Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей

1375 0 Новини високих технологій

У даному матеріалі буде проведено порівняння процесорної продукції двох провідних виробників напівпровідникових чіпів: Intel vs AMD. Також будуть розглянуті актуальні обчислювальні платформи, вказані їх сильні і слабкі сторони. Ну і на додаток до цього будуть приведені можливі конфігурації комп'ютерів.

Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей

Основні актуальні процесорні роз'єми х86

На сьогоднішній день у кожного з провідних виробників центральних процесорів є по 2 актуальних процесорні роз'єми. У компанії «Інтел» це:


 • Сокет LGA 2011-v3. Цей комбінований процесорний роз'єм орієнтований як на збірку високопродуктивних персональних комп'ютерів для комп'ютерних ентузіастів, так і серверів. Ключовою «фішкою» цієї платформи є контролер ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, який може працювати в 4-канальному режимі, і саме ця важлива особливість забезпечує процесорним продуктів безпрецедентну продуктивність. Також необхідно відзначити те, що в рамках цієї платформи не використовується інтегрована графічна підсистема. Розкрити потенціал таких високопродуктивних чіпів може лише тільки дискретна графіка і саме на використання такого класу комп'ютерних комплектуючих і орієнтований процесорний роз'єм LGA 2011 – v3.
 • Сокет LGA 1151. Дана обчислювальна платформа дозволяє організовувати як ПК бюджетного рівня, так і високопродуктивні обчислювальні системи. У цьому випадку контролер ОЗП може максимально функціонувати в 2 - канальному режимі. Також практично кожен центральний процесор в LGA 1151 оснащений інтегрованою відеокартою, яка відмінно «впишеться» в офісний або бюджетний системний блок. По продуктивності цей сокет програє раніше розглянутому LGA 2011-v3 але виграє у будь-кого з рішень АМД. Тому якщо порівнювати Intel i5 vs AMD FX-8 ХХХ, то перевага, як у продуктивності, так і в енергоефективності, буде саме за продукцією першої компанії.


 • У свою чергу, АМД активно просуває такі процесорні роз'єми на сьогоднішній день:
 • Основна обчислювальна платформа у даного розробника мікропроцесорних пристроїв — це АМ 3+. Найбільш продуктивні ЦПУ в її рамках — це чіпи FX, які можуть містити від 4 до 8 обчислювальних модулів. Контролер оперативної пам'яті в АМ3+, як і в LGA 1151 може максимально функціонувати в двоканальному режимі. Тільки ось в цьому випадку мова йде про підтримку застарілого стандарту ОЗП — DDR3 а ось LGA 1151 може похвалитися підтримкою вже новітньої і найбільш швидкодіючої DDR4. Тому якщо порівнювати найбільш свіжі Intel i5 vs AMD FX-9 ХХХ, то навіть флагманські рішення останньої будуть істотно програвати продуктивності. Також в рамках цієї платформи є підтримка інтегрованої графічної підсистеми. Але, на відміну від тієї ж LGA 1151 вбудоване графічне ядро в цьому випадку водить до складу материнської плати, а не інтегровано в напівпровідниковий кристал ЦПУ.
 • Найбільш свіжим на сьогоднішній день процесорним роз'ємом АМД є FM2 +. Основна його ніша — це недорогі мультимедійні станції, офісні або ультрабюджетние комп'ютери. Головна особливість FM2+ - це дуже продуктивна інтегрована підсистема, яка по швидкодії може на рівних конкурувати з дискретними відеокартами початкового рівня й істотно випереджає продукти такого класу у «Інтел». Але ось обмежуючим фактором на шляху успіху цього сокета є слабка процесорна частина цього напівпровідникового рішення. Тому використання даного роз'єму в контексті ігрової платформи навіть початкового рівня цілком і повністю невиправдано.
 • Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей

