Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

311 0 Новини високих технологій

На сегмент мобільних комп'ютерних рішень з низьким рівнем продуктивності, високою енергоефективністю і доступною вартістю націлений процесор N2600 який буде надалі детально розглянутий, і який належав до лінійки чіпів ATOM. Intel відносить всю цю лінійку до найбільш бюджетних рішень. Зустріти такі ЦПУ до недавніх пір можна було лише в нетбуках (в тому числі і N2600 ), але стрімкий розвиток ніші смартфонів і планшетів призвело до того, що дане сімейство процесорів частково перепрофілювалося. Тепер їх можна зустріти і в зазначених раніше мобільних гаджетах.


Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

Сокет

На перший план виходить кінцева вартість обчислювальної системи в мобільних персональних комп'ютерах на базі лінійки чіпів ATOM. Intel , як результат, рекомендує такі ЦПУ не встановлювати в звичний процесорний роз'єм, який називається «СОКЕТ», а розпаювати їх безпосередньо на системній платі. Це, з одного боку, знижує вартість останньої і спрощує процес виробництва нетбука. А з іншого боку, ремонтопридатність такого ПК погіршується, і у випадку його поломки буде вельми і вельми проблематично його відремонтувати . Ну а процесорний роз'єм в даному випадку позначається як FCBGA559. Тобто кількість контактів у даному випадку дорівнює 559 штукам, а абревіатура FCBGA і означає те, що процесор припаяний контактами до системної плати.
Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

Технологічний процес. Частота ЦП. Температурний режим. Споживана потужність

По технології виробництва кремнієвих кристалів з нормами допуску до 32 нм був проведений Intel ATOM N2600. Звичайно, зараз є і більш передові норми допуску, що відповідають 28 нм, 22 нм, 16 нм і навіть 14 нм, але на момент випуску даного чіпа це була найбільш просунута технологія. У технічних специфікаціях N2600 не зазначена підтримка технології TurboBoost і, як результат, цей чіп динамічно не може регулювати свою тактову частоту, значення якої зафіксовано на 16 ГГц. На позначці в 100 0 З встановлене максимальне значення температури для даної моделі процесорного пристрою сімейства ATOM. Intel ж гарантує , що в поєднанні з активною системою охолодження цей чіп буде функціонувати з температурами від 50 до 65 0 С. Значення теплового пакету для цього процесора встановлено в 35 Вт. Теоретично він може працювати і в зв'язці з пасивною системної охолодження, але з урахуванням раніше викладеного оптимально з цим напівпровідниковим кристалом буде використовувати активний тепловідведення на базі кулера.


Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

Кеш. Оперативна пам'ять

В Intel ATOM N2600 всього лише 2 рівня кеша, і це одна з тих особливостей, яка істотно знижує його продуктивність. Перший рівень у цього напівпровідникового рішення швидкої пам'яті має загальний обсяг 112 Кб, які, в свою чергу, поділені навпіл між обчислювальними ядрами ЦПУ. Розмір кожної з таких частин дорівнює 56 Кб. Ці 56 Кб поділені ще на 2 частини по 24 Кб і 32 Кбайт для інструкцій і даних. Більш проста організація кеша на 2 рівні. Його загальний розмір дорівнює 1 Мб, який розділений на 2 частини по 512 Кб. Фізично кожна з цих частин може взаємодіяти лише з певним обчислювальним блоком. N2600 оснащений одноканальним контролером оперативної пам'яті. Максимальний розмір останньої встановлений на позначці в 244 Гб, а її тип — DDR3.
Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

Архітектурні особливості

До покоління під кодовою назвою Cedarview належав даний процесор сімейства Intel ATOM. Характеристики цього ЦПУ вказували на те, що до його складу входило лише 2 обчислювальних блоку. Але от підтримка технології HT дозволяє на програмному рівні збільшити кількість реальних потоків обробки коду до 4. Серед інших особливостей процесора можна відзначити, що його обчислювальні модулі підтримують виконання 64-бітних обчислень. Також цей чіп був укомплектований вбудованою графічною підсистемою. Модель прискорювача — Intel GMA. Функціонував цей прискорювач, як і процесорний пристрій, на фіксованій частоті, але її значення у цьому випадку було всього 400 МГц. Як результат, очікувати вражаючою від нього продуктивності не доводилося, але для вирішення найбільш простих завдань цього було цілком достатньо.
Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

Вартість. Доцільність покупки. Відгуки

У 42 долара був оцінений виробником сам чіп N2600. А ось нетбуки на його базі можна було придбати за 200-250 доларів. За ці гроші користувач отримував повноцінне «робочу конячку» з початковим швидкодією, якого було цілком достатньо для вирішення всіх завдань початкового рівня. В якості прикладу можна навести дуже вдалу модель нетбука Eee РС X101CH від ASUS. Intel ATOM моделі N2600 також міг лежати в основі ноутбуків-трансформерів. Його технічні специфікації і рівень енергоефективності дозволяли без особливих проблем створювати такі мобільні пристрої, які поєднують в собі переваги як планшета, так і ноутбука. Знову-таки, перелік завдань, вирішуваних таким ноутбуком-трансформером, обмежується найбільш простими: веб-серфінг, офісні програми, перегляд відео, найбільш прості ігри і прослуховування аудіозаписів. А ось такі ресурсомісткі програми, як «Фотошоп», і найбільш свіжі тривимірні ігри на подібному апаратному забезпеченні вже точно не запустяться. Для такого софту необхідно купувати мобільний обчислювальну систему на базі процесорного пристрою лінійки Intel Core. ATOM ж - лінійка процесорів, спочатку призначена для вирішення найбільш простих типових задач з низькою вартістю і мінімальною продуктивністю.
Процесорне рішення лінійки ATOM N2600: Intel покращує продукти для нетбуків початкового рівня

Резюме

Мобільні ноутбуки і нетбуки початкового рівня — це основна сфера застосування даної моделі процесора сімейства ATOM. Intel також використовує N2600 у вбудованих системах і ультракомпактних стаціонарних ПК. Все це вказує на те, що у разі відсутності особливих вимог до продуктивності комп'ютера в якості його основи обчислювальної з успіхом може виступити герой цього огляду.

Популярі новини
Загрузка...