Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності

619 0 Новини високих технологій

За допомогою датчика колінвала ВАЗ-2110 проводиться сумішоутворення в паливній рампі. Цей прилад виробляє сигнал, який надходить на електронний блок управління двигуном внутрішнього згоряння. Використовується пристрій тільки на інжекторних двигунах, на карбюраторних потреба в них відпадає. Впорскування палива в камеру згоряння в карбюраторних двигунах відбувається під дією атмосферного тиску. А подача іскри на електроди свічок – трамблером (розподільником запалювання).

Особливості інжекторних систем

Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності
Інжекторна система функціонує завдяки системі датчиків і блоку управління. Всі сигнали надходять на вхід мікропроцесорного блоку, який регулює роботу виконавчих механізмів. За правильну роботу двигуна відповідають такі датчики:
 • Положення колінчастого валу.
 • Положення розподільного валу (не на всіх модифікаціях).
 • Тиску у впускному колекторі.
 • Лямбда-зонд.
 • Швидкості.
 • Масової витрати повітря.
 • Положення дросельної заслінки.
 • І головну роль грає датчик колінвала ВАЗ-2110 (8 клапанів або 16), так як від нього залежить момент уприскування і подачі високої напруги на електроди свічок. У конструкції є датчик температури, але він на роботу практично не впливає. Він необхідний для контролю температури двигуна і сигналу на стрілочний покажчик (або на бортовий комп'ютер). Але він виявиться незамінним у тому випадку, якщо необхідно реалізувати автоматичне перемикання видів палива (з бензину на газ і назад).


  Алгоритм роботи інжекторної системи

  Мікропроцесор має кілька входів і виходів. На входи надходять сигнали з усіх датчиків. Але спочатку ці сигнали перетворюються, при необхідності посилюються. Мікроконтролер програмується на роботу з датчиками і виконавчими механізмами. Програми (прошивки) можуть забезпечувати різні характеристики двигуна.
  Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності
  Можна досягти збільшення потужності (витрата бензину при цьому зросте) або ж зменшення витрат (постраждає потужність). Але більша частина автомобілістів воліє програми, які забезпечують роботу з середніми параметрами. При цьому сигнал від датчика положення колінвала ВАЗ-2110 не змінюється, коригується тільки реакція виконавчих пристроїв на зміну вхідних даних.

  Трохи про колінчастому валі

  Колінвал – це найважливіший елемент будь-якого двигуна внутрішнього згоряння. Він приводиться в рух стартером (у момент пуску) і поршнями (у режимі роботи). Від нього передається крутний момент на коробку зміни передач, систему газорозподілу, допоміжні механізми. І щоб впорскування палива був проведений своєчасно, іскра утворилася в потрібний момент, необхідний датчик колінвала ВАЗ-2110.
  Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності
  Він відстежує положення шківа і передає сигнал на електронний блок управління. На шківі є зуби, відстань між ними однакова. Але в одному місці є пропуск – два зуби відсутні. Датчик положення реагує на наближення металу. При проходження біля датчика порожній області відбувається генерація сигналу – блок управління сповіщається про те, що стався один оборот колінчастого валу.

  Що буде, якщо зламається датчик?

  Якщо вийде з ладу датчик колінвала ВАЗ-2110 то з'являться симптоми, характерні для його поломки. Якщо прилад зламався остаточно, то відразу ж двигун зупиниться, так як не будуть виконуватися такі процеси:
 • Повна відсутність сигналів на модуль запалювання. Іскри не відбувається при розкручуванні двигуна стартером.
 • Повністю зникає або сповільнюється надходження бензину в рампу.
 • Відмовляє блок управління – він перестає виробляти сигнали, необхідні для нормального функціонування двигуна.
 • Іноді просто засмічується активна поверхню датчика. В цьому випадку достатньо провести очищення від забруднень. Але якщо причина поломки криється в самому приладі, то потрібно тільки міняти його повністю.

  Основні симптоми поломок

  Але якщо прилад не остаточно вийшов з ладу, а тільки подає ознаки поломки, це ви побачите відразу. На приладовій панелі буде горіти лампа, яка сигналізує про наявність помилок двигуна.
  Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності
  Цього будуть супроводжувати такі ознаки:
 • Нестійкий холостий хід.
 • Зниження тягових характеристик автомобіля.
 • Мимовільна зміна кількості обертів двигуна.
 • Складний запуск двигуна.
 • Наявність хлопків у впускному колекторі.
 • При наявності таких симптомів потрібно замінити датчик положення колінвала ВАЗ-2110. Розташований він недалеко від кришки масляного насоса, поруч зі шківом приводу генератора.

  Методи діагностики датчика

  Незалежно від способу перевірки приладу вам доведеться його знімати. Для цього потрібно зробити мітки на картері, щоб згодом новий датчик встановити правильно. Викручується прилад за допомогою ключа на «10». Обов'язково при установці потрібно дотримуватися зазор між активною частиною датчика і синхродиском – він повинен бути від 06 до 15 мм.
  Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності
  Спочатку робите візуальний огляд приладу, якщо на ньому є механічні пошкодження, подряпини, вм'ятини, то рекомендується провести заміну. Але якщо зовнішні ознаки поломок відсутні, доведеться проводити діагностику омметром або вольтметром. Звичайно, якщо є в наявності діагностичний сканер, він покаже вам на помилки датчика положення колінвала. Але тільки помилка може проявитися і при обриві проводки.

  Як перевірити датчик омметром

  Таким способом ви проводите завмер обмотки приладу. Для цього переводите мультиметр в режим вимірювання опору і здійснюєте діагностику. Виробники датчиків встановлюють певний діапазон значень опорів – 550-750 Ом.
  Датчик колінвала ВАЗ-2110: ознаки несправності
  Отже, при виході за межі цього діапазону можна говорити про поломки датчика. Але потрібно відзначити, що виробники датчиків допускають невелике відхилення від нижньої і верхньої меж. Але на невелике значення – не більше 10 %.

  Перевірка датчика вольтметром

  Вам ще знадобиться трансформатор і вимірювач індуктивності. Відразу подумайте, чи не занадто складний спосіб діагностики несправностей датчика колінвала ВАЗ-2110? Насправді, такий спосіб кілька ефективніше. Спочатку вимірюєте опір і перевіряєте індуктивність (у справного приладу вона повинна бути в діапазоні 200-4000 мГн). Напруга живлення при цьому має бути 500 мВ. Після вимірюєте за допомогою мегомметра опір – воно повинно бути менше 20 Мом.

  Висновок

  У тому випадку, якщо датчик колінвала ВАЗ-2110 (16 або 8 клапанів) не пройшов випробування, можна говорити про його поломки. Бажано новий прилад перед установкою перевірити – проведіть хоча б замір опору. Лише після того, як упевнитися в його справності, можна виробляти установку на автомобіль. Обов'язково перевіряйте зазор між датчиком і зубами шківа - від цього залежить правильна робота системи управління.

  Популярі новини
  Загрузка...