Новини високих технологій
» » Де знаходиться датчик тиску масла і як його поміняти?

Де знаходиться датчик тиску масла і як його поміняти?

10-01-2018, 14:40
1 164
Датчик тиску масла – це пристрій, який перетворює механічні зусилля в електричні сигнали різних характеристик. Після розшифровки цих сигналів ЕБУ автомобіля судить про тиск у мастильної системі у реальному часі. Це цілком надійний прилад, але іноді він може доставити масу проблем автовласникові. Для правильного їх дозволу важливо розуміти, де знаходиться датчик тиску масла. Спробуємо заповнити пробіл у знаннях автомобілістів.

Для чого потрібен цей датчик?

Подача мастильної рідини або масла у вузли тертя в двигунах внутрішнього згорання може здійснюватися різними способами. Найпопулярніший - розбризкування. Для цього в розподільчому валі є спеціальні отвори. Щоб масло могло нормально розбризкуватися, потрібно певний тиск.
Якщо тиск знижується, а це часто відбувається з-за малого рівня рідини в картері або ж з причини виходу з ладу насоса, тертя в парах зростає. Це веде до стрімкого зносу, а іноді і заклинювання механізмів. Щоб водій був миттєво попереджений про падіння тиску, система мастила оснащена таким датчиком. Де знаходиться датчик тиску масла, залежить від двигуна і марки автомобіля, але він є в кожному моторі. Сигнал, який створює цей прилад, може зчитуватися по-різному. Найчастіше на сучасних моделях авто водій не буде бачити точні свідчення. Зараз на приладовій панелі загоряється відповідна лампа, якщо тиск знижується до критичного рівня. У старіших моделях є спеціальна шкала і стрілочний прилад, за яким точно можна дізнатися тиск.


Як влаштований датчик

Більшість цих елементів працюють на базі принципу перетворення одного типу енергії в інший. Спочатку видається механічне зусилля, яке безпосередньо впливає на чутливий елемент датчика, або ж перетворюється в електричний імпульс. У сучасних моделях авто найчастіше можна спостерігати прилади другого типу. Так, електричні імпульси зчитуються і інтерпретуються системою ЕБУ.

Пристрій датчиків старого типу

Класичні прилади стрілочного типу з датчиком представляють собою щось на кшталт манометра. Це одна з різновидів. Замір тиску здійснюється за допомогою деформації пружної мембрани.

Коли мембрана стиснута, вона тисне на шток. Останній, у свою чергу, стискає рідина в спеціальній трубці. На іншому кінці її рідина теж тисне на шток. Останній і піднімає стрілку на стрілочному приладі. Це диафанометр.

Сучасні датчики

Більш сучасні вироби вимірюють тиск у масляній системі допомогою датчика-перетворювача. Він найчастіше вкручений в блок циліндрів. Де знаходиться датчик тиску масла в конкретної моделі авто, зазначено в інструкції. Розташовуватися він може в різних місцях. Свідчення цього датчика передаються в ЕБУ у вигляді електронного імпульсу сигналу. Також в корпусі приладу є ще один проміжний перетворювач. Він перетворює механічний тиск в електричний імпульс. В якості чутливого елемента в цих пристроях використовується жорстка, частіше металева мембрана з резистором. Останній змінює опір виходячи з величини деформації. Опір за допомогою електроніки перетворюється в електричні імпульси, що передаються на ЕБУ.

Особливості перевірки

Якщо на приладовій панелі автомобіля горить лампочка тиску, то це може говорити про дві речі. Так, в моторі закінчилося масло або ж датчик вийшов з ладу. Насамперед варто перевірити рівень рідини щупом. Також фахівці радять перевіряти стан масляного фільтра. Додатково оглядають сам двигун на предмет наявності потьоків масла. Якщо рівень знаходиться в нормі, тоді переходять до діагностики самого пристрою.
Найбільш простим варіантом є установка свідомо справного датчика. Його можна попросити у сусідів по гаражу. Але елемент повинен бути точно таким же, що і на диагностируемом авто. Де знаходиться датчик тиску масла на ВАЗ-211016 клапанів? На цих двигунах елемент можна знайти з лівої сторони блоку двигуна, а точніше на торцевій частині корпусу біля підшипників розподільного валу. Якщо після заміни на справний лампочка тиску більше не горить, то це говорить, що знятий прилад був несправний. Можна перевірити елемент за допомогою мультиметра. Ми вже знаємо, де знаходиться датчик тиску масла. А значить без зусиль вийде перевірити, чи приходить харчування до датчика і немає в електричної ланцюга обривів.

Якщо є манометр, то можна виміряти рівень тиску. Вимірювальний прилад потрібно вкрутити в отвір датчика. Потім запускають двигун. В режимі холостого ходу нормальний тиск становитиме близько 065 кілограм на квадратний сантиметр. Якщо манометр відсутня, то для перевірки можна використовувати ще один метод. Для цього потрібно знати, де знаходиться датчик тиску масла на «Ланосі 15» (фото є в нашій статті). Його можна знайти з нижньої правої сторони двигуна – в кутку, під генератором, вище піддону.
Прилад вкручений в насос. Таке ж розташування і на «Зазі " Шанс», «Шевроле Ланос». Датчик тиску масла (де він знаходиться, ми вже знаємо) потрібно викрутити і потім покрутити мотор стартером. Але запускати не слід. Якщо з отвору буде бризкати масло, то прилад був несправний. Необхідно замінити несправний пристрій на справний. Знаючи, де знаходиться датчик тиску масла на «Ланосі» 1.5 виконати це буде нескладно.

Як виконати заміну?

Для заміни датчика для різних автомобілів знадобляться різні інструменти. Зокрема, відвернення більшості датчиків проводиться ключем на 21.
Насамперед потрібно знайти елемент. Потім з нього видаляють клему з проводкою. При необхідності можна перевірити, чи надходить на нього харчування. Далі ключем викручують старий прилад. А на його місце встановлюється новий датчик, підключаються клеми, запускається двигун для перевірки.

Як знайти датчик тиску масла на «Тавріях» і «Славутах»

Вище вже було відмічено, що на різних моделях даний елемент може перебувати в різних місцях. "Таврія" і "Славута" – це такі автомобілі, які найчастіше купують водії-початківці. Машини недорогі і легко чиняться. При поломках (а вони на цих моделях нерідкі) початківці водії буквально впадають в паніку, особливо якщо несправність трапилася в дорозі. Полагодити ці машини можна самостійно.
Проблем з пошуком запчастин немає. Потрібно тільки знати, де знаходиться датчик тиску масла на «Таврії», щоб на його місце вкрутити новий і їхати далі. Шуканий прилад знаходиться на блоці циліндрів двигуна на одній олійною лінії з масляним фільтром. Взагалі на цих моторах різних датчиків небагато, так що з пошуком проблем не буде. Принцип заміни такий самий, як і на інших автомобілях.

«Черрі Амулет»

Полагодити китайський седан «Чері Амулет» в місці поломки не вийде, тому що запчастини на ці машини продаються не скрізь. Якщо запасний елемент є з собою, то залишилося знайти, де знаходиться датчик тиску масла «Чері Амулет». Фото його розташування представлено нижче.
Встановлений він з правого боку блоку двигуна (синього кольору). Елемент розташований у трубці подачі масла. Замінити його дуже просто – потрібен ключ «на 22». Для заміни знімають клеми, вивертають елемент з двигуна, а на його місце вкручують новий. Герметик можна не використовувати.