Скробблінг: що це таке, опис, переваги і недоліки

220 0 Новини високих технологій

У століття інтернету технології постійно змінюються - одні приходять на зміну іншим. Одним з відносно недавніх явищ став скробблінг музики в інтернеті. Але мало хто достеменно знає, як саме він працює. Скробблінг - що це таке? У цій статті ми розповімо вам, що це за технологія, навіщо вона потрібна і чому вона стає все популярнішим і популярнішим на сьогоднішній день.

Історія створення

Скробблінг: що це таке, опис, переваги і недоліки
Вперше цей термін з'явився близько 10 років тому на одному з найвідоміших музичних порталів Last.fm. По суті, скробблінг - це методи збору статистики про прослуховування вами музики. Спочатку він задумувався для того, щоб збирати потрібну інформацію на сервер з метою контролю прослуховування тих чи інших музичних виконавців.


Технологія і методи роботи

Скробблінг: що це таке, опис, переваги і недоліки
Технологія скробблінга - безпечний збір і сортування інформації про прослуховування композицій. Алгоритми зібрані таким чином, що слухачеві потрібно лише користуватися плеєром з такою вбудованою функцією, вся інформація обробляється автоматично. Цей метод ведення статистики розвивався, як і будь-яка інша технологія, і з часом виявилися основні переваги та недоліки даного способу.

Переваги

Скробблінг: що це таке, опис, переваги і недоліки
Переваги полягають у тому, що при зборі інформації: 1. Дані про прослуховування підсумовуються і складаються в справжню статистику того чи іншого музиканта. Чим більше музики виконавця прослухано загальним потоком людей, тим більше він популярний у всьому світі. Такого роду статистика зручна і для слухачів, і для виконавця. Виконавець бачить, наскільки він відомий, а слухач може спостерігати тенденцію зростання популярності виконавців і тим самим вибирати для себе дійсно якісну музику.


2. Скробблінг - це щось подібне базі даних, він дозволяє користувачеві відкрито бачити статистику будь-якого іншого користувача. Так можна дізнатися про смаки і переваги будь-якого іншого людини. 3. Збираючи інформацію, сайти з функцією збору статистики можуть підбирати для вас музику, подібну до тієї, що ви вже прослухали. Таким чином, система може зібрати для вас маловідомі групи, що тільки починають випускати музику в жанрі, що ви віддаєте перевагу. Без цієї функції, на жаль, маловідомі проекти дуже важко знайти. 4. Скробблінг Last.fm та інших подібних сайтів працює як локально, так і по всьому світу. Власне, про статистика прослуховуванні, яку ви бачите на Last.fm - це сукупність всіх прослуховувань на цьому сайті з будь-якої точки світу. 5. Скробблінг дозволяє користувачеві дізнатися, скільки разів він прослухав одну і ту ж композицію. Це, швидше, просто фішка, тим не менше ви можете відсортувати свою статистику по кількості прослуховування однієї пісні і насолоджуватися самими своїми улюбленими треками знову і знову.

Недоліки

Скробблінг: що це таке, опис, переваги і недоліки
1. Патентом на скробблінг володіє інтернет-ресурс Last.fm. Не можна просто так створити сайт з такою програмою без взаємної домовленості з представниками цього порталу. Тим не менш деяким іменитим ресурсів цілком вдалося налагодити дружбу з керівництвом Last.fm, і сьогодні ми можемо використовувати функцію скробблінга на "Яндекс.Музиці", наприклад.
2. Сам по собі процес збору інформації не викликає довіри у деяких слухачів і виконавців. Ніхто не відміняв ботів і системи накрутки прослуховування виконавців. Портал Last.fm запевняє, що бореться з недоброзичливцями і шкідниками. 3. Беручи політику збору статистики, ви відкриваєте доступ до особистої інформації, а саме до кількості ваших особистих прослуховувань. Тобто фактично ви даєте доступ до того, яку музику ви слухали і в який саме час. Багато людей вважають за краще залишатися непомітними навіть у таких питаннях, як вибір музики, і їх цілком можна зрозуміти. 4. Багато вважають, що скробблінг - це лише механізм, що дозволяє нав'язати певних проплачених виконавців. Як вже говорилося вище, плеєри з такою особливістю мають функцію добору виконавців для конкретного користувача. Дійсно, цим можна було б користуватися, нав'язуючи конкретні проекти в окремих жанрах, популяризуючи їх. Але знову ж, єдине, що залишається робити нам - довіряти чесним власникам Last.fm.

Плеєр з скробблингом в мобільних пристроях

Скробблінг: що це таке, опис, переваги і недоліки
Так як така технологія є зручною функцією для багатьох слухачів, на сьогоднішній день з'явилося безліч плеєрів з скробблингом на "Андроїд" і IOS. Last.fm пропонує власний мобільний плеєр з функцією обробки даних про прослуховування. Він досить зручний і володіє функцією кешування вже прослуханих композицією. Це дозволяє слухати музику в недоступних для мережі місцях, наприклад в метро.
Відгуки про плеєрі з скробблингом на "Андроїд" від Last.fm говорять про неймовірну зручність його використання. І сьогодні їм користується близько мільйона чоловік. Також існує декілька незалежних від Last.fm і "Яндекс.Музики" плеєрів з функцією прорахунку і збору статистики. Наприклад, плеєр Shuttle може використовуватися як з підключенням профілю Last.fm (і відправкою даних сробблинга на їх сервера), так і без нього. У такому випадку створюється локальна статистика. Логічно припустити, що видалення локального профілю видаляється вся статистика.

Перспектива використання

Багато хто вважає, що скробблінг - це система, яка може використовуватися тільки по відношенню до музики. Проте вже сьогодні цією функцією користується Steam по відношенню до комп'ютерних ігор. Також книжкові сайти користуються збором інформації про прочтениях книг окремих авторів. Перспектива використання скробблінга виходить на новий рівень, а разом з тим розвиваються нові методи збору статистики. Користуйтеся новими технологіями, щоб полегшити собі пошук нових музикантів і виконавців!

Популярі новини
Загрузка...