Новини високих технологій
» » Bonjour: що це за програма, для чого вона потрібна, як працює та чи можна її видалити?

Bonjour: що це за програма, для чого вона потрібна, як працює та чи можна її видалити?

6-11-2017, 20:10
509
Дуже часто багато користувачів Windows-систем з подивом виявляють у себе на комп'ютерах якусь незрозумілу утиліту Bonjour, яку можна побачити в розділі програм і компонентів в списку встановлених додатків, а також відстежити у вигляді процесу mDNSResponder.exe в «Диспетчері завдань». Але ж кожен користувач твердо впевнений, що цей аплет самостійно він не встановлював. Так що це за програма – Bonjour? Звідки вона взялася? Для чого вона потрібна? Чи можна її видалити? Відповіді на всі ці запитання можна знайти у нижче поданому матеріалі.


Bonjour: що це за програма?

Отже, що ж це таке? Кожен користувач повинен чітко розуміти, що це не вірус. Досить подивитися властивості ярлика, який запускається файлу або просто список встановлених додатків, щоб визначити розробника. А це - корпорація Apple.
Саме вона свого часу розробила утиліту Bonjour. Що це за програма? Виходячи з того пояснення, яке пропонується шанованими інтернет-ресурсами кшталт «Вікіпедії», дане додаток є свого роду програмним модулем, який призначений для швидкого і автоматичного виявлення і залучення мережевих пристроїв, служб і сервісів на базі операційних систем Mac OS X, що використовує інформацію бази даних доменних імен DNS. Питання в іншому: що «яблучна» програма робить у Windows-системах і як вона туди потрапляє?

Програма встановлюється на комп'ютер?

А вона потрапляє на комп'ютери зовсім просто. Наприклад, користувач встановлює Windows-версію iTunes, iCloud, Creative Suite або Adobe Photoshop. Утиліта Bonjour для Windows інсталюється автоматично (іноді в якості додаткового програмного забезпечення). Таким чином, навіть на стадії інсталяції додатків на зразок iTunes кожен користувач повинен уважно читати приписки, які можуть бути присутніми в інсталяторі, щоб аплет не встановився на комп'ютер (хоча найчастіше це відбувається без його відома).


Трохи раніше цей аплет входив до складу інсталяційних пакетів браузера Safari і платформи QuickTime, але на сьогоднішній день в дистрибутивах цих програм він відсутній.

Bonjour Service: що це в плані призначення?

Якщо розглядати даний клієнт з точки зору зрозумілою користувачу, можна сказати, що програма виконує роль якогось віртуального мосту зв'язку не тільки між пристроями, що підтримують технології AirPort Express або Time Capsule, а призначається для здійснення підключення бездротових пристроїв, доступу до голосової і видеочатам, загальною музиці в додатку iTunes, AppleTV і т. д.
Таке додаток Bonjour. Що це за програма, трохи зрозуміло. Тепер кілька слів про сумісність (не даремно ж вона встановлюється у Windows-системи). Тут справа в тому, що вона підтримує такі ж технології зв'язку, як Ethernet, за рахунок тих же стеків TCP/IP, на основі яких функціонує Інтернет, тому сумісна практично з усіма відомими системами. Тільки замість мережевого протоколу NetBIOS у цій технології застосовується сумісний протокол Zeroconf, що дозволяє визначати і підключати мережеві пристрої не по IP-адресою, а по доменному імені начебто network_name.conf. З іншого боку, ця утиліта, якщо її використовувати у вигляді доповнення до браузерів, прискорює доступ до налаштувань і параметрів маршрутизаторів, мережевих принтерів, сканерів і взагалі, всіх пристроїв, що володіють веб-інтерфейсом.

Питання активації додатка

У більшості випадків питання того, як включити Bonjour, можна не розглядати. Пов'язано це з тим, що додаток після установки знаходиться в автозавантаженні і у вигляді вищевказаного процесу працює у фоновому режимі. Таким чином, якщо користувач збирається підключити і задіяти приставку AppleTV, йому особливо ні в які налаштування заходити не доведеться, оскільки все до межі автоматизовано. Іншими словами, синхронізація пристроїв буде здійснено без його втручання. Якщо ж програма з якихось причин не працює, можна просто активувати в налаштуваннях служб Windows або завантажити додатковий аплет з сайту Apple.

Можна видалити програму?

Ось коротко і все, що стосується додатка Bonjour. Що це за програма, розібралися. Наостанок розглянемо питання, яке цікавить переважна більшість користувачів Windows-систем, пов'язаний з видаленням цього аплету.
Так, дійсно, деінсталювати програму можна без особливих проблем. Досить використовувати розділ програм і компонентів стандартної Панелі керування, де відбувається видалення. Правда, після цього може залишитися досить багато комп'ютерного сміття у вигляді файлів, директорій і записів у реєстрі, тому для повного видалення краще скористатися утилітами-деинсталляторами начебто iObit Uninstaller з активованим режимом потужного сканування. Які наслідки видалення? Для самих систем Windows – ніяких. Якщо ви не використовуєте AppleTV або загальний доступ до музики і відео по мережі, нічого страшного не станеться.
Правда, є випадки, коли iTunes починає, м'яко кажучи, лаятися, мовляв, не вистачає цього компонента, але це не так важливо. А ось синхронізація iTunes з iPhone і iPad по Wi-Fi може бути порушена. Тому, якщо ви є власником такого гаджета, програму краще залишити.
Цікаво по темі
Помилка Windows Installer при установці itunes і її усунення
Помилка Windows Installer при установці itunes і її усунення
Хоча програма iTunes від компанії Apple з деяких пір і адаптована для роботи у Windows-системах, досить часто можна спостерігати, що при спробі
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Досить часто багато користувачів дивуються з приводу того, що в один «прекрасний» момент у комп'ютерних системах, що працюють під управлінням
Помилка Windows Installer при установці iTunes: як виправити?
Помилка Windows Installer при установці iTunes: як виправити?
Як відомо, установка iTunes навіть в Windows-системи не відрізняється особливою складністю. Вважається...
iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
iTunes не встановлюється: причини та способи усунення проблеми
Одним з найпопулярніших додатків для «яблучних» пристроїв є програма iTunes. Не встановлюється вона ...
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
На жаль, хоч програма iTunes і вважається одним з найбільш універсальних засобів для синхронізації «яблучних» девайсів з комп'ютерними системами,
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
На жаль, широко розрекламована і дуже популярна програма iTunes для синхронізації Apple-девайсів з комп'ютерами в середовищі Windows, з часом дуже