АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів

744 0 Новини високих технологій

Автоматична коробка передач – досить дорогий і складний агрегат автомобіля. Якщо його робота стає неправильною і непрогнозованою, то не треба затягувати з ремонтом. Несправність одного вузла коробки може спричинити поломку інших. А ремонт АКПП в автосервісі досить дороге задоволення. Вивчивши ціновий діапазон вартості послуг і зіставивши їх з своїми можливостями і рентабельністю всієї роботи, багато автовласників приймають рішення самостійно усувати неполадки. Тим більше, що ціни в авторемонтних майстернях не завжди відповідають якості робіт по відновленню функціонування АКПП. Ремонт своїми руками такого складного агрегату потрібно проводити, тільки озброївшись спеціальними знаннями.

Гідроблок АКПП і його призначення

Гідроблок, або гідравлічна плита, – це керуючий блок коробки передач, один з найскладніших його вузлів. Він являє собою металевий піддон з отфрезерованними каналами, в яких знаходяться регулюючі клапани та соленоїди. Останні забезпечують роботу коробки передач. Даний блок управляє роботою зчеплення і перемикання передач і, у свою чергу, отримує команди від ЕБУ.
АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів

Ремонт плити

Ремонт гідроблоку АКПП своїми руками можливий, але не рекомендується по причині того, що сам вузол досить складний і має безліч залежать одна від одної систем. Для відновлення вузла доведеться повністю знімати коробку передач. Прочищення численних клапанів виробляється на спеціальному обладнанні. Крім цього робота механізму приводить в рух всю коробку передач, і при його неправильному функціонуванні можливі набагато більш серйозні поломки.

Тому проводити ремонт гідроблоку АКПП своїми руками можна тільки при наявності досвіду проведення таких робіт. На щастя, крім плити в коробці передач є й інші сайти, які можна піддати діагностиці, дефектовке і ремонту. У різних марок машин можуть бути відмінності. Тому краще розглянути особливості по порядку.

Особливості ремонту АКПП «Тойоти»

Перед тим як провести ремонт АКПП своїми руками ("Тойота-Камрі" не виняток), слід визначитися з несправністю. Поломки і проблеми роботи всіх АКПП наступні:
 • Неполадки роботи гідравліки.
 • Механічні несправності.
 • Несправності електроніки.
 • Правильна діагностика – половина успіху в роботі. У будь-якому випадку ремонт передбачає зняття коробки передач з автомобіля і її часткову або повну розборку. Перед зняттям КПП треба відключити та демонтувати масляний насос, перевірити його підшипники. Потім дивляться фрикційний блок на цілісність його деталей. Далі перевіряють барабан на предмет пошкоджень або перегріву. Після цього діагностують планетарний механізм на наявність зношених фрикціонів або підшипників. Після установки коробки передач в неї заливається мастило і автомобіль прогрівається для стікання всього зайвого масла.
  АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів

  Особливості ремонту АКПП Honda CR-V

  Її ремонт краще довірити професіоналам, але дещо можна зробити самостійно. Так само як і для інших машин, АКПП знімається з автомобіля. Для цього треба демонтувати підрамник, приводи коліс і нижні важелі зі стабілізатором. Після цього агрегат знімається з автомобіля і розбирається. Суть ремонту коробки передач зводиться до її розбиранні і дефектовке. В обов'язковому порядку перевіряється стан гідротрансформатора, в якому перевіряється цілісність і ступінь зношеності деталей.

  Потім перевіряється стан фрикціонів. Вони виходять з ладу найчастіше (із-за надмірно активної їзди з різкими розгонами і гальмуваннями). На зібрану коробку встановлюються всі навісні агрегати, гідротрансформатор з одного боку і роздавальна коробка - з іншого. Весь агрегат ставиться на автомобіль, і після цього все збирається в зворотному порядку. Слід мати на увазі, що ця робота вимагає як мінімум наявності деякого досвіду. Провести ремонт «Хонди CR-V» (АКПП) своїми руками досить складно. В окремих випадках все-таки доведеться звертатися до професіоналів.

