Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

483 0 Новини високих технологій

Функціональна системна плата для складання компактних обчислювальних систем з високою швидкодією — це ASRock N68C-S UCC. Характеристики її дійсно дозволяли як організувати звичайне офісне робоче місце, так і зібрати високопродуктивний ігровий комп'ютер, який би навіть зараз продовжував би бути актуальним.

Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

Для складання будь персональних комп'ютерів призначена дана системна плата?

Зовсім мініатюрні розміри має ASRock N68C-S UCC. Характеристики даного продукту вказують на те, що він виготовлений у формфакторі MicroATX з розмірами 244 х 208 мм і націлений на нішу ультракомпактних систем. Але при цьому його апаратне забезпечення дозволяє збирати як ЕОМ початкового рівня для реалізації офісних і найбільш простих завдань, так і високопродуктивний системний блок, який може з легкістю стати робочою або графічною станцією, ігровою системою або навіть сервером початкового класу. Як результат, можна відзначити, що нішею даного продукту є компактні мініатюрні комп'ютери з прийнятним рівнем функціональності та демократичною вартістю.


Комплект поставки

Дана системна плата поставляється в зеленій коробочці, на якій детально розписані характеристики ASROCK N68C-S UCC. Опис даного комп'ютерного компонента детально викладено в керівництві по експлуатації. Також в перелік подається документації входить фірмовий гарантійний талон. Кількість інтерфейсних шнурів всього 2 які призначені для виконання комутації жорстких дисків або оптичних дисководів. В обов'язковому порядку перелік комплектації входить металева заглушка для тильного боку системного блоку.


Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

Розташування елементів на системній платі

Як було зазначено раніше, даний комп'ютерний компонент має зовсім мініатюрні розміри. Але при цьому і рівень функціональності у нього цілком прийнятний. Більшу частину верхньої половини плати займає процесорний роз'єм. Праворуч від нього знаходяться слоти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті з роз'ємом електропостачання та місцем підключення жорсткого диска IDE , а зліва — периферійна панель з портами. Під процесорним роз'ємом розташований набір мікросхем системної логіки. А під ними — слоти розширення. Також є можливість підключення до лицьової панелі у ASRock N68C-S UCC. Характеристики USB - портів і аудіороз'ємів вказують на можливість підключення до лицьовій панелі системного блоку. Вона знаходиться на самому нижньому краю системної плати.

Чіпсет

На наборі мікросхем GeForce 7025 & nForce 630 а від компанії NVidia побудована материнська плата ASRock N68C-S UCC. Характеристики їх на поточний момент виглядають досить скромно. Але цьому є просте пояснення. Цей набір системної логіки був випущений одночасно з запуском платформи АМ2 і з тих пір пройшло вже досить багато часу. Сам чіпсет виявився досить функціональним і гнучким і з цієї причини продукти на його основі все ще продовжують успішно продаватися. Єдине, що в ньому було додано надалі — це підтримка нових моделей центральних процесорів і нової версії ОЗП DDR3. Як результат, даний набір мікросхем може похвалитися підтримкою процесорів АМ2 АМ2+ і навіть АМ3. Теоретично він сумісний з найбільш свіжими чіпами АМ3+, але саме в рамках цієї моделі системної плати не реалізована підтримка найбільш свіжих і самих передових ЦПУ від АМД.
Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

Сокет

Як нескладно здогадатися з усього раніше викладеного, дана материнська плата оснащена універсальним процесорним роз'ємом, який може бути встановлений будь-напівпровідниковий кристал компанії АМД, починаючи з АМ2 і закінчуючи АМ3. Фізично в сокет цієї плати може бути встановлений і чіп сімейства АМ3+, але відсутність підтримки його в «Біосі» не дозволить навіть такий комп'ютерній системі запуститися. І такого підходу є цілком логічне пояснення: є більш свіжі системні плати на цьому ж самому наборі системної логіки у даного виробника і в них закладена підтримка АМ3+. Щоб не створювати конкуренцію всередині своєї продукції, компанія ASRock була змушена відмовитися від оновлень «Біоса» в цілому ряді своїх рішень, в тому числі і в системній платі, розглянутої в рамках цього огляду.

