iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми

739 0 Новини високих технологій

Одним з найпопулярніших додатків для «яблучних» пристроїв є програма iTunes. Не встановлюється вона в основному в системи, не призначені для її використання. Хоча сьогодні існують версії, модифіковані під Windows або навіть UNIX-системи, тим не менш проблема, як виявляється, існує в глобальному вигляді. Як встановити iTunes з iPhone, з легкістю відповість будь-який володар такого девайса. Але ось при збоях самої системи, так ще й при спробі синхронізації зі стаціонарним терміналом або ноутбуком далеко не кожен зрозуміє, що потрібно зробити. Але будемо відштовхуватися від Windows-систем.

iTunes не встановлюється на комп'ютер: в чому причина?

Для керування будь-яким пристроєм, що підключається до комп'ютера, потрібна спеціальна програма управління. Драйвери зараз не чіпаємо, оскільки сумісність Mac і Windows знаходиться під великим питанням.

iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Неважко здогадатися, що при встановленні помилка iTunes може бути пов'язана виключно з тим, що сама версія програми, як засіб ідентифікації девайса і управління ним, просто не призначена для інсталяції в середовище операційної системи. Адже тут потрібно враховувати і розрядність, і системні вимоги, і навіть модель смартфона або планшета, не кажучи вже про підтримку продукції Apple програмного характеру.
iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Зупинимося на найбільш часто зустрічаються причини неможливості інсталяції програми саме на комп'ютерні пристрої, що відносяться до класу PC (а не Intel), на яких є підтримка цього програмного забезпечення.

Не встановлюється iTunes на Windows: налаштування брандмауера

У найпростішому випадку розглянемо ситуацію установки програми для синхронізації смартфона або планшета з Windows. Для Linux та подібних систем рішення для недосвідчених користувачів буде виглядати досить складним, тому такі аспекти розглядатися не будуть. Здавалося б, чого простіше, ніж встановити iTunes на комп'ютер? Будь-який користувач скаже, що достатньо просто завантажити дистрибутив останньої версії і запустити файл Setup.exe від імені адміністратора. Нічого подібного!

Програма-інсталятор (звичайно, залежно від стану певної модифікації системи) може бути тут же заблоковано. Ким і чим? Та самою системою, в якій за замовчуванням в активному режимі працює служба файрвола. Судячи з того, що Microsoft і Apple є прямими конкурентами на ринку комп'ютерних технологій, дивуватися тут нічому.
iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Як варіант можна використовувати відключення такий блокування, для чого достатньо увійти в стандартну «Панель управління» і деактивувати службу у відповідному розділі. Якщо ж захист все ж потрібна, доведеться створити нове правило для списку виключень і використовувати для цього посилання на встановлену (або встановлюється) програму. Але в більшості випадків проблема навіть не в цьому.

Проблеми з попередніми версіями програми

При синхронізації з Windows помилка iTunes при інсталяції може виникати ще й тому, що система при установці оновленої версії програми нездатна видаляти старі файли. Внаслідок цього створюються нові каталоги, у які прописуються нові компоненти, а Windows при запуску інсталятора або вже встановленої програми метається в пошуках потрібного виконуваного компонента.
iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Щоб уникнути проблем з тим, що iTunes не встановлюється, рекомендується для початку використовувати більш потужні засоби видалення програм, ніж інструменти Windows. Однією з найбільш потужних є утиліта iObit Uninstaller, видаляє не тільки основні файли програм, але і залишкові компоненти у вигляді записів в системному реєстрі.

Блокування з боку файлу HOSTS

Але навіть в цьому випадку зможе виникнути питання про те, чому ж iTunes не встановлюється. Відповідь проста: Windows онлайн-встановлення встановлено обмеження трафіку (не в сенсі обсягу, а в сенсі начебто неблагонадійних IP-адрес відвідуваних сайтів).
iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Щоб позбутися від цієї напасті, доведеться відшукати файл HOSTS, який розташований в папці etc, що знаходиться в директорії Drivers, яка знаходиться в теці System32 головного каталогу операційної системи на системному диску або розділі. В принципі, на відміну від інших ситуацій, які передбачають видалення заблокованих адрес, можна просто видалити цей об'єкт (і з «Кошика» теж), після чого просто перезавантажити систему.

Скидання параметрів DNS

Файл HOSTS при рестарті відновиться. Але в параметрах підключення можуть бути вказані неправильні значення. Тому рекомендується використовувати навіть не властивості протоколів TCP/IP, а командний рядок.


iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Викликати її потрібно обов'язково потрібно від імені адміністратора в консолі «Виконати» введенням команди cmd. Якщо запуск з правами адміна відсутня, необхідно знайти виконуваний файл cmd.exe в папці System32 і запустити його через меню правого кліка. Далі в консолі прописується команда ipconfig /flushdns, після якої натискається клавіша enter і проводиться повне перезавантаження.

Якщо нічого не допомагає

Нарешті, якщо і після всіх цих дій програма все одно не інсталюється або відмовляється працювати, можна спробувати перевірити систему на наявність помилок або відновити пошкоджені або втрачені системні файли (у командному рядку – sfc /scannow). Але, що дуже ймовірно, буде потрібно інсталяція нової версії програми після повного видалення застарілої, якщо така присутня (причому деінсталювати доведеться всі супутні компоненти зразок систем оновлення Apple, і додаткової утиліти Bonjour – а вона взагалі не зрозумій за що відповідає, хіба що за рекламний спам). Ні, звичайно, оптимальним варіантом стане встановлення або оновлення драйвера пристрою підключається з інсталяцією останньої версії програми iTunes. Якщо і після цього встановити iTunes на комп'ютер не вийде, проблеми варто шукати в самому пристрої. Особливо це стосується гаджетів з неоригінальним прошиванням або девайсів від китайських виробників.

Популярі новини
Загрузка...