Новини високих технологій
» » Моторне масло GM: характеристики, переваги, відгуки

Моторне масло GM: характеристики, переваги, відгуки

29-03-2017, 12:23
723
Моторні масла використовуються для змащування тертьових деталей двигуна і підтримання її в чистоті. Велика кількість великих машинобудівних компаній випускає автомобілі, а масел сьогодні проводиться ще більше. Для бензинових двигунів використовується один тип масел, дизельних – інший. Хоча сьогодні технології дозволяють застосовувати моторне масло для дизеля, так і для бензинового ДВЗ. Давайте розглянемо масло GM.

Про виробника

Компанія General Motors виробляє свою продукцію для внутрішнього ринку і дочірніх підприємств. Зокрема, масло GM 5W30 рекомендовано для таких авто, як "Крайслер", "Додж", "Плімут", "Шевроле", "Форд" та інші. Згодом був налагоджений імпорт в різні країни світу. Сьогодні це досить відоме американське масло серед автомобілістів. Його особливість - висока якість і відносно доступна ціна.

Також компанія "Дженерал Моторс" займається виробництвом і інших витратних матеріалів для автомобілів, які володіють високою якістю. Варто зауважити, що моторні масла постійно поліпшуються. Використання GM-технологій дозволило отримати дійсно ефективне масло, яке надовго збереже двигун вашого автомобіля.

Про властивості автомобільного масла GM

Впровадження інноваційних технологій дозволило істотно поліпшити застосовуваний пакет присадок. Низька в'язкість говорить про плинності і, як наслідок, якісної захисту мотора. Температурний діапазон експлуатації - від -35 до +50 градусів за Цельсієм. Можна зробити висновок, що масло всесезонне. Відмінно підійде для експлуатації в центральній частині Росії. Інженери GM підвищили поріг спалаху рідини до 222 градусів. Це суттєво знизило ймовірність загоряння. Постійні експерименти доводять високу якість масла. Правда, помірна ціна сприяє тому, що сьогодні все частіше і частіше зустрічається підроблене масло. Природно, що воно "паленое", і якщо ви це вчасно помітите, то можна буде уникнути неприємних наслідків. Купувати моторне масло GM краще в перевірених місцях.

Сертифікати та відкриті допуски

Компанія GM не рекомендує використовувати Dexos 2 для двигунів, випущених до 1980 року. Це обумовлено тим, що старі мотори не розраховані на сучасні пакети присадок. З-за цього може з'явитися корозія, а за нею - запах гару і стуки силового агрегату. В кінцевому підсумку це призведе до капітального ремонту.
Що ж стосується допусків, то оригінальне масло GM має сертифікати наступних системах: ACEA A3/B3 A3/B4C3. API CF, SM. Відповідно, присутні наступні допуски: "БВМ ЛонгЛайф 04", GM-LL-A-025 VW 50200 і вище, а також допуск "Крайслер MB 22951". Все це говорить про універсальність олії. Його пакет присадок підходить під сучасні двигуни і надійно очищає і змащує їх. Про це свідчать позитивні відгуки автомобілістів, які випробували на своєму двигуні продукцію компанії GM.

Про універсальність масла

Перед інженерами стояло непросте завдання. Потрібно було виготовити таке масло, яке б максимально економило паливо, ефективно очищає двигун і мінімально згорало при високих обертах. З першими двома пунктами впоралися на ура, з третім – на четвірочку. Все ж помічається невеликий угар при постійних високих обертах мотора. Але це властиво всім масел, навіть дорогим лінійкам за 5-10 тисяч рублів.
Універсально масло GM 5W30 ще й тому, що його можна використовувати як у бензинових, так і дизельних двигунах, для чого є всі необхідні дозволи. Стандартна технологія передбачає регулярну заміну кожні 75 тисяч кілометрів. Багато міняють раз в 10000 але робити цього не рекомендується. Після певного пробігу масло втрачає свої властивості і вже не так ефективно очищає і захищає мотор.

Що заливати: синтетику або напівсинтетику?

Спори з приводу вибору в'язкості і основи не вщухнуть ніколи. Обумовлено це безліччю факторів. Хтось з водіїв залишився незадоволений оригінальним моторним маслом. Іншим же з-за великого пробігу мотора потрібно використовувати вже не таке текучий, а більш густе масло. У деяких просто недостатньо грошей і т. п. Загалом, ситуації бувають різні. Звичайно, рекомендується лити тільки те, що написано в мануалі. Однак припустимі і заміни на сертифіковані аналоги. Зверніть увагу на масло GM. Підробка його, звичайно, теж зустрічається на ринку, тим не менш якщо придбати оригінал, то проблем виникнути не повинно. Крім того, хотілося б відзначити, що GM випускає як синтетику, так і напівсинтетику. Перша група має більш агресивні присадки для більш ефективного очищення мотора. Друга ж працює м'якше, але не забезпечує таких миючих засобів, як синтетика. У будь-якому випадку можна спробувати спочатку одне, а через час інший, і по поведінці мотора визначитися з вибором.