  LGA 1151. Основні характеристики

  Дана обчислювальна платформа займає на сьогоднішній день домінуюче положення на ринку стаціонарних комп'ютерів, і саме вона забезпечує істотну перевагу в порівнянні Intel vs AMD на боці першої. Причому як у кількісному вираженні, так і в якісному. Як було зазначено раніше, вона може похвалитися наступними перевагами на тлі прямих конкурентів в особі АМ3+ і FM2+: вбудованим контролером ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті стандарту DDR4 обов'язковою наявністю графічної підсистеми і кеш-пам'яттю, що включає три рівня обов'язковому порядку. Позиціонування чіпів в рамках LGA 1151 , а також їх найбільш важливі параметри наведені в таблиці 1. Якщо провести пряме порівняння між Intel Core i5 vs AMD серії FX-9 ХХХ, то в переважній більшості завдань перевага буде саме за першим рішенням. В цьому немає нічого особливого: останнє покоління чіпів «Інтел» було представлено влітку 2015 року, а АМД — в 2012 році. Тому процесорної продукції останньої досить складно конкурувати з більш новою і продуктивною продукцією «Інтел». Позиціонування чіпів в рамках LGA 1151. Найбільш важливі їх характеристики

  Найменування процесорів  У будь ПК найбільш оптимально використовувати такий чіп?  Основні параметри  Celeron. Моделі ЦПУ G3920 G3900 і G3900TE.  Офісні системні блоки з інтегрованою графікою.  Передовий техпроцес в 14 нм, відмінна енергоефективність, трирівневий кеш.  Pentium. Процесори модельних рядів G44XX і G45XX.  Бюджетні ПК, здатні вирішувати більшість найбільш поширених завдань.  У порівнянні з найбільш доступними чіпами Celeron збільшено 3-й рівень кеша і тактові частоти.  Core i3 моделей 61ХХ і 63ХХ.  Базові ігрові ПК в поєднанні з потужною дискретною графікою.  Підтримка технології HT, яка дозволяє отримати на рівні з офта 4 потоку обробки. Збільшений кеш 3-го рівня і тактові частоти.  Core i5 моделей 64ХХ, 65ХХ і 66ХХ.  Середня ігрова система або графічна станція в поєднанні з продуктивною відеокартою.  Повноцінні 4 ядра, динамічне регулювання частоти ЦП, ще більший розмір кеша.  Core i7 моделей 67ХХ.  Найбільш продуктивні ігрові ПК, станції обробки і кодування відео, сервери початкового рівня.  4 ядра та 8 потоків обробки софту. Максимальний розмір кеша. Регулювання частоти процесора.  Core i7 з індексом 6700К і Core i5 з індексом 6600К.  Системні блоки комп'ютерних ентузіастів.  Розблокований множник дозволяє істотно збільшити швидкодію обчислювальної системи.

  Процесорний роз'єм LGA 2011-v3. Технічні специфікації

  В рамках даної платформи неможливо порівнювати Intel vs AMD з тієї причини, що цей сокет по швидкодії на сьогоднішній день поза конкуренцією. LGA 2011-v3 спочатку розроблялася як серверний сокет, але потім модельний ряд чіпів Xeon був доповнений Core i7 націленими на сегмент вже побутових ПК з безпрецедентно високою швидкодією. Як вже було раніше зазначено раніше, вбудованої графіки в рамках таких систем очікувати не доводиться, а контролер ОЗП має 4 канали. Також до незаперечних переваг цього сокета можна віднести можливість встановлення ЦПУ з 6 або навіть 12 ядрами, які до того ж мають ще й розблокований множник. У підсумку запас по продуктивності таких обчислювальних систем дозволяє їх власникам не замислюватися про вимоги до апаратного забезпечення найближчі 3-4 роки вже точно. Процесори Intel vs AMD в контексті LGA 2011-v3 порівнювати неприпустимо. Між ними просто прірва як на швидкодії, так і в ціні. Остання на такі ПК стартує від декількох тисяч доларів. Але в цьому немає нічого особливого: такий ПК купується на кілька років вперед і має надлишкову швидкодію.

