Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки

343 0 Новини високих технологій

Гаджети заполонили ринок і для багатьох стали невід'ємною частиною життя. Завдяки технологіям з'явилася можливість об'єднувати девайси і полегшувати роботу. Тому багато користувачів хочуть знати, як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск.

Для чого?

Зовнішній накопичувач став відмінною альтернативою додаткового сховища. І якщо використовувати його на ПК дуже просто, то для використання в планшеті або іншому пристрої потрібна додаткова допомога. Але для чого це робити? Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск? В деяких випадках багато хто навіть не розуміють, для чого в принципі це робити. Так вже склалося, що не всі користувачі планшетів потребують розширення пам'яті пристрою. Їм цілком вистачає вбудованої, а на крайній випадок можна придбати карту пам'яті.


Але є користувачі, які і працюють з планшетом, та проводять з ним вільний час. Тому обсягу пам'яті, який доступний на стандартному накопичувачі не вистачає. Крім документів, вони зберігають спеціальні програми та багато мультимедійних файлів. Деяким може знадобитися більш 500 Гб вільного місця. Тому важливо розуміти, як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск.
Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки

Підключення

Насправді це проста операція, з якою впорається навіть недосвідчений користувач. Складність лише в тому, що доведеться обзавестися допоміжними інструментами. Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск? Способів цього не так багато, як могло здатися. Насамперед необхідно придбати OTG-USB-кабель. Подбати про те, щоб був перехідник, на випадок, якщо планшет не підтримує OTG.


Перший спосіб: безпосередньо

Для нього достатньо взяти «рідний» кабель зовнішнього накопичувача і під'єднати безпосередньо до планшету. У деяких випадках не потрібні додаткові адаптери і дроти. Якщо все зроблено правильно, то на екрані апарату з'явиться повідомлення про те, що до нього підключений накопичувач. Практично всі сучасні моделі розраховані на подібне просте підключення, не потребує додаткових витрат.

Другий спосіб: з допомогою перехідника

А ще як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск? Іноді доводиться купувати OTG-USB-кабель. Це невеликий провід, який має перехідник з USB-портом. Тому до планшета можна підключити не тільки пам'ять, а й мишку, клавіатуру, принтер та інше обладнання.
Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки
До цього способу слід звернутися в тому випадку, якщо перший варіант не дав результатів. Наприклад, ви змогли підключити накопичувач, але планшет його не бачить. Або ви наперед знаєте про те, що пристрій не підтримує OTG. Перехідник нічим особливим не відрізняється від інших. Єдине, він може виглядати як короткий кабель або бути схожим на флешку. У першому і у другому випадках на одному кінці розташований роз'єм micro-USB, а на другому - порт USB. Далі досить просто підключити ЖД до планшета через цей кабель і починати роботу. У разі коректного підключення також з'являється повідомлення на екрані, що говорить про виявлений накопичувачі.

Третій спосіб: додаток

У питанні про те, як підключити знімний диск USB до Android, можна виявити ще один відповідь. Приміром, досить використовувати звичайний кабель, як у першому варіанті підключення, але при цьому встановити спеціальний додаток, яке допоможе налагодити коректну роботу між пристроями.
Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки
Цей софт можна завантажити з Google Play. Nexus Media Importer обійдеться вам в 3 долари, але це того варто. Відразу важливо відзначити, що незважаючи на те, що в назві додатка є згадка про виробника Nexus, програма працює і на інших моделях планшетів. Завдяки софту на апаратному рівні будуть встановлені спеціальні файли, які забезпечать підтримку OTG.

Четвертий спосіб: економний

Підключення жорсткого диска до планшета можна здійснити і за допомогою ще одного софту. Його перевага перед попереднім в тому, що він безкоштовний. Але тепер питання в іншому: для установки необхідно наявність ROOT-прав. StickMount може коректно працювати тільки в разі особливих прав користувача. Якщо вони у вас є, то досить буде встановити будь-який провідник, а при підключенні накопичувача дати софту відповідні права і доступ. Таким чином вдасться швидко впоратися з проблемою підключення.
Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки

Підключення інших пристроїв: комп'ютерні та бездротові вінчестери

Крім зовнішнього накопичувача, можна спробувати підключити комп'ютерний вінчестер. Якщо порівнювати вартість двох накопичувачів однакового обсягу, то комп'ютерний ЖД однозначно дешевше. Але його складніше буде підключити до планшета. Як жорсткий диск в цьому випадку приєднати до девайсу?
Потрібно придбати перехідники OTG-USB і SATA-USB, також доведеться знайти блок живлення для вінчестера, оскільки він вимагає більшої потужності для коректної роботи. Після досить буде все з'єднати разом і працювати з вінчестером. Також можна спробувати підключити ноутбучний варіант жорсткого диска. Але різниці з комп'ютерним немає ніякої. Єдине, що вартість лэптопной версії буде трохи вище. Тому тут вже варто задуматися, чи є в принципі від цього якийсь толк. Ну і, нарешті, мало хто знає, але існує жорсткий диск Wi-Fi. Це самий ідеальний варіант, який може поступатися лише по швидкості. Такий накопичувач обладнаний вбудованим модулем бездротової мережі. Тому до нього досить підключитися до Wi-Fi, щоб використовувати дані.
Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки
Є ще варіант: можна придбати такий вінчестер з вбудованим акумулятором. Але такі моделі зустрічаються рідше, а вартість їх вкрай висока.

На прикладі Samsung

Тепер підключаємо жорсткий диск до Samsung Galaxy Tab. Це популярна серія планшетів, яка може відрізнятися зовнішнім виглядом і деякими основними параметрами. Але в цілому всі вони схожі, тому інструкцію підключення ЖД до цієї моделі можна вважати універсальною. Для початку краще перевірити, чи є на моделі USB-хост. Цю інформацію найчастіше можна знайти на форумах, оскільки в офіційних специфікаціях вона рідко зустрічається. Приміром, модель Samsung Galaxy Tab 370 позбавлена цієї опції, а ось в Samsung Galaxy Tab 270 вона є. Тому з першим варіантом взагалі робити нічого, оскільки недосвідченому користувачеві буде непросто розбиратися в ROOT-права і кастомних прошивках. А ось друга модель більш податлива до підключення.

Далі досить знайти необхідний перехідник для планшета. Samsung Galaxy Tab має особливий фірмовий роз'єм, тому і адаптер доведеться шукати у виробника. Після успішних пошуків знову доведеться зайнятися отриманням ROOT-прав і установкою програм. Тому якщо вас це заздалегідь лякає, краще забути про підключення до планшета вінчестера.
Як підключити до планшета зовнішній жорсткий диск - способи, особливості та відгуки

Примітка

Так вже вийшло, що проблеми з підключенням накопичувача до таблетам зустрічаються тільки зі старими моделями. Практично усі новинки підтримують роботу жорстких дисків, а для підключення не потрібні додаткові кабелі, перехідники або харчування. Також легко знайти зовнішній накопичувач, який не вимагає фантомного живлення і не має особливих портів. Достатньо взяти "рідний" кабель, щоб підключити його до будь-якого пристрою: планшета, смартфона, ПК і навіть до телевізора.

Популярі новини
Загрузка...