Графічний прискорювач середнього рівня NVidia GeForce GTX 660: характеристики, технічні специфікації і можливості

238 0 Новини високих технологій

Графічний адаптер середнього рівня у 2012 році з відмінними параметрами і прийнятною енергоефективністю — це NVidia GeForce GTX 660. Характеристики на поточний момент, звичайно, вже не виглядають настільки вражаючими, але і до рівня інтегрованої графіки такий прискорювач ще не встиг скотитися. Також йому під силу запустити більшість ігрових додатків, але з не максимальними налаштуваннями.

Графічний прискорювач середнього рівня NVidia GeForce GTX 660: характеристики, технічні специфікації і можливості

Сегмент ринку даного графічного прискорювача

Ігровим акселератором середнього цінового рівня був GTX 660. Вище в ієрархії розташувався NVidia GeForce GTX 660 Ti. Технічні характеристики були значно краще, але належав він до того ж сегменту ринку відеокарт. Преміум-сегмент на той час займали GTX670 і GTX680. Вартість у них була значно вища, як і рівень швидкодії. Ну а до рішень початкового ігрового сегмента ставилися GTX650 GTX650 Ti і GTX650 Ti Boost. Прямими ж конкурентами героя даного огляду з боку компанії АМД були продукти лінійки Radeon з індексами HD7870 і HD7850. Так що в даному матеріалі буде розглядатися типова відеокарта середнього рівня для 2012 року.


Технічні характеристики графічного процесора

До покоління графічної архітектури «Кеплер» належала NVidia GeForce GTX 660. Технічні характеристики його напівпровідникового кристала вказували на норми допуску в 28нм, а сам чіп мав маркування GK106. Загальна кількість транзисторів у складі цього процесора було одно 2540 мільйонів штук. Частота ядра могла змінюватись в діапазоні від 960МГц до 1033МГц в залежності від рівня складності завдання і ступеня нагріву графічного процесора. Блоків для обробки шейдерів у цьому адаптері 960 штук, а працюють вони на частоті графічного процесора. Тобто це значення може змінюватися від 960МГц до 1033МГц. Кількість модулів TMU в даному випадку було дорівнює 80 для кожного конвеєра, а ROP – всього 24.


Графічний прискорювач середнього рівня NVidia GeForce GTX 660: характеристики, технічні специфікації і можливості

ОЗП і пов'язані з нею параметри

У поєднанні з найбільш поширеним типом ОЗП на поточний момент повинен функціонувати розглядається в даному матеріалі адаптер — GDDR5. Рекомендована частота роботи мікросхем ОЗП в цьому випадку становить 6ГГц. Шина ж ОЗП в даному випадку з розрядність ю у 192 біта. У підсумку отримуємо пропускну здатність на рівні 144ГГб/сек. Ну а рекомендований обсяг відеобуфера для даного адаптера становить 2Гб.

Теплові характеристики адаптера

Непогані теплові параметри за мірками 2012 року у NVidia GeForce GTX 660. Характеристики кремнієвого кристала вказують на те, що тепловий пакет у даній ситуації дорівнюватиме 140Вт. Відповідно для повноцінного електропостачання даного продукту необхідно підключення до нього з боку блоку живлення додаткового 6-контактного роз'єму. Максимально допустима для цього прискорювача температура встановлена на значенні в 97 0 З, а ось мінімальна потужність такого компонента ПК, блок живлення, дорівнює 450 Вт. У поєднанні з більш слабкою системою живлення комп'ютер з таким прискорювачем обов'язково вийде з ладу.
Графічний прискорювач середнього рівня NVidia GeForce GTX 660: характеристики, технічні специфікації і можливості

Конкуруючі продукти

Відразу 4 конкурента було у NVidia GeForce GTX 660. Характеристикиу когось з них були краще, а у когось — гірше. Але при цьому і швидкодію разом із ціною пропорційно змінювалося. На сходинку нижче перебувала відеокарта GTX 650Ti Boost. Більш низькі частоти і більш скромні специфікації навіть в режимі розгону не дозволяли їй на рівних конкурувати з рішенням, яке розглядається в цьому огляді. Аналогічне можна зазначити і про рішення від АМД в особі HD7850. А ось дві інші відеокарти GTX 660Ti і HD7870 коштували дорожче, але і специфікації з продуктивністю у них були краще. Надалі ж на зміну прийшов прискорювач GTX760 з більш високою швидкодією, і йому гідним конкурентом графічний прискорювач попереднього покоління вже не міг бути.

Вартість та відгуки

У новому стані такий прискорювач зі складських запасів все ще можна придбати за ціною 7000-8000 рублів. У старому ж вигляді цей акселератор можна знайти на різних торговельних майданчиках Глобальної павутини за ціною вже 4000-5000 рублів. Приблизно стільки ж як новий, так і вживаний варто NVidia GeForce GTX 660 Ti. Характеристики останнього краще, і купувати саме такий продукт краще. В іншому ж можна сказати те, що на тлі нинішніх прискорювачів на основі архітектури «Паскаль» ну зовсім непереконливо виглядають адаптери 4-річної давності. Вони вже застаріли цілком і повністю, зараз вже краще звертати свою увагу на більш свіжі рішення в ніші відеокарт. Хоч вони і коштують дорожче, але і швидкодію у них вище в рази. Саме на це вказують і власники таких прискорювачів, і комп'ютерні фахівці.
Графічний прискорювач середнього рівня NVidia GeForce GTX 660: характеристики, технічні специфікації і можливості

Підсумки

Однією з найкращих карт в 2012 році в сегменті продуктів середнього класу стала NVidia GeForce GTX 660. Характеристики у неї на той час дійсно були передові. Але зараз є більш свіжі прискорювачі з більш просунутими технічними параметрами і високим рівнем швидкодії.

Популярі новини
Загрузка...