Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління

433 0 Новини високих технологій

Світлотехнічні пристрої сьогодні знаходяться на етапі активного розвитку. Основним його напрямом є сегмент технологічних Led-приладів, в якому регулярно з'являються нові розробки, конструкційні та дизайнерські рішення. Світлодіоди вже не перший рік приваблюють споживача широким спектром переваг - від високого експлуатаційного ресурсу до економного споживання енергії. Не залишаються без уваги і унікальні оптичні властивості. На цей рахунок є різні думки, оскільки навіть класична лампа розжарювання в деяких випадках використання виявляється більш виграшним рішенням. Тим не менш декоративні якості таких пристроїв не викликають сумнівів. Саме ці характеристики оптимально втілює в собі світлодіодна стрічка багатобарвна, яка найчастіше використовується як елемент дизайнерського оформлення.


Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління

Загальні відомості про світлодіодних стрічках

Поряд з розповсюдженням звичайних Led-ламп, які вже самі по собі стали традиційними, поступово набирали популярність і світяться контурні стрічки. Вони були позбавлені міцних корпусів, але також мали у складі діоди. Їх і застосовували з метою висвітлення кімнат або окремих інтер'єрних зон із забезпеченням ефекту маскування. Також цей варіант використовується в тих випадках, коли немає можливості забезпечити рівномірне освітлення в довгих приміщеннях за рахунок стандартних точкових приладів. У деякому роді продовженням цієї концепції і стала світлодіодна стрічка багатобарвна, яка, по суті, має ту ж форму і передбачає аналогічний спосіб установки. Однак можливість використовувати одне джерело світла в різних колірних форматах сформувала і особливу нішу для пристроїв такого типу. Це не просто декоративний аксесуар для дому у вигляді яскравого підсвічування, але і повноцінний атрибут дизайнерського оформлення нічних клубів, готелів та інших закладів. Сфера використання залежить від конкретної моделі стрічки та її можливостей.


Як влаштована світлодіодна стрічка багатобарвна?

Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління
Сама по собі стрічка представлена струмопровідними доріжками і світлодіодними кристалами, через які і розсіюється заданий користувачем світіння. Головна ж особливість таких пристроїв полягає в наявності RGB-контролера. Це невеликий блок, який монтується окремо, але при цьому має зв'язку з живильним елементом, і з діодами. Власне, він і генерує сигнали, що забезпечують можливість світіння різними відтінками. Тому стрічка підключається відразу до чотирьох проводів – червоному, синьому і зеленому, а четвертий служить як загальний канал енергопостачання. Але перед тим, як сигнал від контролера надійде на функціональну частину, його обробить інфрачервоний датчик. Безпосередньо до мережі багатобарвна світлодіодна стрічка RGB зазвичай не підключається. Блок живлення виступає сполучною ланкою, на виході передаючи заряд у 12 Ст.

Спеціальні модифікації стрічок

Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління
Залежно від місця застосування можуть знадобитися стрічки з тими чи іншими захисними властивостями. Наприклад, це можуть бути вологостійкі, пилозахищені і герметичні модифікації, які можна буде застосовувати без ризику передчасного виходу діодів з ладу. Для забезпечення захисних якостей найчастіше застосовуються особливі зовнішні покриття і оболонки – від композитних включень до пластикових мембран.
Повністю герметична багатобарвна світлодіодна стрічка зазвичай використовується для фасадів. З її допомогою забезпечується підсвічування вітрин, вивісок, вуличних декоративних об'єктів і т. д. В процесі експлуатації ні дощ, ні вітер зі снігом не можуть пошкодити таке пристрій. Також для захисту від вандалів вже в якості окремої опції виробники пропонують довгасті корпусу з можливістю пропуску світла. З допомогою таких доповнень створюється бар'єр від механічних пошкоджень.

Система управління

Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління
Одним з головних достоїнств, якими виділяються такі стрічки із загального сегменту приладів освітлення, є інтелектуальна начинка. Для користувача це означає можливість програмування з широким кількістю функціональних рішень. Безпосереднє ж взаємодія з приладом здійснюється за допомогою пульта дистанційного управління (ДУ). Вже в базових комплектаціях світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом ДУ дає можливість постановки на той чи інший формат світіння. На компактній панелі управління розташовані основні колірні рішення, які за допомогою одного натискання кнопки користувач може вибирати. Крім того, через той же пульт передбачається і можливість завдання певних форматів роботи пристрою – наприклад, підтримувати певний світіння в заданому проміжку часу або змінювати кольору з різними інтервалами.

Як підключити багатобарвну світлодіодну стрічку?

В домашній організації системи освітлення такі стрічки зазвичай монтуються за принципами прихованої установки – як правило, в подпотолочную нішу. Механічна установка не доставить проблем, оскільки стрічку достатньо приклеїти, а два допоміжних блоку інтегруються за допомогою комплектних кріплень. Залишається лише підключити шнур від блоку живлення до розетки і можна користуватися системою в повній мірі. Однак важливим аспектом підключення є зв'язка самої стрічки і контролера, яка реалізується через вищезгадані чотири дроти. Для цієї задачі бажано використовувати багатожильні 075-міліметрові дроти завдовжки приблизно 20 див. Щоб світлодіодна стрічка багатобарвна коректно працювала, необхідно за допомогою паяльника провести точне з'єднання кожного усика з відповідним йому за кольором кристалом.
Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління

Режими експлуатації стрічки

Вже відзначалися основні можливості управління стрічкою, але ще при покупці буде зайвим звернути увагу на режими роботи з точки зору світіння. Розробники передбачають цілі набори відрізняються за характеристиками колірних комбінацій під різний настрій. Зокрема, існують яскраві режими світіння, нічні, збалансовані, а також орієнтовані на фонову ненав'язливу підсвічування. Крім того, світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління дозволяє користувачеві налаштовувати окремі параметри випромінювання. Таким чином, можна створювати індивідуальні формати роботи стрічки з найбільш відповідною підсвічуванням.
Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління

Виробники

На ринку переважно доступна продукція китайського і тайванського виготовлення. Тим не менш гідні рішення знайти не складе праці. Недорогі, але якісні варіанти пропонуються під марками Azkoti і Magna. Якщо потрібні пристрої з великим робочим ресурсом, то є сенс звертатися до відомої серії SMD або ж купувати моделі на базі контролерів LEDX Radio. Якщо потрібно варіант для вуличного підсвічування, то підійде багатобарвне світлодіодне стрічка Magic Lights, яка позиціонується в якості універсальної. Втім, і за ціною це вологозахисні пристрій в повній комплектації з блоком живлення і контролером обійдеться недешево – близько 25 тис. р.

Висновок

Світлодіодна стрічка багатобарвна з пультом управління
Використання світлодіодних стрічок виправдовує себе з різних причин. Якщо їх порівнювати з альтернативними рішеннями у вигляді інших типів підсвічування, то на перший план вийде широкий спектр колірних спектрів випромінювання, висока яскравість і невелике споживання енергоресурсу. Але навіть якщо не розглядати експлуатаційні властивості, багатобарвна світлодіодна стрічка може виграти за рахунок легкості монтажу та надійності схеми підключення. Впровадження в ланцюжок блоку живлення та інфрачервоного датчика не просто підвищило стабільність роботи стрічки, але і благотворно позначилося на точності взаємодії користувача з елементами світіння. Але з іншого боку, як і всі світлодіодні пристрої, така стрічка коштує досить дорого.

Популярі новини
Загрузка...