  Ремонт АКПП автомобілів «Хонда»

  Звичайно, при наявності певного досвіду і спеціальних інструментів можна спробувати провести ремонт АКПП «Хонда» своїми руками, однак це пов'язане з багатьма труднощами. Коробка-автомат – один з найбільш складних агрегатів в сучасному автомобілі, і її розбирання, а головне, подальша правильна збірка - це відповідальна і трудомістка справа. Але при наявності чіткого плану дій все можливо. В першу чергу слід провести правильну діагностику і з'ясувати, що ж є причиною неправильної роботи АКПП. Ремонт своїми руками цього агрегату передбачає його зняття з автомобіля і подальше розбирання з обов'язковою дефектовкой і заміною всіх зношених деталей. Якщо автомобіль старий і з великим пробігом, то треба бути готовим до того, що багато розхідники прийшли в непридатність. До того ж всі прокладки і сальники при розбиранні підлягають заміні. В іншому випадку можливе підтікання масла, що ще більше посилить ситуацію.
  АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів
  Збирання проводять строго в зворотній послідовності. Після установки коробки слід залити нове масло і прогріти його за допомогою декількох запусків і зупинок двигуна. КПП перевіряють на відсутність течі. Якщо все зроблено правильно, трансмісія пропрацює ще дуже довго за умови правильної експлуатації.

  Ремонт АКПП БМВ

  Автомобілі БМВ користуються стійким попитом, і цьому є безліч причин. На жаль, несправності АКПП бувають і тут. Причини найчастіше ті ж, що і на інших автомобілях. Це порушення умов експлуатації, засмикана, різка їзда, великий пробіг. У ряді випадків цілком можливо провести ремонт АКПП БМВ своїми руками при наявності необхідного інструменту, досвіду та необхідних запчастин.


  Роботу слід починати з визначення характеру несправності. Після цього АКПП знімається з автомобіля для розбирання. Слід звернути увагу, що, оскільки автомобілі БМВ - задньопривідні, для зняття АКПП на деяких моделях доводиться ще й знімати карданний вал. Найчастіше виходять з ладу фрикциони і накладки, пружини клапанів в гідроблоки, відбувається підтікання або відмова масляного насоса, вироблення підшипників в блоці фрикціонів. Всі ці деталі перевіряються. Зношені елементи підлягають заміні. При неправильній роботі АКПП вони мають сильну вироблення: підгорілі фрикциони, наприклад, добре видно по їх кольору. При зворотній збірці слід в обов'язковому порядку дотримуватися черговість роботи. У такому складному агрегаті безліч деталей залежить один від одного. Подальший ремонт може бути вже не під силу.

  Особливості трансмісій «Ауді»

  Ремонт АКПП своїми руками «Ауді» різних років випуску теж можливий при наявності солідної технічної бази та інструментів. Слід зазначити, що і в цьому автомобілі з автоматичною коробкою симптоми несправностей схожі з іншими виробниками. Це знос фрикціонів, текти сальників або вироблення підшипників, неправильна робота електроніки або гідравлічної частини.
  АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів
  Зняття АКПП відрізняється від інших виробників тим, що на багатьох моделях «Ауді» двигун стоїть вздовж кузова. Тому конструкція самої коробки передач відрізняється від інших. Однак принципи ремонту АКПП на автомобілях цієї марки такі ж, як і на інших. Тому і несправності однотипні для всіх коробок-автоматів. Так само як і на інших агрегатах, з-за перегріву виходять з ладу фрикциони, окремо або цілим пакетом, зношуються підшипники і сальники, недостатній тиск масла в гідроблоки призводить до нечіткого включення передач. Особливу увагу треба приділити гидротрансформатору. Його знос добре помітний після зняття.
  Особливістю АКПП «Ауді» можна назвати конструкцію пакетів фрикціонів. Вони розділені для кожної передачі. Слід мати на увазі, що при розбиранні доведеться міняти прокладки піддону, насоса і сальники.