  Сокет АМ3+. Основні параметри і можливості

  Не зовсім коректно порівнювати процесорні рішення Intel Core vs AMD FX. Якщо перші постійно оновлюються і допрацьовуються, то другі були випущені в далекому 2012 році і з тих пір будь-яких змін у рамках платформи АМ3+ не було. Як результат, різниця в продуктивності просто величезна між двома цими платформами . Флагман АМД на сьогоднішній день може на рівних змагатися лише з чіпами модельного ряду Core i3. Всі процесори в рамках АМ3+ мають розблокований множник, і, як результат, їх можна і треба розганяти. При найбільш сприятливому збігу обставин з такими ЦПУ можна підкорити планку в 5 ГГц. Також в обов'язковому порядку до складу даного напівпровідникового кристала входить 3-рівневий кеш. Контролер ОЗП в даному випадку 2-канальний, але, на відміну LGA 1151 не може працювати з пам'яттю DDR4 а лише з DDR3. Якщо порівнювати між собою AMD FX vs Intel “ Кор " останнього покоління, то перевага у останніх в плані швидкодії буде надто великим. Орієнтовний позиціонування чіпів АМ3+ на ніші наведено в таблиці нижче. Позиціонування чіпів АМ3+

  Найменування сімейства процесорів  Кількість ядер і модулів  Призначення  FX-43XX  4/2  Бюджетні та офісні ПК. Ігрові системи початкового рівня.  FX-63XX  6/3  Ігрові ЕОМ середнього рівня  FX-83XX  8/4  Графічні і робочі станції. Сервери початкового рівня. Найбільш продуктивні в рамках даної платформи ігрові ПК.  FX-9XXX  8/4  Комп'ютери для ентузіастів.

  Процесорний роз'єм FM2+. Основна платформа для гібридних чіпів АМД

  Не можна між собою порівнювати процесорні частини Intel Core i5 vs AMD А-серії. Ці процесори націлені на вирішення різних завдань. Перші з них дозволяють створювати високопродуктивні ПК, а другі — мультимедійні станції. Але ситуація кардинально змінюється при порівнянні графічних підсистем. Core i5 на жаль, не може похвалитися потужною інтегрованою графічною підсистемою, а ось гібридний чіп АМД за замовчуванням укомплектований відеокартою, яка навіть за своїми можливостями перевершує навіть дискретні акселератори початкового рівня. Важливою особливістю цього сімейства чіпів є те, що вони оснащуються лише кеш-пам'яттю з двох рівнів.
  Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей

  Мультимедійні станції

  Звичайно, в рамках ніші мультимедійних станцій можна провести порівняння таких центральних процесорів як Intel Core i5 vs AMD A10-ХХХХ, але цей підхід економічно не виправданий. Такі комп'ютери висувають підвищені вимоги до графічної підсистеми, і не настільки вже й вимогливі до процесорної частини ПК. Саме таким поєднанням характеристик і може похвалитися раніше згадана серія гібридних чіпів від АМД. Ще однією важливою фішкою їх є дуже низька вартість, яка відповідає 2-ядерним моделям ЦПУ від «Інтел». Як результат, у цієї вузькоспеціалізованої ніші займає домінуюче становище компанія «АМД». Орієнтовна комплектація такого ПК наведено в таблиці нижче. Параметрів цього комп'ютера буде цілком достатньо для відтворення відео, прослуховування музики, роботи в офісних додатках і навіть деякі іграшки на ньому підуть на мінімальних налаштуваннях. Орієнтовна комплектація мультимедійної станції

  № п/п  Найменування комплектуючих  Модель  Вартість, рублів  1.  Процесор  А8-785036/39 ГГц, 4 ядра, 4 Мб кеш L2.  5000 рублів  2.  Материнська плата  MSI А78М-Е35  3000 рублів  3.  Оперативна пам'ять  TEAM 8 GB DDR31600 MHz  2000 рублів  4.  Блок живлення  GameMax GM-500B  1200 рублів  5.  Корпус  I-BOX FORCE 1807  900 рублів  6.  Жорсткий диск  HDD 1 Tb 7200  2500 рублів  Загальна:  14600 рублів

  Офісні комп'ютери

  У цьому порівняння між AMD FX vs Intel буде на боці останньої. У неї є досить продуктивні ПРОЦЕСОРИ початкового рівня сочень демократичною вартістю. Найбільш оптимально в рамках такої обчислювальної системи буде виглядати чіп Celeron. Орієнтовна комплектація такий ЕОМ наведена в наступній таблиці. Офісний комп'ютер 2016

