Значення слова плеєр і історія

292 0 Новини високих технологій

Більшість сучасних людей користуються цим пристроєм кожен день і не задаються питанням про значення слова плеєр. Суть цього терміна задоволена проста і не приховує за собою складне визначення. Давайте познайомимося з тим, що це таке і розглянемо деякі види пристроїв та їх історію.

Поява визначення

Значення слова плеєр варто шукати в англійській мові, оскільки воно повністю повторює звучання і сенс оригіналу. Слово походить від player - програвач або гравець. У випадку з медійними пристроями мова йде про першому варіанті значення. Плеєр - це переносний або стаціонарне пристрій для відтворення звукових доріжок або відеозаписів (відеоплеєр). В російською мовою ви можете зустріти кілька варіацій написання цього слова, і всі вони будуть правильними - плеєр, плеєр. Однак від цього значення слова плеєр не змінюється - вся справа в транскрипції.


Ще один різновид значення - це мультимедиапроигрыватель. Дане слово застосують до програмного забезпечення, яке відтворює цифрові файли.
Значення слова плеєр і історія

Історія

Історія даного пристрою тягнеться довгий час, адже навіть грамофони в якійсь мірі є плеєрами. Але в звичному розумінні програвачі почали з'являтися в 70-х роках. Першими успішними пристроями стали девайси від Sony. З тієї епохи розпочався бурхливий розвиток даного ринку від касетних плеєрів до цифрових. Зараз значення слова плеєр кілька змінюється за сучасних технологій. Люди вважають за краще не носити з собою ще один девайс для прослуховування музики, замінювати його смартфоном або планшетом.


В кінці 20 століття почали з'являтися перші MP3-плеєри. Вони були дуже дорогі, тому загальну популярністю дані девайси отримали набагато пізніше. З 2000 по 2008 рр. ринок розвивався з шаленою швидкістю. У пристроях стали з'являтися додаткові функції, кольорові екрани і багато іншого. З появою сенсорних екранів і багатофункціональних пристроїв на iOS і Android, актуальність програвачів, як окремих пристроїв, сильно впала.
Значення слова плеєр і історія

Класифікація

Умовно всі плеєри можна розділити на дві категорії - портативні і стаціонарні. До перших відносяться компактні пристрої, які можна брати з собою. Самий простий і зручний варіант - невеликий MP3-плеєр, який можна взяти з собою на пробіжку, замість смартфона з великим дисплеєм, який буде сковувати рухи. До стаціонарних відносяться DVD-плеєри, приставку, раніше - касетні програвачі. Девайси підключаються до телевізорів чи моніторів і використовуються для перегляду дисків, фільмів чи телебачення. Тепер у знаєте, що таке плеєр, які види програвачів бувають і трохи поринули в історію даного пристрою.

Популярі новини
Загрузка...