  Ремонт АКПП «Ніссана»

  Так само як і на «Тойоті», автоматичні коробки «Ніссана» славляться своєю надійністю, але вік і неправильна експлуатація приводять у непридатність і ці агрегати. Причини несправностей можуть бути наступними:
 • Порушення роботи електроніки.
 • Проблеми в механічної частини.
 • Несправності гідравліки і механізму перемикання.
 • Вся робота починається з діагностики, і тільки після правильного визначення несправності проводиться ремонт. Але найчастіше несправність не піддається локалізації і виправляється тільки переборкой коробки (наприклад, вимикання час від часу однієї з передач). В такому випадку, якщо є досвід роботи такого роду, можна провести ремонт АКПП («Ніссан») своїми руками.
  АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів
  Розбирання трансмісії проходить так само, як і на інших автомобілях. Тут слід зазначити, що АКПП, що встановлюються на автомобілі «Ніссан», дуже довговічні і вимагають ремонту дуже рідко. Тому відновлення такої КПП буде зводитися до заміни практично всіх зношених частин. Вони змінюються блоками – гідротрансформатор, пакет фрикціонів, фільтр і гальмівна стрічка. Що ж стосується гідроблоку і електронного блоку управління, то всі несправності в цій області є типовими для всіх сучасних автоматів.

  Ремонт АКПП автомобілів «Мазда»

  АКПП автомобілів «Мазда» традиційно славиться своєю надійністю, однак слабкі місця є і в них. Зокрема, це фрикційна накладка в гідротрансформаторі, яка при своїй роботі засмічує всі навколо. Також часто підгорає блок соленоїдів і протираються тефлонові ущільнювальні кільця. У першому випадку коробка починає некоректно включати передачі. У другому – текти масла з трансмісії з усіма витікаючими наслідками.
  АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів
  Також часто згорають фрикциони, хоча і після великого пробігу. Підгорання фрикційних накладок викликає ланцюгову реакцію, і незабаром вони всі виходять з ладу. На автомобілі «Мазда» ремонт АКПП своїми руками зробити цілком реально, але це вимагає високої кваліфікації та чіткого розуміння дій. Слід зазначити виняткову надійність керуючої електроніки і гідроблока, які дуже рідко вимагають механічних втручань.

  Особливості АКПП «Форда»

  Виробник «Форд» відомий тим, що перший почав розробку АКПП взагалі, і сучасні зразки не відстають в якості виконання і надійності. Характерною особливістю є те, що трансмісія, встановлювана на «Форд-Фокус», дозволяє проводити технічне обслуговування і ремонт без зняття її з автомобіля. Завдяки цьому є можливість провести ремонт АКПП своїми руками «Форда» різних моделей. Слабке місце (на багатьох моделях «Фокуса» в тому числі) – це фрикциони, зношуються при масляному голодуванні, яке може початися при зносі посадкового місця барабана. Як проводиться на АКПП ремонт своїми руками? Гальмівну стрічку на цих трансмісіях змінюють при перебиранні в обов'язковому порядку, оскільки вона швидко зношується. На багатьох моделях «Форда» встановлюється та ж АКПП, що і на автомобілі «Мазда». Тому і тут має місце знос ущільнюючих тефлонові кілець. Також слабким місцем є блоки соленоїдів в гідроблоки.

  Заходи безпеки при обслуговуванні і експлуатації АКПП

  Автоматичні коробки, будучи складними механізмами, мають підвищений запас міцності та надійності. Адже їх ремонт – не тільки дороге, але і дуже трудомістке заняття. При правильній експлуатації, рівною, акуратній їзді, своєчасному технічному обслуговуванні автоматична коробка передач здатна працювати без ремонту мінімум 200 тис. км.
  АКПП: ремонт своїми руками для всіх автомобілів
  Старі японські автомати випуску початку 80-х років їздять без капремонту досі, пробігши понад мільйон кілометрів. Тому багатьох проблем, пов'язаних з ремонтом, можна уникнути, просто дотримуючись інструкції по експлуатації.

  Втручання в автомат: за і проти

  При несправності АКПП ремонт, своїми руками зроблений, може коштувати набагато дешевше, ніж при зверненні в сервіс. Але зворотною стороною є проблеми зворотної складання або незнання нюансів конкретного агрегату. Крім того, необхідний спецінструмент і хороша матеріально-технічна база. У будь-якому випадку ремонт АКПП, своїми руками зроблений, - це спосіб дізнатися ще більше про технічний пристрій для свого автомобіля.

  Популярі новини
  Загрузка...