Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти

408 0 Новини високих технологій

На жаль, хоч програма iTunes і вважається одним з найбільш універсальних засобів для синхронізації «яблучних» девайсів з комп'ютерними системами, Windows (причому будь-якої модифікації) досить часто можна спостерігати виникнення конфліктів. Програма може працювати некоректно або не працювати взагалі. У найпростішому випадку її потрібно повторно встановити або оновити. Але попередньо додаток слід деінсталювати. Ось тут і виникає проблема того, як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера. Здавалося б, все просто, але немає. Потрібно врахувати кілька моментів, без знання яких повне видалення програми провести буде неможливо.


Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: на що потрібно звернути увагу перед видаленням?

Перш ніж приступати до деінсталяції, потрібно чітко розуміти, що при встановленні в дистрибутиві були присутні ще декілька додаткових утиліт, які були встановлені в систему автоматично без участі користувача.
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
Виходячи з цього, неважко здогадатися, що одним тільки видаленням основного програми (iTunes) справа не обмежиться. Крім того, проблема того, як видалити iTunes з комп'ютера Windows, має і зворотний бік медалі. Справа в тому, що навіть після деінсталяції всіх встановлених компонентів у системі залишаються непотрібні файли і папки, які є звичайним комп'ютерним сміттям. Пов'язано це і з самим дєїнсталлятор iTunes, і з аналогічною службою Windows (вони просто не видаляють залишкові об'єкти).

Як видалити iTunes з комп'ютера? Windows 7: стандартна процедура

Отже, озброївшись знаннями, можна приступати до деінсталяції. На першому етапі проблема того, як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера, зводиться до абсолютно стандартною процедурою.


Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
Для початку слід використовувати розділ програм і компонентів, що знаходиться в «Панелі управління», де в списку встановлених додатків, крім програми iTunes, потрібно знайти додатково Bonjour, Restore, Mobile Device Support (розробник Apple Inc.), Application Support (Apple) і Apple Software Update. Є ще й медиаплатформа Quick Time. Її можна залишити, оскільки ця підтримка може стати в нагоді надалі. В принципі, всі програми в списку будуть розташовані поряд. Якщо це не так, можна відсортувати встановлені програми по видавцеві або за датою встановлення. Далі потрібно просто видалити всі компоненти з використанням штатного кошти.

Залишкові об'єкти

Наступний крок – видалення сміття, що залишився. Насамперед, слід звернути увагу на папку Program Files. В ній потрібно видалити каталоги Bonjour, iPod і iTunes з усім вмістом. Далі в тій же директорії переходимо до папки CommonFiles, знаходимо в ній папку Apple і видаляємо каталоги CoreFP, Apple Application Support і Mobile Device Support. Можна спробувати спочатку видалити всю папку Apple, але зазвичай це ефекту не дає. Крім того, в ній крім зазначених директорій можуть знаходитися і інші елементи, що використовуються Windows-системою і з iTunes ніяк не пов'язані.
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
Є ще один елемент – так звана медіатека – папка, в якій знаходяться файли мультимедіа. Питання її видалення залишається виключно за користувачем (зазвичай каталог розташовується в папці «Музика» відповідного облікового запису, активної в даний момент.

Додаткові кошти для деінсталяції

Нарешті, вирішити проблему того, як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера більш простим методом, можна за допомогою спеціальних утиліт-дєїнсталлятор, які працюють набагато краще власного засоби системи або аналогічного вбудованого інструменту Apple (iObit Uninstaller, Revo Uninstaller та ін).
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
Такі програми хороші тим, що дозволяють виробляти множинне виділення елементів, що підлягають видаленню, автоматично знаходять та видаляють залишкові файли, теки і записи системного реєстру. В деяких випадках навіть не потрібно відзначати всі пов'язані з iTunes додатків. Досить почати деінсталяцію шуканого додатка, а всі інші будуть «подцеплени» автоматично. В обох випадках після закінчення видалення потрібно провести повний рестарт системи.

Популярі новини
Загрузка...