень, які виходили
Гонки з кермом і педалями: огляд декількох ігор
Гонки з кермом і педалями: огляд декількох ігор
На сучасному ринку комп'ютерних ігор представлено безліч аркадних гонок. Справжні симулятори, які максимально точно передають поведінку машини, і
Самі круті гонки. Ігри для дітей на ПК: гонки на машинах, на мотоциклах
Самі круті гонки. Ігри для дітей на ПК: гонки на машинах, на мотоциклах
Представляємо вашій увазі список гонок всіх часів, в які повинен відіграти будь фанат цього жанру.