Новини високих технологій
» » Значення слова плеєр і історія

Значення слова плеєр і історія

18-02-2018, 19:25
394
Більшість сучасних людей користуються цим пристроєм кожен день і не задаються питанням про значення слова плеєр. Суть цього терміна задоволена проста і не приховує за собою складне визначення. Давайте познайомимося з тим, що це таке і розглянемо деякі види пристроїв та їх історію.

Поява визначення

Значення слова плеєр варто шукати в англійській мові, оскільки воно повністю повторює звучання і сенс оригіналу. Слово походить від player - програвач або гравець. У випадку з медійними пристроями мова йде про першому варіанті значення. Плеєр - це переносний або стаціонарне пристрій для відтворення звукових доріжок або відеозаписів (відеоплеєр). В російською мовою ви можете зустріти кілька варіацій написання цього слова, і всі вони будуть правильними - плеєр, плеєр. Однак від цього значення слова плеєр не змінюється - вся справа в транскрипції.


Ще один різновид значення - це мультимедиапроигрыватель. Дане слово застосують до програмного забезпечення, яке відтворює цифрові файли.

Історія

Історія даного пристрою тягнеться довгий час, адже навіть грамофони в якійсь мірі є плеєрами. Але в звичному розумінні програвачі почали з'являтися в 70-х роках. Першими успішними пристроями стали девайси від Sony. З тієї епохи розпочався бурхливий розвиток даного ринку від касетних плеєрів до цифрових. Зараз значення слова плеєр кілька змінюється за сучасних технологій. Люди вважають за краще не носити з собою ще один девайс для прослуховування музики, замінювати його смартфоном або планшетом.


В кінці 20 століття почали з'являтися перші MP3-плеєри. Вони були дуже дорогі, тому загальну популярністю дані девайси отримали набагато пізніше. З 2000 по 2008 рр. ринок розвивався з шаленою швидкістю. У пристроях стали з'являтися додаткові функції, кольорові екрани і багато іншого. З появою сенсорних екранів і багатофункціональних пристроїв на iOS і Android, актуальність програвачів, як окремих пристроїв, сильно впала.

Класифікація

Умовно всі плеєри можна розділити на дві категорії - портативні і стаціонарні. До перших відносяться компактні пристрої, які можна брати з собою. Самий простий і зручний варіант - невеликий MP3-плеєр, який можна взяти з собою на пробіжку, замість смартфона з великим дисплеєм, який буде сковувати рухи. До стаціонарних відносяться DVD-плеєри, приставку, раніше - касетні програвачі. Девайси підключаються до телевізорів чи моніторів і використовуються для перегляду дисків, фільмів чи телебачення. Тепер у знаєте, що таке плеєр, які види програвачів бувають і трохи поринули в історію даного пристрою.
Цікаво по темі
Що робити, коли програвачу Windows Media не вдається відтворити файл?
Що робити, коли програвачу Windows Media не вдається відтворити файл?
Програвач Windows Media player - це плеєр, вшитий спочатку в операційну систему Windows, ви можете використовувати його, не викачувавши.
Докладно про те, як оновити "Флеш Плеєр" на комп'ютері
Докладно про те, як оновити "Флеш Плеєр" на комп'ютері
Практично кожен користувач сучасного інтернету стикався з таким додатком Flash Player, але ще частіше з його відсутністю, з-за чого відбувалися
Докладно про те, як включити "Флеш Плеєр" в "Яндекс. Браузері"
Докладно про те, як включити "Флеш Плеєр" в "Яндекс. Браузері"
У наведеній нижче статті піде мова про те, як включити «Флеш Плеєр» в «Яндекс. Браузері», щоб завжди можна було подивитися будь-яку відеозапис без
Плеєр для Android PowerAmp. Розблокування повній версії та корисні поради
Плеєр для Android PowerAmp. Розблокування повній версії та корисні поради
На думку багатьох меломанів, кращим плеєром для Android є PowerAmp. Правда, є у цієї програми один істотний мінус – вона поширюється на платній
Плеєр: це що таке? Короткий огляд побутового обладнання та програмних програвачів.
Плеєр: це що таке? Короткий огляд побутового обладнання та програмних програвачів.
Кожна людина в повсякденному житті неодмінно стикається з поняттям плеєра. Зазвичай стосовно таких побутових пристроїв або комп'ютерних програм