Тестування на стійкість до морозів

Як було зазначено вище, олії постійно вдосконалюються і на них проводять експерименти, що дозволяють визначити і усунути слабке місце. Для проведення даного тесту було взято масло GM 5W30 з двигуна автомобіля, що пройшов 9 тисяч кілометрів. Воно мало темний колір і запах гару.
Після цього масло помістили в морозильну камеру і встановили температуру -25 градусів за Цельсієм. Результати були позитивними. Масло з таким пробігом практично не втратило своїх експлуатаційних властивостей і було все ще ефективно. В охолодженому вигляді воно вбирається у паперову серветку, що дуже добре. В цілому ж тест був пройдений, в результаті чого синтетичне масло GM показав себе з кращого боку.

Масло GM: відгуки і поради споживачів

Автолюбителі відзначають, що дива чекати від даного масла не треба. Але воно повністю справляється з поставленим завданням. Не виникає проблем зі змазкою або очищенням двигуна. Інтервал заміни часто досягає 10 тисяч кілометрів, що повністю задовольняє більшість водіїв. Найкраще це масло себе проявляє, якщо його постійно заливати в двигун і не переходити на іншу марку протягом тривалого часу. Такий підхід, на думку багатьох, найбільш доцільний і ефективний, так як тертьові деталі двигуна знаходяться під впливом одного пакету присадок довгий час, що позитивно позначається на швидкості їх зносу.


У будь-якому випадку варто залити в свій мотор масло GM. Відгуки негативного характеру практично не зустрічаються, а якщо вони й трапляються, то говорять тільки про те, що чоловік натрапив на підробку. Автомобілісти використовують олія не лише для заливки в мотор, але і як гідравлічну рідину, а це ще раз підтверджує його універсальність.

Підведемо підсумки

Безумовно, моторне масло GM – це не панацея. У разі критичного зносу двигуна, якщо з'явилися металеві стуки або виразний свист, воно вже навряд чи допоможе. Хоча, ймовірно, кілька відстрочить капітальний ремонт ДВЗ. Але якщо двигун вашого автомобіля справний, то масло GM зможе його захистити.
Як було зазначено вище, нерідко зустрічаються підробки. Зверніть увагу: оригінал має вартість близько 2000 рублів, в той час як масло підпільного виробництва може продаватися за 1000 або трохи дорожче. В оригінальному виконанні на каністрі є голограма, яка перевертається, якщо повернути каністру. Шви повинні бути акуратними, а також повинні бути зубчики на торці кришки. Часто дається невелика книжечка з описом олії. Якщо перевірити всі ці пункти, то можна відразу визначити, сьогодення або ж підроблене вам пропонують масло. Якщо для вашого автомобіля допустимо використання GM, то спробуйте, не пошкодуєте.
Цікаво по темі
Моторне масло Shell Хелікс 10W-40" (полусинтетика): відгуки і характеристики
Моторне масло Shell Хелікс 10W-40" (полусинтетика): відгуки і характеристики
Кожен автовласник знає про необхідність своєчасної заміни в автомобілі охолоджувальних і змащувальних ...
Моторне масло "Лукойл Генезис": характеристики, відгуки
Моторне масло "Лукойл Генезис": характеристики, відгуки
Брендові моторні масла сьогодні настільки часто підробляють, що стає страшно їх купувати. Зазвичай ...
Масло моторне "Мобіл": характеристики, призначення. Масло Mobil 1
Масло моторне "Мобіл": характеристики, призначення. Масло Mobil 1
Продукти під торговою маркою «Мобіл» відомі багатьом, використовуються замість оригінальних мастильних ...
Totachi (олія): відгуки автомобілістів, характеристики і склад
Totachi (олія): відгуки автомобілістів, характеристики і склад
Японський бренд Totachi виробляє мастильні матеріали для транспортних засобів з 1998 року. За час свого ...
Моторне масло GM-5W30: характеристики, відгуки, як відрізнити оригінал від підробки
Моторне масло GM-5W30: характеристики, відгуки, як відрізнити оригінал від підробки
Практика багатьох автолюбителів підтверджує, що правильно підібране моторне масло (ММ) сприяє довгої ...
Синтетичне моторне масло "Лікві Молі 5W30": огляд, виробник, відгуки
Синтетичне моторне масло "Лікві Молі 5W30": огляд, виробник, відгуки
У лінійці автомасел преміум-класу продукція концерну "Лікві Молі" займає провідні позиції. З німецькою ...