Процесори Intel. Рейтинг продуктивності в рамках платформи LGA1151

405 0 Новини високих технологій

У даній статті будуть розглянуті найбільш актуальні процесори Intel. Рейтинг їх продуктивності, наведений далі, вкаже приналежність тієї або іншої моделі до певної ніші ринку напівпровідникових чіпів.

Бюджетний сегмент

Celeron - це найменш продуктивні настільні процесори Intel. Рейтинг їх продуктивності вказує на те, що вони відмінно підійдуть лише для застосування в офісних обчислювальних системах, які здатні вирішувати лише найбільш прості завдання: текстові і табличні програми, перегляд сайтів, відтворення мультимедіа і читання книг в електронному вигляді.


Процесори Intel. Рейтинг продуктивності в рамках платформи LGA1151
До цього сімейства чіпів належить 3 моделі: G3930T, G3930 і G3950. Ключова відмінність між ними полягає в значенні тактової частоти. Молодша модель функціонує на 27 ГГц, середня - на 2ГГц і старша - на 30 ГГц. Серед інших особливостей даної серії ЦПУ необхідно відзначити наявність 2-х обчислювальних модулів і кеш-пам'ять третього рівня на 2 Мб. Ціна на молодші моделі становить 42 долара, а на старшу - 52.

Середній рівень

Pentium і Core i3 - це середні за рівнем продуктивності і вартості процесори Intel. Рейтинг даних напівпровідникових рішень вказує на подібну їх приналежність. Чіпи "Пентіум" маркуються G45XX або G46XX. Початкова тактова частота їх дорівнює 29 ГГц, а максимальна - 37 ГГц. Більш висока швидкодія, порівняно з ПРОЦЕСОРИ серії Celeron, забезпечується збільшеним значенням тактової частоти, збільшеним кешем третього рівня 3 Мб і підтримкою технології НТ.


Процесори Intel. Рейтинг продуктивності в рамках платформи LGA1151
Наявність останньої дозволяє цим чіпам обробляти софт в 4 потоки. Чіпи Core i3 позначаються 71ХХ і 73ХХ. Відміну від молодшого сімейства у цьому випадку полягає в обсязі кеш-пам'яті 3 рівня, яка дорівнює в 4Мб.

Високопродуктивні чіпи

Високопродуктивне ядро процесора Intel складається з чотирьох фізичних блоків обробки коду. До цього сімейства ЦПУ належать чіпи i5 і, звичайно ж, i7. У першому випадку напівпровідникові рішення маркуються 74007500 і 7600. Кеш на третьому рівні у них дорівнює 6 Мб. Також реалізована підтримка TurboBust, за рахунок якої частота чіпа динамічно регулюється. Відмінність же i7 від i5 полягає в збільшеному кеші на третьому рівні до 8 Мб і підтримки НТ. Тобто i7 здатний працювати з програмним кодом 8 потоків. Як результат, останнє сімейство ЦПУ в тестах має 15-процентне збільшення продуктивності.

Серверні продукти

Будь процесор Intel Xeon призначений для роботи в складі серверної обчислювальної системи. Актуальні модифікації цього сімейства чіпів позначаються Е12ХХ-v5. Хоч і використовується у них точно такий же сокет LGA1151 як у молодших моделей, але встановлювати звичайні материнські плати їх не можна.
Процесори Intel. Рейтинг продуктивності в рамках платформи LGA1151
Для них випущені чіпсети С232 і С236 і лише в зв'язці з ними такі чіпи здатні нормально працювати. Кількість потоків у них дорівнює 8 а кеш третього рівня становить 8 Мб. Графічне ядро, на відміну від молодших моделей ПРОЦЕСОРІВ для настільних систем, відсутня.

Підсумки

У цьому матеріалі розглянуто найбільш актуальні на поточний момент процесори Intel. Рейтинг їх продуктивності наведено в таблиці нижче. Також в ній зазначена належність до певної ніші ринку стаціонарних комп'ютерів. Отже, представляємо вашій увазі розподіл процесорних пристроїв "Інтел" за сегментами ринку


№ п/пНайменування чіпаПризначенняМожливі способи застосування1.CeleronУльтрабюджетные ПК з низькою швидкодієюОфісні обчислювальні системи, ЕОМ початкового рівня2.PentiumПК середнього рівняІгрові системи початкового і середнього класу, робочі станції3.Core i34.Core i5ЕОМ преміального класуУльтимативні ігрові комп'ютери, сервери початкового класу, обчислювальні системи з обробки мультимедійної інформації5.Core i76.XeonСервериРобота з серверним програмним забезпеченням

Саме так розподіляються процесори Інтел по нішах ринку на сьогоднішній день.

Популярі новини
Загрузка...