Коробка передач автомат чи механіка - що краще

798 0 Новини високих технологій

Практично всі моделі автомобілів класів А і B, які представлені на вітчизняному ринку, можуть бути оснащені як автоматом, так і механікою. Інше питання – що вибрати потенційному покупцеві? На численних форумах не вщухають суперечки на тему, що краще – автомат чи механіка. Деякі свідомо набувають саме з МКПП. Скільки людей, стільки й думок, але все-таки – яку трансмісію вибирати? Спробуємо розібратися.

Комфорт

Ось чому багато людей вибирають для себе АКПП. Дана трансмісія дає дуже комфортне керування за кермом. Не доведеться постійно смикати селектор на кожну зміну дорожньої обстановки. І з цим точно погодиться кожен водій, особливо якщо машина використовується у великому місті.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
У величезних мегаполісах АКПП дає власникові масу переваг – не треба щохвилини тиснути на зчеплення, смикати ручку і переживати – початківці водії серйозно турбуються на рахунок цього. З автоматом водій менше втомлюється і практично не схильний до стресів, а спокій при водінні автомобіля знижує ризик аварій. Це підтверджено відгуками. Що краще – механіка або автомат? Спробуємо з'ясувати далі. Які б вагомі аргументи не приводили любителі механічної трансмісії, але сучасні АКПП працюють швидше і м'якше. Головне, щоб коробка була новою і технологічною. АКПП дасть водієві можливість стежити за дорогою і тримати кермо двома руками. Ось, ніж автомат краще механіки.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
Але не все так просто – історія автомобілебудування знає багато конструкцій автоматичних трансмісій, які народилися вже мертвими. Власники скаржаться на постійні проблеми, стусани, повільну роботу – за комфорт доводиться платити.

Динамічні характеристики

Любителі автомобілів з МКПП буквально кричать скрізь, де можуть, що лише ця трансмісія дає можливість максимального розкриття потенціалу двигуна. Тільки на механіці можна різко набрати швидкість, коли це потрібно. В цілому, вони мають рацію. Але потрібно розуміти, що АКПП бувають різними. Що краще - автомат чи механіка, можна вирішити по тому, який встановлений автомат. Адже якщо АКПП стара, то МКПП в даному випадку більш правильний вибір. Якщо на автомобіль встановлений варіатор, то через конструктивних особливостей він поступиться у швидкості реакції будь-якої іншої трансмісії.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
Однак варіатор працює значно м'якше. Трохи краще справи з динамікою у гидротрансформаторных і роботизованих КПП. Якщо їх творці прагнуть до економічності, то реакція двигуна на педаль газу не буде вибуховою і різкої (без різкого зростання оборотів). Та й передачі в трансмісії будуть короткими – механізм не дозволить загнати стрілку тахометра в червону зону. На більшості автоматичний коробок передач є так званий "спорт–режим". Якщо перемкнути коробку в цей режим, машина стає більш динамічною. Водій отримує можливість послідовно перемикати передачі. Природно, це не повноцінна заміна механічній коробці. Якщо пара двигун-трансмісія налаштована на економію, то не варто чекати чудес в плані розгону. Але це не говорить про те, що автомат ні на що не здатна і не зможе подарувати власникові відчуття драйву. У дорогих спортивних автомобілях виробники встановлюють багатоступінчасті АКПП, здатні розігнати машину до 100 кілометрів на годину за три секунди.


Тому не зовсім правильно говорити про те, що автомати нединамичные. Справа в тому, що такі серйозні автоматичні агрегати істотно впливають на ціну авто. А бюджетні моделі не можуть і не повинні бути дорогими. Тому на "бюджетного" ставлять 4-5 ступінчаста АКПП і "душать" їх, обмежуючи одних водіїв і компенсуючи помилки інших. Наприклад, автомат ніколи не дозволить перекрутити двигун, що на механіці можна зробити дуже легко. Але в будь-якому моторі є своя червона зона (так звана «відсічення»), тому навіть на високих оборотах шкоди мотору буде мінімальним.

Виходячи з цього, важко сказати, що краще – автомат чи механіка. Для новачка, який тільки що сів за кермо, але при цьому дружить з головою, кращий вибір – АКПП. Також автомат краще вибирати дівчатам. Механіка для тих, хто вже трохи відчуває машину.

Витрата пального

Якщо поглянути на цифри, на паспортні дані виробників, то добре видно, що моделі з АКПП витрачають більше пального, ніж ті ж моделі, але вона механіці. Так, «Шкода Октавіа А5» на механіці в змішаному циклі споживає на 100 кілометрів шляху 74 літра. При цьому така модель, але з АКПП витрачає 79 літра. Різниця ніби незначна, але вона є і уникнути цього не можна – АКПП робить ту частину роботи, яку повинен робити водій, а на це потрібна енергія. Але інженери сьогодні успішно вирішують ці проблеми.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
Деякі водії їздять на машині з МКПП з ще більшими показниками витрати, ніж на АКПП. Це трапляється з тими, хто віддає перевагу більш агресивну манеру водіння, з частими перегазовками, розгонами і гальмуваннями. Тому не завжди витрата залежить від типу трансмісії.

