Software Updater: що це за програма і її різновиди

455 0 Новини високих технологій

Досить часто багато користувачів дивуються з приводу того, що в один «прекрасний» момент у комп'ютерних системах, що працюють під управлінням Windows, з'являється невідоме додаток під назвою Software Update або Software Updater. Що це за програма, знають далеко не всі. Деякі вважають її вірусом. Це не так. Для того щоб зрозуміти суть застосування цієї утиліти, для початку потрібно хоча б знати переклад. Software Update – це клієнт оновлення програмного забезпечення. Але яке саме ПО оновлює ця програма? Далі буде розглянуто декілька різновидів цього додатка, а також наведені деякі методи його видалення.


Software Updater: що це за програма?

Спочатку цей клієнт був розроблений фахівцями компанії Apple і зазвичай відноситься виключно до програмним продуктам саме цієї корпорації.
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Втім, якщо говорити про більш широкому розумінні таких клієнтів, сюди ж можна віднести і деякі утиліти, призначені для мобільних девайсів, клієнти оновлення програм користувача або системних компонентів, клієнти пошуку апдейтів для антивірусних програм (наприклад, Kaspersky), а також маскуються під офіційне програмне забезпечення віруси. Але про все по порядку.

Чому програма з'являється в Windows-системах?

Отже, почнемо з Windows-систем, в яких користувачі помічають появу аплету Software Updater. Що це за програма? Як вже говорилося, зазвичай вона відповідає за автоматичний пошук і систему апдейтів (оновлення) «яблучних» програмних продуктів.


Software Updater: що це за програма і її різновиди
Проте тут виникає законне питання: «Звідки додаток взялося в системі, якщо між Windows і Mac OS немає нічого спільного?». Власне, все просто. Як тільки користувач встановлює, наприклад, iTunes, браузер Safari або платформу Quick Time (програмні розробки Apple), дана програма інсталюється автоматично. Іноді Quick Time Player необхідний для роботи деяких програм, призначених для Mac OS, але адаптованих під Windows (наприклад, музична студія Avid Pro Tools 10). Само собою зрозуміло, що, якщо ви користуєтеся комп'ютером для управління телефоном iPhone, планшетом iPad або плеєром iPod, такий компонент в системі явно не завадить, оскільки апдейтер постійно стежити за оновленнями комп'ютерних та мобільних компонентів, що зробить роботу з мобільним девайсом, подключеннным до ПК або ноутбука, більш комфортною.

Як видалити додаток?

Якщо дане програмне забезпечення дійсно користувачеві не потрібно, його можна запросто деінсталювати. У Windows Software Update видаляється через стандартний розділ програм і компонентів в «Панелі управління».
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Однак не все так просто. Справа в тому, що зазвичай додатково в систему інсталюється ще кілька програмних продуктів на зразок підтримки клієнтів (Apple Software Support), а також ненав'язлива утиліта Bonjour. Таким чином, щоб зробити повне видалення, спочатку необхідно відсортувати список за алфавітом, розробнику або дату установки, знайти всі додатки Apple, включаючи програму Bonjour, і тільки після цього видалити їх все.
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Але можна і займатися ручним видаленням. Досить встановити додаток iObit Uninstaller, яка зможе не тільки деінсталювати основні компоненти всіх додатків, але і провести повну очищення системи від залишкових файлів і записів в системному реєстрі. Примітка: якщо в системі є програми, що використовують Quick Time, апдейтер видаляти не варто, оскільки коли-небудь версія платформи і плеєра виявляться неактуальними і їх доведеться оновлювати вручну. В принципі, сам клієнт не займає багато місця, правда, може спрацьовувати самостійно, оскільки стартує разом з системою. Якщо хочете позбутися його, не видаляючи даний компонент, найпростіше відключити його в автозавантаженні (однойменна закладка в конфігурації системи, доступ до якої здійснюється командою msconfig у меню «Виконати», а в Windows 10 вона знаходиться прямо в «Диспетчері завдань»).

Програма Nokia Software Updater

Перед нами ще один різновид клієнта оновлення, але вже призначена для смартфонів Nokia (її розглядаємо виключно в якості прикладу роботи з мобільного технікою).
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Що за програма Software Update в плані застосування до таких пристроїв? Основне призначення програми – оновлення прошивки смартфонів, що дозволяє усувати помилки (помилки) З попередніх версій, доповнювати смартфони новими апплетами і можливостями, і навіть відновлювати їх оригінальне стан після критичних збоїв.

Маскуються під офіційне ПО віруси

Нарешті, саме неприємне. Якщо в системі замість звичайного аплету помічена програма Software Version Updater, можете бути впевнені в тому, що це вірус, що відноситься до класу викрадачів браузерів, які виробляють перенаправлення на сумнівні сайти з пропозиціями продажу чогось або установки непотрібного, додають в браузери рекламу і банери. Не виключено, що в кінцевому підсумку програма почне красти конфіденційну інформацію з користувальницького терміналу.
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Видалити таку загрозу в ручному режимі через розділ програм і компонентів досить проблематично, оскільки вона додає безліч додаткових елементів, на зразок Babylon Toolbar, WebCake, Search Protect by conduit і т. д. В цьому випадку краще всього використовувати спеціалізовані утиліти зразок Spyware, Malwarebytes Anti-Malware і ін.

На закінчення

Така в загальних рисах утиліта Software Updater. Що це за програма, якщо не брати в розрахунок віруси, думається, вже зрозуміло, як і те, як вона з'являється в Windows-системах або, як її видалити. В якості невеликого підсумку залишається додати, що за умови використання системою платформи Quick Time, деінсталювати додаток не рекомендується (хоча нічого особливо страшного в цьому немає). Що стосується аналога для мобільних пристроїв, їх теж можна залишити, але потрібно виходити виключно з того, який саме девайс є у власника. На всякий випадок такі додатки вдома тримати потрібно, оскільки ніхто не застрахований від того, що смартфон не вийде з ладу. А відновити заводську прошивку засобами самого девайса не завжди представляється можливим.

Популярі новини
Загрузка...