Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114

633 0 Новини високих технологій

Автомобілі ВАЗ-2114 в Росії популярні. Це дешеві та практичні машини, які є недорогими в обслуговуванні та ремонті. Враховуючи, що автомобіль створений для споживачів середнього класу, покупців хвилює витрата палива ВАЗ-2114 на 100 км. Якщо вірити відгукам власників цих машин, реальний витрата бензину перевищує паспортний. Тому є пояснення.

Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114

Довідка

Зазначимо, що паспортний і реальний витрата палива ВАЗ-2114 – це різні речі. Дані параметри збігаються рідко. Виробник заявляє, що витрата бензину ВАЗ-2114 з двигуном 1.5 літра становить 6.8 літра в змішаному циклі на 100 км При русі в місті автомобіль споживає 8.9 літра, а на трасі – 5.2 літра. Є автомобіль і з 1.6-літровим мотором, споживання якого трохи більше– 7.2/5.4/9.8 літрів змішаному режимі їзди, по трасі і в місті відповідно. Ці цифри, якщо вірити виробникові, досить привабливі. Судячи з них, можна зробити висновок, що автомобіль досить економічний.

Втім, відгуки водіїв щодо витрати палива ВАЗ-2114 (Lada) говорять про те, що автомобіль споживає більше палива. Більшість автовласників вказують наступні цифри:
 • З 1.5-літровим мотором в місті машина "з'їдає" 12 літрів бензину на 100 кілометрів. З двигуном 1.6 літра в місті витрата зростає до 13.5 літрів.
 • На трасі автомобілі з обома двигунами споживають 5.5-6 літрів.
 • У змішаному режимі споживання знаходиться в діапазоні 7.5-8 літрів на сотню.
 • У багатьох власників цих автомобілів витрата палива ще вище, проте в даному випадку мають місце несправності, з двигуном або якими-небудь елементами паливної системи.
  Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114

  Причини великої витрати палива

  Зазначимо, що велика витрата бензину може бути навіть на автомобілі з двигуном 0.6 літрів, при відповідній їзді. Тому варто в першу чергу звернути увагу на свій стиль водіння. Також причинами підвищеної витрати палива на 100 км ВАЗ-2114 стають наступні проблеми:
 • Старий повітряний фільтр.
 • Брудний паливний фільтр.
 • Низька ефективність роботи бензонасоса.
 • Несправний кисневий датчик.
 • Низька компресія.
 • Якість бензину.
 • Несправний датчик швидкості.
 • Низький тиск в шинах.
 • Деякі проблеми з цього списку можна вирішити самостійно.

  Усунення причин великої витрати

  Для того щоб реальний витрата палива ВАЗ-2114 (Lada) став близьким до паспортного, необхідно вжити ряд дій. Перевірте паливний фільтр на наявність в ньому сміття. Якщо виявите, що його стан не відповідає нормі, поміняйте фільтр. Коштує він копійки, змінюється за 5 хвилин без їзди на СТО. Другий фільтр повітряний – його також потрібно перевірити. Знаходяться обидва фільтра під капотом автомобіля. Водій без праці їх зможе знайти. Повітряний фільтр відповідає за очищення повітря забирається з вулиці. І якщо він буде брудним, то надходження повітря може бути недостатнім, з-за чого повітряно-паливна суміш буде збідненої. Це призведе до нестачі потужності мотора і підвищеному витраті бензину. Досить часто у відгуках автовласники пишуть, що вони змогли знизити витрату на 2 літра бензину на сотню, просто замінивши старий повітряний фільтр.

  Лямбда-зонд

  Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114
  Лямбда-зонд – це датчик, який оцінює стан вихлопних газів, визначає наявність в ньому кисню. Знаходиться в даний датчик трубі вихлопу, і він цілком може вплинути на витрату бензину. Якщо лямбда-зонд буде несправний, то споживання палива зросте, адже система не зможе точно регулювати змішування бензину та кисню.
  Однак при виході датчика з ладу, на панелі приладів загоряється лампочка "Чек". Якщо вона не горить, а витрата палива ВАЗ-2114 на 100 км все одно залишається високим, то проблема полягає явно не в ньому. При появі лампочки "Чек" необхідно вважати код помилки, який, швидше за все, підтвердить несправність датчика, але не факт.

  Датчик швидкості

  Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114
  Не виключено, що причина підвищеної витрати полягає в несправності датчика швидкості. Його завдання - визначити швидкість руху машини, а також передавати інформацію системі управління двигуном. Сама ж система на основі отриманої інформації від датчика регулює дросельну заслінку. Якщо датчик буде несправний, то про це також буде сигналізувати лампа "Чек" на приладовій панелі. На жаль, цю проблему зможуть виправити тільки на СТО, самостійно замінити датчик не зможуть навіть водії з досвідом ремонту. Крім "Чека", сигналізує про несправності несправність датчика спідометра, втрата тяги автомобіля навіть при натисканні педалі газу, припинення роботи двигуна на холостому ходу і, звичайно ж, підвищений витрата палива ВАЗ-2114 на 100 км.

  Інжектор і паливна система

  Якщо має місце проблема з інжектором, то її можна діагностувати власними коштами. Допоможуть тільки на СТО. Те ж саме стосується і паливної системи. Форсунки – це елементи, які стають причиною великої витрати палива. Форсунка може забитися в результаті використання неякісного бензину. І тоді в одну або декілька камер згоряння буде потрапляти недостатньо ефективна паливна суміш. При поганій роботі форсунок спостерігаються ті ж проблеми з автомобілем, що описані вище: втрата динаміки, ривки при русі, високий витрата бензину, детонація в двигуні.
  Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114
  Проблему можна спробувати вирішити своїми силами. Для цього необхідно придбати спеціальну присадку в бензин, залити її в бензобак і проїхатися на автомобілі. Знайти цю добавку можна практично в будь-якому спеціалізованому автомобільному магазині. Просто скажіть продавця, що потрібна добавка для прочищення паливної системи. Її можна використовувати лише кілька разів, постійно заливати її в бензобак для профілактики не можна.

  Неякісне паливо, масло

  Це прозвучить банально, але паливо і моторне масло теж грають роль у формуванні витрат палива. Якщо середня витрата на 100км ВАЗ-2114 перевищує зазначені вище цифри, то можна спробувати вирішити проблему найпростішим способом – заливати в двигун бензин з вищим октановим числом. Тобто, якщо водій використовував паливо АІ-92 то тепер слід заливати АІ-95. Моторне масло також може збільшувати витрату. В'язка мастило створює товсту плівку між парами тертя двигуна і приводить до підвищення сили тертя. В результаті частина енергії витрачається марно. Як варіант, потрібно використовувати більш текучу мастило. Якщо раніше власник використовував масло з в'язкістю 15W40 то тепер варто спробувати заливати масло з в'язкістю по SAE 5W30.
  Реальна витрата палива на 100 км ВАЗ-2114

  Манера їзди

  Деякі поради автовласникам:
 • не варто вдавлювати педаль в підлогу при старті руху (різкі ривки ведуть до підвищеного витраті)
 • намагайтеся як можна менше гальмувати (якщо попереду стоїть світлофор з червоним світлом, то краще заздалегідь зменшити швидкість і просто котитися до нього).
 • Подібних хитрощів на дорогах безліч. Вивчивши їх, можна істотно знизити витрату бензину на своєму автомобілі. Це стосується не тільки моделі ВАЗ-2114.

  Популярі новини
  Загрузка...