  № п/п  Компонент ПК  Модель  Орієнтовна ціна, рублів  1.  Процесор  Celeron G3900  2100 рублів  2.  Материнська плата  ASUS H110M-R/C/SI  2400 рублів  3.  Оперативна пам'ять  Silicon Power 4 GB DDR42133 MHz  1200 рублів  4.  Блок живлення  Delux 400W FAN 120 mm  700 рублів  5.  Корпус  Frime 165B  900 рублів  6.  Жорсткий диск  WD WD1600AVVS, 160 Гб  2200 рублів  Загальна:  9500 рублів

  Ігрові ПК початкового рівня

  Теоретично в рамках ігрового ПК початкового рівня можна порівнювати, наприклад, AMD FX - 6300 vs Intel «Кор Ай 3». Але різниця у швидкодії в цьому випадку буде просто фантастичною. Причому вигравати буде другий ЦПУ, у якої всього 2 реальних модуля для проведення обчислень замість того, який має 6 спарених блоків.
  Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей
  Тому в будь-якому випадку ігрова система повинна базуватися на чіпах від «Інтел». Вони дорожче, але і продуктивність істотно краще. Ну а для ігрових систем на перше місце виходить кількість виведених картинок в секунду і тут різниця між AMD FX vs Intel i3 буде вже просто приголомшлива. Орієнтовна комплектація такого комп'ютера наведена в таблиці нижче. Комплектація базової ігрової системи

  № п/п  Компонент ПК  Модель  Ціна, рублів  1.  Процесор  i3-6100  6500 рублів  2.  Системна плата  ASUS H110M  2400 рублів  3.  ОЗП  2х 4 GB DDR42133 MHz  2400 рублів  4.  Блок живлення  GameMax GM-500B  1200 рублів  5.  Корпус  I-BOX FORCE 1805  900 рублів  6.  Жорсткий диск  1Tb 7200  2 7 00 рублів  7.  Твердотільний накопичувач  128 Гб SATA 3  2500 рублів  8.  Відеокарта  Radeon RX460  7000 рублів  Загальна:  25600 рублів

  Середні за можливостями ігрові системи

  Порівнюючи AMD FX-8350 vs Intel «Кор Ай 5» в рамках навіть ігрового ПК середнього рівня за кількістю виведених кадрів в секунду ми отримаємо суттєву різницю. У деяких випадках різниця буде становити 20-30 кадрів в секунду. В динамічних іграх таке неприпустимо. Тому найбільш правильно збирати ігрову систему середнього рівня лише на повноцінному 4-ядерний ПРОЦЕСОР від «Інтел». Причому краще всього дивитися в бік чіпа i5 - 6600 . Саме в поєднанні з GeForce 1060 він дозволить отримати відмінний Геймплей». При цьому необхідно відзначити те, що відеокарта в обов'язковому порядку повинна бути оснащена 6Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. Також встановлювати процесори з розблокованим множником таку систему не зовсім виправдано. Вони націлені на преміум-сегмент і на роботу в тандемі з більш дорогий і продуктивною відеокартою. В іншому приблизна комплектація наведена в таблиці, що розташована нижче. Ігрова система середнього рівня

  Компонент  Параметри, модель  Ціна, рублів  Процесор  i5-6600  15000 рублів  Материнська плата  ASUS У 150 - М  6000 рублів  Оперативна пам'ять  DDR43200MHz 16Gb  12000 рублів  Блок живлення  1000Вт  7000 рублів  Корпус  Midi-Tower  2000 рублів  Жорсткий диск  2Гб, 7200  6000 рублів  SSD - накопичувач  256Гб  5500 рублів  Графічний прискорювач  GeForce 1060 6 Гб  20000 рублів  Загальна:  73500 рублів

