Процесор Core 2 Extreme X6800: огляд, відгуки і характеристики

286 0 Новини високих технологій

Чіп з високою швидкодією у рамках комп'ютерної платформи LGA775 і розблокованим множником - це Core 2 Extreme X6800. На момент початку продажів у третьому кварталі 2006 року це процесорний пристрій належало до рішень флагманського преміального класу і забезпечувало безкомпромісний рівень продуктивності. Саме це ЦПУ і буде детально розглянута у нашому оглядовому матеріалі.

Для яких комп'ютерів цей чіп призначений?

У 2006 році продукція компанії "Інтел" розподілялася по нішах комп'ютерного ринку наступним чином:
 • Мікропроцесори для офісних систем - це Celeron. Застаріла архітектура, скромні технічні специфікації і мінімальна швидкодія не дозволяли використовувати цю серію чіпів за яким-небудь іншим призначенням.
 • Ігрові системи початкового рівня базувалися на ЦПУ лінійки Pentium. У цьому випадку характеристики були значно поліпшені, частоти - підвищені. В деяких випадках навіть на одному кристалі могло знаходитися 2 обчислювальних модуля.
 • Процесор Core 2 Extreme X6800: огляд, відгуки і характеристики • Флагманськими рішеннями були процесори серії Core 2. У цьому випадку на одній кремнієвій основі було інтегровано 2 обчислювальних блоку нової архітектури. В додаток до цього розмір кеша був збільшений, а частоти - підвищені. В підсумку комп'ютерні системи на основі таких чіпів забезпечували феноменальне швидкодію і були здатні вирішувати будь-які завдання на той момент. Саме до цієї серії процесорних пристроїв і належало розглянуте рішення Core 2 Extreme X6800.
 • Перелік комплектації

  Основний варіант комплектації для Intel Core 2 Extreme X6800 - це ВОХ. У нього компанія "Інтел" включила наступне:


 • чіп із захисним боксом з пластику;
 • фірмову систему охолодження з спеціального кулера і термопасти;
 • документацію, яка складалася з сертифіката відповідності, талона з гарантійними зобов'язаннями та короткого керівництва користувача.
 • Процесорний роз'єм, частота і архітектура

  Єдиний роз'єм, який можна встановити дану модель ЦПУ, - це сокет LGA775. На сьогоднішній день ця платформа застаріла як морально, так і фізично. Рішення на її основі належать до початкового рівня і можуть використовуватися лише в тих випадках, коли вимоги до швидкодії мінімальні. Частота цього процесора зафіксована на значенні 293 ГГц, в процесі роботи вона не може динамічно змінюватися.
  Процесор Core 2 Extreme X6800: огляд, відгуки і характеристики
  Множник частоти мікропроцесора за замовчуванням встановлений на позначці 11 але в цьому випадку він розблокований, і при необхідності його можна змінити без особливих проблем. За рахунок цього можна легко і просто розігнати такий чіп. Кодова назва архітектури даного кремнієвого кристала - Conroe. Кількість ядер ж у цьому випадку дорівнює 2.

  Технологія, номінальне значення теплового пакету та можливі значення температури

  Core 2 Extreme X6800 виготовлявся за технологією, яка відповідала технологічним допускам 65 нм. Розміри кристала були рівні 375 X 375 мм. При цьому його площа дорівнювала 143 мм 2 , а кількість напівпровідникових елементів одно 291 млн. Тепловий пакет цього процесорного пристрою відповідає 75 Вт, а найбільша температура - 75 про С.
  Процесор Core 2 Extreme X6800: огляд, відгуки і характеристики

  Швидка інтегрована пам'ять і підсистема ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті

  Всього лише 2 рівня кешу є в Core 2 Extreme X6800. Характеристики цього рішення вказують на те, що перший з них дорівнює 64 кб, а другий - 4 Мб. Контролер ОЗП винесено поза кристала процесора і знаходиться всередині північної мікросхеми набору системної логіки. Тому тип оперативної пам'яті залежить від конкретної моделі системної плати і може бути DDR2 або DDR3. Як правило, він двоканальний і може адресувати до 16 Гб.

  Ціна ЦПУ. Власники про нього

  На поточний момент застарів сокет LGA775. Це ж саме можна сказати і про його процесорних рішеннях. Але знайти останні в новому стані все ще можливо на різних торговельних майданчиках в інтернеті. Ціна пристрою знаходиться в діапазоні від 30 до 50 доларів. Користувачі говорять, що для свого часу цей мікропроцесор був дійсно чудовим рішенням для складання високопродуктивного системного блоку. Зараз же він застарів повністю.
  Процесор Core 2 Extreme X6800: огляд, відгуки і характеристики
  Тому основна сфера його використання - це офісні обчислювальні системи з низькою швидкодією. У всіх інших випадках його застосування вже не має сенсу. Саме на таке його позиціонування і вказують власники у своїх відгуках.

  Резюме

  Більше 10 років минуло з початку продажів Core 2 Extreme X6800. За цей час модельний ряд процесорів "Інтел" встиг неодноразово змінитися. В результаті даний чіп опустився з ніші преміальних рішень в сегмент продукції ультрабюджетного рівня. Але навіть зараз він може цілком успішно застосовуватися у деяких випадках.

  Популярі новини
  Загрузка...