Помилка Windows Installer при установці itunes і її усунення

306 0 Новини високих технологій

Хоча програма iTunes від компанії Apple з деяких пір і адаптована для роботи у Windows-системах, досить часто можна спостерігати, що при спробі інсталяції на певному етапі з'являється помилка Windows Installer (iTunes не встановлюється). Багатьох користувачів це бентежить, адже, по ідеї, якщо програма розрахована на середу «майкрософтовских» систем, то воно повинно працювати без проблем. І далеко не всі знають, як знайти вихід зі сформованої ситуації. Між тим абсолютно всім користувачам можна порадити єдине рішення, яке допоможе усунути проблему, якщо ніякі інші методи належного ефекту не дають. В цьому випадку доведеться приймати кардинальні заходи, які полягають у тому, щоб обійти обмеження, що накладаються на роботу інсталятора, за рахунок її зміни і повторної установки одного з основних компонентів, життєво необхідного для роботи програми iTunes . Але спочатку трохи теоретичних відомостей.


Помилка Windows Installer при установці iTunes: причина?

Як би дивно це не виглядало з боку, причина появи такого збою банально проста: корпорація Microsoft явно не хоче втрачати свої позиції на ринку розваг, а Apple намагається завоювати свою нішу, надаючи безкоштовний продукт iTunes для Windows-систем. Зрозуміти керівництво компанії Microsoft теж можна, оскільки корпорація явно не збирається здавати свої позиції у розважальній індустрії без бою (зокрема, це стосується якраз покупки або завантаження мультимедіа-контенту), але протидіє програмної продукції основного конкурента дещо завуальованим чином, оскільки прямі випади можуть бути розцінені міжнародним законодавством як недобросовісна конкуренція. Звідси – і безліч проблем сумісності програмного забезпечення Apple з операційними системами Windows .
Помилка Windows Installer при установці itunes і її усуненняАле це тільки частина проблеми. Насправді в останніх версіях Windows помилка Windows Installer при установці програми пов'язана з жорсткими обмеженнями щодо безпеки, діють у системі. В першу чергу це файрвол, служби Windows Defender і TrustedInstaller. Правда, в даному випадку вони задіяні лише побічно, хоча можуть зіпсувати репутацію будь-якого програмного продукту, вважаючи його присутність в системі, м'яко кажучи, небажаним.

Помилка Windows Installer: неможливо запустити інсталятор. Що робити в першу чергу?

Але повернемося до усунення проблеми. Якщо при спробі інсталяції iTunes помилка Windows Installer вискакує з завидною постійністю (навіть при старті аплету від імені адміністратора), в найпростішому випадку можна спробувати просто перезавантажити систему, щоб очистити її від невиправданого великої кількості одночасно працюючих фонових служб. Можливо, в системі могли статися короткочасні збої, які і заблокували виконання програми. Але найчастіше проблема залишається. Виходячи з заяв розробників з обох сторін, помилка Windows Installer при установці iTunes може бути пов'язана з тим, що користувач намагається інсталювати старішу версію програми. Таким чином, спочатку необхідно звернутися до офіційного ресурсу Apple (а не до сторонніх сайтів) і завантажити інсталятор самої свіжої модифікації (один-єдиний файл у форматі EXE). До речі, завантаження дистрибутива саме з офіційного сайту дає стовідсоткову гарантію того, що в ньому віруси не містяться. Але ось працездатність установника не гарантується.

Як вчинити з настановним дистрибутивом?

Але припустимо, що користувач завантажив саме останню модифікацію програми, а помилка Windows Installer при установці iTunes проявила себе знову. У такій ситуації є тільки один вихід. Спочатку завантажений EXE-файл потрібно перейменувати в плані зміни на розширення ZIP. Зробити це можна в будь-якому файловому менеджері начебто Total Commander, Windows Commander або FAR Manager, які створені за образом і подобою колись популярного Norton Commander, який працював в DOS-режимі. У Windows зробити це теж можна, але тільки спочатку необхідно використовувати меню виду, в налаштуваннях якого слід відключити приховання розширень для зареєстрованих типів файлів. Після перейменування в розпорядженні з'явиться самий звичайний архів, з якого потрібно отримати всі дані, використовуючи для цього вбудований в систему ZIP-архіватор, або застосовуючи спеціалізовані програми на зразок WinRAR або 7-Zip.

