Новини високих технологій
» » Скільки масла потрібно заливати в двигун різних моделей автомобілів?

Скільки масла потрібно заливати в двигун різних моделей автомобілів?

2-04-2017, 21:21
1 673
Двигун внутрішнього згоряння потребує якісної змащення тертьових поверхонь. Це зменшує знос двигуна і дозволяє йому справно працювати тривалий час. Відсутність мастила призводить до заклинювання і капітального ремонту. Давайте поговоримо про те, скільки масла потрібно заливати в двигун, як це робити і коли. Все це вкрай важливо і бажано знати кожному автомобілісту.

Коли потрібно виробник заміну

Багато автомобілістів, які не особливо переживають з приводу обслуговування свого автомобіля, істотно скорочують життя мотора, а потім стверджують про низьку якість автомобіля в цілому. Це цілком типова ситуація, яка сьогодні зустрічається дуже часто.


Перше, з чим необхідно визначитися, це інтервали заміни масла в ДВС. Виробники в керівництві по експлуатації призводять цілком чіткі цифри. Зазвичай від 5000 кілометрів при підвищеному навантаженні і приблизно 7-10 тисяч кілометрів при звичайній їзді. Затягувати не варто однозначно, адже це може призвести до передчасного зносу двигуна і виходу його з ладу.

Як поміняти масло в автомобілі самостійно

Процедура дуже проста і не вимагає наявності спеціальних знань і навичок. Для початку мотор прогрівається до робочої температури. Робиться це для того, щоб масло стало більш текучим. Правда, для заміни знадобиться яма в гаражі або підйомник, хоча можна спробувати і без них, але це складно.


Скільки масла потрібно заливати в двигун різних моделей автомобілів?
Далі відкручуємо зливний болт картера. Зверніть увагу: автомобіль повинен стояти на рівній поверхні. Чекаємо, поки зіллється масло, йде приблизно 10 хвилин. Знімаємо старий фільтр і встановлюємо новий, попередньо змастивши його. А далі нам потрібно визначитися, скільки масла потрібно заливати в двигун, що ми, власне, і зробимо. Почнемо ми з наступного автомобіля.

Скільки масла потрібно заливати в двигун? "Пріора": обслуговування своїми руками

Всі необхідні дані з інтервалу заміни, кількості та виду масла можна знайти в сервісній книжці. Саме нею рекомендується керуватися під час обслуговування автомобіля. Але якщо такої немає, то ці поради будуть вам дуже до речі.
Виробник рекомендує здійснювати заміну кожні 15000 кілометрів, при експлуатації в міських умовах - кожні 7-10 тисяч кілометрів. Бажано все ж не відчувати мотор і не ганяти його 15 тисяч на одному маслі, а зупинитися, скажімо, на 8-10 тисяч. Що ж стосується кількості, то в двигун "Пріори" входить близько 34 літра. Спочатку варто залити 3-32 літра, а далі доливати, орієнтуючись по щупа. Має сенс набувати 4-літрову каністру, а масло, що залишилося використовувати на долівку. Виробник допускає витрата до одного літра на 1000 кілометрів. Зараз йдемо далі.

Скільки масла потрібно заливати в двигун "Ниви"

Позашляховик вітчизняного виробництва, "Нива", користується великою популярністю. Обумовлено це його невибагливістю і витривалістю силового агрегату. Виробник рекомендує здійснювати заміну кожні 10000 кілометрів один раз в рік в залежності від того, що настане раніше. Це цілком нормальний пробіг для масла високої якості.


Що ж стосується заливається обсягу, то тут не все так однозначно. Справа в тому, що пропонувалося кілька варіантів силових агрегатів, кожен зі своїми особливостями. Давайте розглянемо, скільки олії, в якій двигун потрібно лити: 16 - 375 літра; 17 (21213) - 375 літра; 17 (21214) - 375 літра; 19 D - 42 літра. У перших трьох випадках достатньо купити 4-літрову каністру і залишилися 250 грам використовувати в якості доливання. Якщо у вас двигун 19 то купуйте 5-літрову банку, залишок знову ж таки знадобиться.

Заміна масла на "Калині"

Автомобіль "Калина" цікавий тим, що комплектується шістьма двигунами. Кожен з них має свій обсяг масла. Давайте розглянемо їх більш докладно. Перші два 14 і 16 потужністю 8981 кінська сила відповідно. Заливається в ці мотори однакову кількість олії - 35 літра. Є також двигун 16 потужністю 86 л. с., в нього входить 32 літра.
Не можна не відзначити, що "Калина" оснащується 3 силовими агрегатами 16 літра на 16 клапанів. Їх потужність 9898 і 106 кінських сил. Ключова різниця між першим і другим двигуном в тому, що в останній входить або 32 літра або 44 залежно від того, механічна або автоматична коробка. Саме тому, скільки масла потрібно заливати (двигун "Калини" треба дізнатися заздалегідь), можна сказати тільки після того, як ви точно дізнаєтесь потужність і модель ДВС.