Перелік підтримуваних моделей центральних процесорів

Значним переліком підтримуваних моделей процесорних пристроїв може похвалитися ASRock N68C-S UCC. Характеристики самої плати вказують на повноцінну підтримку відразу трьох поколінь процесорів від АМД і в цей перелік входять такі модель чіпів:
 • S eptron для АМ2 і АМ3 з одним або двома обчислювальними блоками. Тактові частоти у них знаходяться в діапазоні від 1600 до 2800 МГц, а тепловий пакет — від 35 до 65Вт.
 • Athlon 64 Athlon Х2 Athlon Х264 і Athlon II Х2 Х3 та Х4. Ці ЦПУ могли до лючать від 1 до 4 блоків обробки коду, мали частоти від 22 ГГц і до 32 ГГц. Тепловий пакет у них знаходився в межах від 45 до 95 Вт Вт. Більш висока швидкодія, в порівнянні з Septron, у цьому випадку забезпечувалося збільшеним об'ємом кеша і підвищеної тактовою частотою.
 • Всі процесори модельного ряду Phenom. Вони могли включати від 2 до 6 ядер, мали тактові частоти від 18 до 33 ГГц. Тепловий пакет у них був обмежений значенням в 95 Вт. Ключовою особливістю цих напівпровідникових кристалів було те, що вони були укомплектовані 3-рівневим кешем і саме за рахунок цього інженерного рішення і забезпечувалося їх більш високу швидкодію в рамках даної обчислювальної платформи.
 • Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

  Підсистема пам'яті

  Всього було 4 слота у цієї системної плати для установки планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. 2 з них призначалися для установки DDR2 і мали позначення DDRII_1 і DDRII_2 а 2 — для DDR3 і мали маркування DDR3_A1 і DDR3_B1. Сам контролер ОЗП вбудований в мікропроцесор. Для чіпів АМ2 допускалося лише використання першого типу ОЗП, а для АМ3 — другого. У свою чергу, АМ2+ були універсальними і могли працювати як з першим видом оперативної пам'яті, так і з другим. Максимальна кількість ОЗУ в рамках такої комп'ютерної системи могло досягати 8 Гб (2 модуля по 4 Гб). Тактові ж частоти для DDR2 обмежувалися значеннями 533-1066 МГц, а для DDR3 – 800-1600 МГц.

  Слоти розширення та периферійні роз'єми

  Всі характеристики материнської плати ASRock N68C-S UCC зазначають наявність таких слотів розширення:
 • 2 слота PCI для можливості установки на ПК застарілих зовнішніх контролерів.
 • 1 слот PCI – Е версії 1х для нових модифікацій контролерів розширення.
 • 1 слот для графічного адаптера PCI – E версії 16Х.
 • Н абори ж периферійних портів в даному випадку такий:
 • 2 порти PS/2 для отримання інформації з маніпулятора і клавіатури.
 • 4 порти USB ревізії 2.0.
 • 1 послідовний COM-порт.
 • 1 відеовихід VGA інтегрованої графічної карти.
 • 1 мережевий роз'єм RJ-45.
 • 3 акустичних порту 35 мм.
 • Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

  Вбудована графіка

  Вбудованою графічною підсистемою оснащена системна плата ASRock N68C-S UCC. Характеристики ж самого продукту вказують на те, що ця відеокарта GeForce 7025 від компанії — розробника набору системної логіки NVidia. Видатними технічними специфікаціями даний продукт вже точно не може похвалитися. На відміну від сучасних інтегрованих прискорювачів, які включені до складу напівпровідникового кристала центрального процесора, дана відеокарта входить в склад набору системної логіки. Окремого відеобуфера у неї немає, і для зберігання оброблюваної графічної інформації вона використовує оперативну пам'ять комп'ютера. Максимальний розмір ОЗУ, який може зарезервувати для своїх потреб ця відеокарта, становить 256 Мб. Також на рівні програмного забезпечення заявлена підтримка DX 9.0. Максимальна роздільна здатність для цього акселератора становить 1920х1440. Але, знову-таки, високої швидкодії від такої графічної підсистеми очікувати не варто, її можливості лише обмежуються переліком найбільш простих і найменш вимогливих до апаратного забезпечення завдань: офіс, перегляд відео, серфінг веб-ресурсів і простенькі іграшки.
  Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

  Програмні особливості продукту

  Кілька важливих особливостей на рівні софта має материнка ASRock N68C-S UCC. Характеристики її вказують на підтримку технології UCC. Суть її зводиться до того, що компанія АМД часто блокувала на рівні софта додаткові обчислювальні ресурси (кеш і ядра). Ця утиліта дозволяла розблокувати їх. Як результат, можна купити 3-ядерний чіп і перетворити його за допомогою UCC вже в 4-ядерний. Також можна було Athlon при сприятливому збігу обставин перетворити в Phenom.
  Огляд материнської плати ASRock N68C-S UCC: характеристики, особливості та відгуки

  Підсумки та відгуки

  Збалансованим комп'ютерним рішенням є ASRock N68C-S UCC. Характеристики її зараз, звичайно, не так солідно виглядають, як кілька років тому. Але навіть зараз ця системна плата продовжує бути актуальною і дозволяє організовувати досить продуктивні ЕОМ, яким під силу все ще вирішувати найбільш ресурсомісткі завдання. Ключовим же плюсом цього продукту є його формфактор — MicroATX, який дозволяє його широко використовувати у складі ультракомпактних систем. І саме на це і вказують відгуки користувачів про це рішення на поточний момент.

  Популярі новини
  Загрузка...