Видалення додаткових компонентів

На наступному етапі початковий EXE-файл можна видалити (він більше не потрібен). Тепер треба увійти в розділ програм і компонентів, викликавши його з «Панелі управління» (Windows 10 «Панель управління» найбільш швидко можна запустити через розділ «Виконати», прописавши команду control).
Помилка Windows Installer при установці itunes і її усунення
У списку програм потрібно знайти компонент Apple Software Update, через ПКМ на назві аплету вибрати рядок відновлення і дочекатися завершення процесу.
Помилка Windows Installer при установці itunes і її усунення
Після цього, знову ж таки, через ПКМ на програмі контекстне меню викликається повторно, але акцент робиться на пункті видалення. По закінченні процедури додаток повинен зникнути зі списку. Наступний крок – очищення реєстру (regedit у розділі «Виконати»). Спочатку використовується виклик пошукової системи (Ctrl + F) в поле пошуку вводиться назва аплету і активується сам пошук. Всі результати, що відповідають встановленим критерієм, видаляються, а переходити від одного до іншого можна через натискання клавіші F3. По завершенні видалення операційна система в обов'язковому порядку повинна бути перезавантажена.
Більш простим методом видалення вищевказаного аплету і його залишкових компонентів є використання дєїнсталлятор. Дуже добре підійде потужна утиліта iObit Uninstaller, список додатків якої практично повністю повторює розділ програм і компонентів Windows. Коли закінчиться стандартне видалення, потрібно активувати потужне сканування, зазначити всі результати пошуку і видалити їх, встановивши галочку напроти пункту знищення файлів. Після цього слід рестарт ОС. Багато користувачі можуть заперечити з приводу того, мовляв, звідки взялося це додаток, адже основна програма встановлена не була. Тут все просто: цей компонент є обов'язковим для функціонування iTunes і інсталюється в найпершу чергу. Це не обговорюється. Грубо кажучи, без такого спеціалізованого оновлювача «яблучного» ПО повна функціональність і працездатність iTunes не гарантується. До речі сказати, в процесі установки в систему інтегровано ще кілька аплетів, включаючи і утиліту Bonjour , яка, за великим рахунком, користувачеві абсолютно не потрібна (а деякі взагалі не уявляють, що це таке і як працює).

Повторна установка обов'язкового елемента

Тепер після всіх підготовчих дій помилка Windows Installer при установці iTunes усувається повторною установкою вищеописаного компонента.
Помилка Windows Installer при установці itunes і її усунення
Для його інсталяції в папці розпакованого архіву вибирається файл AppleSoftwareUpdate.msi і запускається з правами адміністратора. Коли інсталяцію буде завершено, з того ж каталогу запускається файл установки основної програми, і помилка Windows Installer при установці iTunes в процесі інсталяції більше не з'явиться.

Додаткові дії

Якщо ж з якихось причин виконання установки при запуску оригінального інсталятора все одно блокується, можна порадити перевірити налаштування брандмауера з внесенням програми в список виключень шляхом створення нового правила, відключити захист у реальному часі в Windows Defender, на час деактивувати антивірусний захист, загалом, знизити рівень безпеки. У деяких випадках такий підхід може спрацювати. Але зазвичай такі дії робити не потрібно, оскільки запропоноване рішення працює практично завжди. Але може зустрічатися і прямо протилежна ситуація, коли деякі типи вірусів блокують встановлення додатків, причому, не тільки iTunes. У цьому випадку буде потрібно просканувати систему на предмет їх наявності в системі, наприклад, утилітою AdwCleaner. Також дуже потужним засобом, видаляють загрози будь-якого типу ще до завантаження основної операційної системи, є дискова утиліта Rescue Disk (або Kaspersky, або Dr. Web).

Популярі новини
Загрузка...