Зворотний клапан паливної системи: причини несправностей та їх усунення

899 0 Новини високих технологій

Насос є одним з основних елементів паливної системи мотора. В даний час механічні насоси вже не використовуються, вони замінені на більш сучасні електронні варіанти. Механічні конструкції можна зустріти тільки на транспорті, випущеному більше 15 років тому.

Зворотний клапан паливної системи: причини несправностей та їх усунення

Опис

Паливні насоси мають високу продуктивність і забезпечують безперервну подачу бензину, незалежно від припадає навантаження. При цьому їх функціонування на холостих обертах неможливо без такого важливого елемента, як зворотний клапан паливної системи. Він запобігає утворенню надмірного тиску в системі і, як наслідок, обрив паливних шлангів.

Призначення

Призначення вакуумного клапана полягає в передачі зайвого бензину в паливний бак через спеціальний шланг. Також він має назву регулятора тиску палива і представляє собою конструкцію, що складається з пружини, мембрани і самого клапана. Корпус має три виходи: один - для впускного колектора, решта - для виведення бензину.

Відкриття клапана відбувається за рахунок переміщення пружини, яке виникає в результаті розрідження при збільшенні оборотів мотора. В цей час надлишки палива виводяться в бензобак. Крім стандартного розташування на паливній рампі клапан може перебувати самому шлангу зворотної подачі.
Зворотний клапан паливної системи: причини несправностей та їх усунення

Із-за чого виникають поломки

Нерідко зворотний клапан паливної системи ВАЗ виходить з ладу. Причиною цього може стати використання бракованих або неякісних деталей. Тому варто проявляти обережність при покупці запасних елементів в неперевірених магазинах. Також зустрічається шлюб в заводських деталях вітчизняних бюджетних автомобілів. Найчастіше поломка відбувається внаслідок природного зносу під час тривалої експлуатації. Приходить в непридатність в основному пружина і мембрана, випадки повної відмови клапана вкрай рідкісні. Паливо низької якості також здатне стати причиною поломки. Після заправки бензином, змішаним з водою, волога виявляється в регуляторі. Також у нього може потрапляти бруд внаслідок несвоєчасної заміни паливного фільтра.

Зворотний клапан паливної системи: причини несправностей та їх усунення

Де знаходиться зворотний клапан паливної системи

Розташування регулятора безпосередньо залежить від конструкції системи. Він може знаходитися між паливними форсунками і баком, на рампі або монтуватися в конструкцію бензонасоса. Тип палива також впливає на те, де буде розташований зворотний клапан паливної системи. Дизель має відмінну конструкцію, і в ньому регулятор поміщається поряд з ТНВД і насосом низького тиску для забезпечення стабільного тиску на вході в насос. Крім цього він може встановлюватися перед підігріваючою системою, такий варіант поширений в транспорті, має передпусковий підігрів палива. Інжекторні вітчизняні автомобілі мають таке ж розташування клапана, як і дизельні транспортні засоби. При цьому не всі автомобілі оснащені подібної деталлю, в деяких карбюраторних моделях старого випуску його функції виконує бензонасос. Він має герметичний випускний відділ і монтується на блоці циліндрів. При зниженні герметичності запуск мотора може проводитися тільки після ручної підкачки з-за того, що весь бензин виявляється в баку.
Зворотний клапан паливної системи: причини несправностей та їх усунення

На що потрібно звернути увагу

Існують характерні ознаки, що свідчать про несправності зворотного клапана:
 • нестійка робота двигуна на мінімальних обертах;
 • запуск двигуна відбувається тільки після довгого обертання стартера і одночасного натиснення на педаль газу;
 • витік бензину з паливних шлангів, яка не проходить після їх заміни та підтягування хомутів;
 • різка зміна обертів на холостому ходу.
 • Із-за того що зворотний клапан паливної системи має механічну конструкцію, можна провести перевірку його працездатності за допомогою спеціальних приладів, які використовуються для електронних датчиків. При цьому він не розбирається і не підлягає ремонту через відсутність у продажу окремих деталей і низької вартості самої конструкції. Рівень тиску в паливній системі дозволяє визначити справність клапана. Виміряти його можна манометром, приєднавши до відділу, забезпечує живлення мотора. Після залишається тільки зафіксувати показання пристрою. Для легкових машин нормальний рівень тиску повинен становити приблизно 3 кг/см 2 . При цьому не повинно бути різкого зниження рівня при зупинці двигуна. Швидке зниження тиску говорить про те, що присутній несправність зворотного клапана паливної системи.
  Зворотний клапан паливної системи: причини несправностей та їх усунення

  Інші способи діагностики

  Також можна перевірити зворотний клапан паливної системи, відстежуючи рівень тиску при перетисканні зворотного шланга, в цьому випадку він повинен підвищитися. На жаль, такий спосіб підходить не для всіх автомобілів, так як багато з них мають короткі шланги або зовсім замінені на металеві. Якщо мотор погано набирає обертів і починає троїти, можна провести перевірку без манометра. Для цього потрібно також перетиснути зворотний шланг і поспостерігати за роботою двигуна. Якщо в цей момент набирається необхідна потужність і функціонують всі циліндри, необхідно замінити зворотний клапан паливної системи. Незважаючи на уявну простоту, паливна система автомобіля являє собою складний механізм, і робота з ними повинна проводитися тільки при наявності спеціальних навичок. Володіючи хоча б мінімальним досвідом і знанням всіх особливостей конструкції, можна самостійно розібратися з більшою частиною проблем.

  Популярі новини
  Загрузка...