Бездоріжжя, буксирування

У суперечках про те, яка коробка передач краще – автомат чи механіка, призводять і цей довід. У деяких випадках механіка дає перевагу – наприклад, коли водій закопав машину в піску. З механікою більше шансів виїхати. КПП стає чуйним і слухняним інструментом у руках досвідченого водія. Про автомат таке сказати не можна – їм управляє електроніка. Але в дорогих автомобілях АКПП має кілька режимів, у тому числі і для їзди поза доріг. На «бюджетках» теж є спеціальні режими (наприклад, зимовий). Тут обмежується тяга, що передається на провідні колеса – навіть якщо водій натисне на педаль сильно, цей режим зведе пробуксовку до мінімуму. Є і можливість старту руху з другої чи третьої передачі. До серйозного недоліку АКПП можна віднести те, що в разі поломки машини буксирувати її потрібно тільки на евакуаторі.

Вартість і витрати на експлуатацію

Це самий головний недолік автоматичних трансмісій. Взяти ту ж «Октавію». Різниця у вартості автомобіля з механікою і автоматом складає 2 тисячі доларів. Але це не все. В АКПП потрібно частіше міняти масло.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
Автомат програє і за обсягом олії. Тому в суперечці, яка коробка краще – автомат чи механіка, у фінансовому плані перемагає МКПП.

Переваги МКПП

Автомобіль, оснащений МКПП, має кращу розгінну динаміку. З МКПП можна крутити мотор аж до червоної зони на тахометрі. Стандартні автомати тут програють на кілька секунд. При певному досвіді роботи з механічною коробкою можна навчитися їздити накатом, домагаючись при цьому серйозної економії. З автоматом такий номер не пройде. В МКПП потрібно заливати менше олії – близько двох літрів. Взимку МКПП також у виграші – такі автомобілі легше завести. При натисканні зчеплення двигун від'єднується від трансмісії.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
А значить, навантаження на двигун при запуску менше. Що стосується вартості і складності ремонту, то тут зрозуміло, що краще – автомат чи механіка. Ремонтувати МКПП значно дешевше і простіше, а надавати такі послуги можуть навіть неофіційні сервіси. Також є переваги і взимку – авто можна легко буксувати в снігу. А на автоматі цього допускати не можна.

Недоліки МКПП

Головний мінус – це комфорт водіння. Починаючим водіям доводиться довго звикати до роботи з селектором вибору передач. Також не кожному початківцю легко дається початок руху. Ще один серйозний мінус – це зчеплення. Нерідко воно згоряє. Ну і нарешті, на автомобілях з МКПП ресурс двигуна значно нижче – автомат не дасть перекрутити мотор до червоної зони, а на механіці це відбувається частіше.

Ресурс

Коли хтось сперечається про те, що краще – автомат чи механіка, в хід йдуть аргументи, що з МКПП взагалі немає ніяких проблем, зламати її дуже важко. Але механіку потрібно частіше обслуговувати – кажуть відгуки. Сюди входить заміна дисків зчеплення, трансмісійного масла. Це робиться раз протягом 40 тисяч кілометрів. Частіше змінюється диск зчеплення вижимний, особливо у тих, хто недавно за кермом.
Коробка передач автомат чи механіка - що краще
АКПП не вимагає ніякого догляду приблизно 70-80 тисяч кілометрів. А потім потрібно просто замінити масло, і можна їздити далі. Чому автомати ламаються? Пса просто. Виробники в інструкціях до автомобілів пишуть, що масло в АКПП розраховано на весь ресурс машини. Якщо його міняти регулярно, то проблем з автоматом не буде. Фахівці раджу робити заміну АТФ-рідини кожні 60 тисяч кілометрів.

Висновок

Якщо є можливість, не потрібно думати, коробка автомат чи механіка – що краще. Краще купити АКПП і насолоджуватися водінням. Якщо коштів не вистачає, то механіка теж буде непоганим варіантом. На МКПП впевнено себе почувають навіть тендітні дівчата. Але в цілому, кожен купує те, що йому потрібно. Якщо необхідно по-справжньому керувати автомобілем, то слід вибирати механіку. Якщо потрібно просто комфортно їздити, то автомат. Яка передача краще - автомат чи механіка, кожен вибирає сам. Це питання досить спірне.

Популярі новини
Загрузка...