Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину

558 0 Новини високих технологій

З кожним роком автомобілів з АКПП стає все більше. На те є свої причини: ця коробка значно зручніше в експлуатації, ніж механічна. Але є і зворотна сторона медалі: цю коробку потрібно регулярно обслуговувати. Якщо в АКПП не міняли масло, і вона піддавалася підвищеним навантаженням, проблем при експлуатації не уникнути. І сьогодні ми розглянемо одну з типових поломок, коли на АКПП при включенні передачі смикає машину. Таке трапляється як на старих, так і на відносно нових машинах. Чому автомат смикається? Причини і способи розв'язання стусанів ми розглянемо нижче.

АТФ-рідина

Коробка автомат – досить складний механізм, який складається з гидроплиты, соленоїдів, гідротрансформатора та інших технічних елементів. Ключова відмінність АКПП від механіки в тому, що автомат працює від тиску масла. В МКПП воно виконує лише функцію змащування шестерень.


Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
Так як масло працює під тиском, воно має дещо інші властивості і називається інакше – АТФ-рідина. Від її стану багато в чому залежить робота трансмісії. І якщо на АКПП при включенні передачі відчувається ривок, то, швидше за все, механізм вимагає заміни даної рідини.

Як її змінити?

Зазначимо, що способів проведення даної операції два: часткова чи повна заміна АТФ-рідини. Перший спосіб використовують при проведенні робіт своїми руками. Повна заміна робиться на спеціалізованому стенді в СТО. Який спосіб краще вибрати? На перший погляд, немає нічого краще повної заміни. Але, як показує практика, після такої операції стусани можуть ще й посилитися. Справа в тому, що при заміні під тиском апарат виганяє всі продукти виробки, які раніше притерлися до дисків і інших елементів. І якщо раніше при включенні передачі на АКПП машина смикалася не сильно, то після цих робіт відчувається помітний удар. Тому краще скористатися частковим методом заміни. Він передбачає злив рідини з піддону. Останній також демонтується – всередині нього є магніти зі стружкою, яку слід видалити.

Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
Далі нова рідина заливається по максимуму. А після пробігу в тисячу кілометрів дана операція виконується ще раз. Як результат – зникнення стусанів і більш стабільна робота АКПП. А щоб не стикатися з ремонтом трансмісії надалі, АТФ-рідина рекомендується міняти кожні 60 тисяч кілометрів. Але варто відзначити, що не завжди заміна олії є залізним методом вирішення проблеми стусанів. Є ще маса причин, чому на АКПП при включенні передачі смикає машину.

Масляний фільтр

Це ще одна причина, по якій коробка може штурханами. Цей елемент вловлює весь бруд і продукти вироблення. З часом цей фільтр забивається, з-за чого знижується його пропускна здатність. З-за цього помітно падає тиск масла в коробці. В результаті фрикційні диски не можуть зупинитися в потрібний момент. На АКПП при включенні задньої передачі смикає машину. Рішення проблеми досить просте – заміна фільтра на новий. Зверніть увагу, що масляний сітчастий фільтр є витратним матеріалом. Його не можна очищати механічно та повторно встановлювати в АКПП. Елемент підлягає виключно заміні.

Фрикционы

Це невід'ємна деталь у кожної автоматичної трансмісії. Вона грає роль зчеплення в коробці, стискаючись або розтискаючи в потрібний момент. Із-за підвищених навантажень або відсутності тиску і рівня масла фрикционы можуть підгоряти. Диски прослизають повз один одного і не можуть ввійти в зачеплення. Поряд з цим може підгоряти і масло. Зовні це проявляється в його кольорі. Щуп стає чорним. Якщо диски не стискаються в потрібний момент, то " удар АКПП при включення передачі неминучий.
Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
Згорілі фрикционы – велика поломка, яка потребує серйозного втручання в трансмісію. Її розбирають і встановлюють новий пакет дисків. Це єдине рішення проблеми.