Скільки потрібно масла для "Гранти"?

З даною маркою все дещо простіше. На машину встановлюється три силових агрегату, всі об'ємом 16 літра. Два з них на 8 і один на 16 клапанів. Але обсяг заливається масла від цього не змінюється. У всіх випадках він становить 35 літра. Тому сміливо беремо чотирилітрову каністру. Залишок згодиться на долівку. Що ж стосується марки масла, то завод-виробник рекомендує використовувати "Лукойл Генезис" в'язкістю 0W40. Інтервал заміни - кожні 7-10 тисяч кілометрів в залежності від стану масла і умов експлуатації автомобіля. В цілому ж мотор "Гранти" витривалий, але відчувати його не рекомендується. Тепер ви знаєте, скільки масла потрібно заливати в двигун "Гранти". Всі двигуни мають однаковий обсяг, тому немає нічого складного.

Заміна олії на "Камазі"

Вантажний автомобіль від даного виробника відомий своїми відмінними характеристиками далеко за межами Росії. Двигуни встановлюються дизельні, і вони не є вибагливими до якості палива, але масло потрібно підбирати ретельно. Що ж стосується кількості, то обсяг може змінюватися від 20 до 35 літрів залежно від деяких факторів. Давайте більш детально розглянемо заправні ємності в залежності від типу двигуна: "КамАЗ-5320" - 28 літрів; "КамАЗ-65115" - 30 літрів; "КамАЗ-6520" - 332 літра; "КамАЗ-43118" - 28 літрів. Під час заливки рекомендується орієнтуватися по щупа, так як обсяг може незначно відрізнятися від вказаного. Ви знаєте, скільки масла потрібно заливати в двигун "КамАЗа", але пам'ятайте ще й про правильному виборі мастила. Бажано керуватися рекомендаціями заводу-виробника і застосовувати моторне масло для дизельних агрегатів. Також не варто сильно затягувати і з інтервалами заміни. Саме втрата експлуатаційних характеристик моторного масла часто призводить до прискореного зносу ДВС та його виходу з ладу.

"Хюндай-Акцент" і його ДВС

Виробник рекомендує використовувати в'язкість 5W20 "Лікві Молі" або "Маннол". Рекомендований інтервал заміни - 7-10 тисяч кілометрів для мегаполісів і 10-15 тисяч для звичайної експлуатації. При використанні автомобіля в північних частинах Росії можна збільшити в'язкість моторного масла до 5W40 що допускається виробником. Що ж стосується обсягу, то за регламентом це 33 літра при обліку, що фільтр змінюється на новий і 30 літра зі старим фільтром. У будь-якому випадку необхідно керуватися відміткою на щупі. Бажано не доливати кілька міліметрів до максимуму, адже зайве все одно піде через систему вентиляції картера. Пам'ятайте про те, що і недолив посприяє погіршення роботи двигуна. Процедура заміни нічим не відрізняється від інших марок. Прогріваємо двигун до робочої температури, знімаємо захист, якщо вона є, і зливаємо масло. Після цього заливаємо нове. Запускаємо ненадовго мотор, а потім перевіряємо рівень. При необхідності доливаємо. От і дізналися, скільки масла потрібно заливати в двигун "Акценту", яку в'язкість і виробника використовувати.

Підведемо підсумки

Вкрай важливо регулярно стежити за рівнем масла в двигуні. Це обумовлено його можливим витратою як з-за зносу циліндропоршневої групи, так і під час обкатки або через течі прокладки або фільтра. Якщо рівень опускається нижче позначки "мінімум", то потрібно долити хоча б до середини щупа. Що ж стосується переливу, то він не такий страшний, хоч і шкідливий. Надлишки згорять, і рівень згодом відрегулює. Якщо ви помітили, що витрати занадто великий (понад 15 літра на 1000 км), то необхідно приймати заходи. Підвищене споживання масла може бути обумовлено занадто високими оборотами роботи ДВЗ або зносом циліндропоршневої групи і збільшеними зазорами в камері згоряння. З-за цього туди потрапить масло і горить разом з паливно-повітряною сумішшю.
Визначити, скільки заливати масла в двигун того чи іншого автомобіля, можна і експериментальним шляхом. Наприклад, купуєте 4 - або 5-літрову каністру і фільтр і приступаєте до заміни. Хоча куди простіше відкрити сервісну книгу і дізнатися точний обсяг, марку і в'язкість моторного масла. Допомогти може і рада досвідченого автомобіліста, який вже неодноразово робив цю роботу на своєму авто. В цілому ж це все, що можна сказати з приводу кількості масла, що заливається в мотор. Все залежить від типу двигуна і його обсягу. Для 16 потрібно приблизно 35 літра. Для 20 і 24 - близько 4-5 літрів.
Цікаво по темі