  Безкомпромісні ігрові комп'ютери

  Якщо вже при порівнянні Intel Core i5 vs AMD незаперечну перевагу вже на стороні першої компанії, то в даному випадку вже по суті і аналогів у другій компанії немає. Преміум-сегмент ЦПУ останні 5 років впевнено посідає продукція лише тільки однієї компанії - «Інтел», і навіть порівняння AMD FX-9590 vs Intel LGA 2011-v3 будь-яких шансів продукції першої компанії не дає. На цю нішу, як було зазначено раніше, націлені процесори Core i7 для сокета LGA2011-v3. Про не можуть включати до 10 обчислювальних блоків, мають збільшений об'єм кеш-пам'яті і розблокований множник.
  Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей
  Але ключова відмінність в даному випадку — це контролер ОЗП, здатний функціонувати в 4-канальному режимі. Як результат, підсистема оперативної пам'яті в цьому випадку більш швидкісна, і гідної конкуренції таким комп'ютерів поки не існує. ПК для комп'ютерного ентузіаста

  Компонент  Характеристики  Ціна, рублів  Процесор  Core i7-6950 Х  100000 рублів  Відеокарта  GeForce GTX 1080 8 Гб  50000 рублів  ОЗП  32 Гб, DDR4  25000 рублів  Системна плата  Х99  45000 рублів  Блок живлення  1000 Вт  16000 рублів  Корпус  АТХ  2000 рублів  Жорсткий диск  2 Gb , 7200  8 000 рублів  SSD - накопичувач  512 Гб  10000 рублів  Разом:  256000 рублів

  Графічні станції

  В рамках навіть цієї спеціалізованої ніші порівняння між AMD FX vs Intel Core i5 вказує на те, що продукція першої компанії застаріла і програє по всім параметрами. Базовим чіпом для такого ПК є i5-6400.
  Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей
  Орієнтовна комплектація ж такої системи наведена в наступній таблиці. Комплектація графічної станції

  № п/п  Компонент  Модель  Вартість в рублях  1.  ЦПУ  i5-6400  11000 рублів  2.  Системна плата  ASUS Z-170DE  5400 рублів  3.  ОЗП  DDR416Gb  10000 рублів  4.  Блок живлення  Aerocool VX-800  5400 рублів  5.  Корпус  Frime 165B  2000 рублів  6.  Жорсткий диск  1Tb SATA 3720064 Mb кеш  40 00 рублів  7.  Твердотільний накопичувач  256 Гб SATA 3  50 00 рублів  8.  Відеокарта  Radeon Pro2DUO  120000 рублів  Загальна:  162800 рублів

  А що ж далі?

  Найближчі кілька місяців будуть дуже насиченими на процесорному ринку. Спочатку в січні «Інтел» оновити модельний ряд своїх чіпів і представить вже 7-е покоління своєї архітектури під кодовою назвою Core. Кардинальних змін у цьому випадку не передбачається. Буде проведена робота над помилками, трохи покращено швидкодію і додані деякі нове технології. Потім, вже ближче до кінця першого кварталу, вже АМД нарешті випустить свій новий сокет, який буде називати АМ4. У цьому випадку зміни будуть мати революційний характер. Чіпи будуть проводитися за новим техпроцесом, мати покращену архітектуру і отримають нові технології. Саме ці процесори «Зен» повинні будуть в теорії відновити паритет на ринку ЦП. Лише після цього буде вже доцільно переглянути раніше наведені комп'ютерні конфігурації.
  Процесори Intel vs AMD: аналіз та порівняння моделей

  Підсумки

  Підведемо підсумки проведеного в рамках цього матеріалу порівняння процесорної продукції Intel vs AMD. Єдина ніша, де позиції другої компанії поки ще сильні — це мультимедійні системи і ПК бюджетного та офісного призначення. Причому у другому випадку продукція «Інтел» виглядає навіть краще. Ще один плюс, яким може похвалитися «АМД» - це більш низька вартість її продукції. Але варто заощаджувати ті ж 100 доларів і отримувати при цьому застарілу систему навіть за нинішніми мірками. Це і так очевидно: ПК купується на 3-5 років, тому у всіх інших випадках при покупці нової обчислювальної системи більш правильно орієнтуватися при порівнянні AMD FX vs Intel Core саме на продукцію другої компанії.

  Популярі новини
  Загрузка...