Радіатор

На відміну від механічної коробки, автоматична завжди укомплектовується радіатором. Він необхідний для охолодження АТФ-масла, оскільки воно є робочою рідиною в даному механізмі і нагрівається від тиску. Радіатор покликаний охолодити її до нормальних температур – 80 градусів Цельсія. Без теплообмінника АТФ-рідина істотно нагрівається і змінює свої характеристики. При 100 градусах це масло просто згортається і знищує коробку зсередини.
З часом, усередині радіатора осідає бруд і наліт. Особливо це проявляється при заміні масла без встановлення нового фільтра і чищення піддону. Вся бруд, що була внизу, піднімається і забиває собою канали теплообмінника. Також страждають і патрубки, що йдуть до радіатора. У результаті рідина не може нормально циркулювати і охолоджуватися. Вона перегрівається і стає смертельною для автоматичної коробки. Із-за брудного радіатора нерідко смикається движок при включенні АКПП.
Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
Як вирішити цю проблему? Усувається вона тільки шляхом механічного очищення. Радіатор знімається назовні і промивається кілька разів нової АТФ-рідиною під тиском. Тільки так можна гарантувати чистоту його внутрішніх трубок. Якщо на АКПП при включенні передачі смикає машину, можна спробувати зняти радіатор, прочистити його і заодно замінити АТФ-рідина. У більшості випадків проблеми з стусанами пропадають.

Масляний насос

Даний механізм сприяє циркуляції рідини в АКПП під тиском. Зазвичай цей елемент служить довго, але не варто виключати і його поломку. Якщо масляний насос вийшов з ладу, тиск в трансмісії буде мінімальним. Через це неправильно працюють пакети фрикціонів, а на АКПП при включенні передачі смикає машину. Знаходиться даний елемент в різних місцях, залежно від типу і моделі АКПП: за гидроблоком або внизу коробки, близько піддону.

Соленоїди і гідроблок трансмісії

Гідроблок являє собою якусь плиту, всередині якої знаходиться безліч каналів. Саме за ним ходить масло під тиском. Кожен канал веде до своєї швидкості. При подачі масла під тиском певний пакет дисків починає розширюватись і звужуватись. Так і відбувається перехід з нижчої на вищу передачу і навпаки. Але якщо канали в плиті заб'ються тиску не буде вистачати для управління фрикционами. В результаті на АКПП при включенні передачі смикає машину. «Тойота-Камрі» це чи «Мерседес» Е-класу – не має значення, так як корінь проблеми один і той же. А вирішується дана несправність шляхом розбирання гидроплиты та її механічного очищення.
Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
Також проблеми з тиском відбуваються з-за соленоїдів. Що це таке? Соленоїди – це спеціальні клапани, які керують каналами на плиті. У потрібний момент вони їх відкривають і закривають. Соленоїди з блоком тісно поєднані. Клапан рухається спеціальною пружиною. При наявності бруду вона може заклинювати і погано відкривати клапан або не відкривати його зовсім. В результаті водій відчуває стусани при включенні передачі або певного режиму на коробці. Ще одна причина несправності соленоїдів – розплавлення їх корпусу. Часто ці деталі виготовляються з пластику, який не любить високих температур. У такому випадку єдиним рішенням проблеми буде розбирання плити з повною заміною соленоїдів.

Електроніка

Робота сучасною АКПП неможлива без електроніки. Взяти хоча б соленоїди. До них підведені дроти від електронного блоку, який управляє відкриттям і закриттям. Якщо проводка погорить, а контакти окислятся, варто чекати неправильну роботу АКПП. Коробка може вставати в аварійний режим або зовсім не перемикати передачі.
Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
Як бути в такій ситуації? На жаль, самостійно зробити що-небудь важко. Необхідно звертатися до майстрів з приводу детальної діагностики. Коробку ретельно «продзвонять» і знайдуть обгорілий контакт.

Шестерні

Що стосується основних елементів – шестерень і планетарного механізму, то це останні агрегати, які виходять з ладу. Зламати їх досить важко. Але при їх несправності, як правило, передачі не будуть включатися зовсім. Про стусанах і поштовхах не може йти і мови.

Висновок

Отже, ми з'ясували, чому автоматична коробка смикається при включенні передач, а також яким чином можна вирішити цю проблему. У більшості випадків причина криється в банальному забрудненні.
Усунення неполадок в автомобілях з АКПП: при включенні передачі водить машину
З-за відкладень у фільтрі, каналах гидроплиты і радіаторі АТФ-рідина не може нормально циркулювати під потрібним тиском. Як наслідок – поштовхи і удари при перемиканні. Тому усувати проблему краще починати з заміни масла і очищення елементів КПП. Якщо це не допомогло, значить, проблема більш серйозна – несправні клапани або згорілі пакети фрикціонів. Але роботу над ними варто довіряти знаючим людям.

Популярі новини
Загрузка...