Новини високих технологій
» » Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна, як видалити?

Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна, як видалити?

18-01-2018, 22:35
401
Досить часто користувачі Windows-систем виявляють у себе на комп'ютерах невелику утиліту під назвою Bonjour. Що за програма Bonjour, в принципі, здогадуються дуже багато, особливо ті, хто намагається видалити її через стандартний розділ програм і компонентів. Там чітко вказано, що розробником є корпорація Apple. Але як же так? Адже більшість спеціально це додаток на свої термінали не встановлювало? Про те, що це за аплет, для чого він потрібен і як від нього позбутися, й піде далі мова.

Що за програма Bonjour?

Виходячи з того, що розробник - все-таки шанована в світі компанія, для початку розглянемо, для чого був створений цей аплет. Сама по собі програма є певним універсальним мостом для забезпечення зв'язку між «яблучними» пристроями, наприклад, при підключенні комп'ютерів або мобільних девайсів до телевізійних панелей (своєрідний міст).


Основне її призначення полягає в тому, щоб своєчасно визначати всі підключені мережеві пристрої, використовуючи для цього бездротові технології на основі AirPort Express або Time Capsule. Крім того, в ній передбачена можливість використання голосових і відеочатів, не кажучи вже про загальний доступ, скажімо, до сховища музики. На те, що робить програма Bonjour у Windows-системах, зупинимося дещо детальніше. Але для початку розглянемо найголовніше питання, яке цікавить всіх без винятку користувачів, пов'язаний з тим, як додаток встановлюється в системі, адже багато хто про це й гадки не мають.

Як додаток проникає у Windows?

Ясна річ, що ніхто з користувачів Windows спеціально цей аплет в систему не встановлює. Та й навіщо на комп'ютері з майкрософтовской системою тримати «яблучний» програмний продукт? Толку від нього ніякого. Виявляється, толк є, але про це трохи пізніше. Що за програма Bonjour в плані проведення процесу інсталяції? Як виявляється, насправді установка програми активується в той момент, коли на Windows-термінали встановлюється інше програмне забезпечення Apple. Пояснити це можна на простому прикладі. Скажімо, у вас є комп'ютер або ноутбук з Windows на борту, а мобільний девайс марки iPhone, iPad або iPod. Зрозуміло, що при підключенні будь-якого з них через USB або за допомогою Wi-Fi в плані розпізнавання пристрою результату не буде. В цьому випадку необхідна установка останньої версії програмного комплексу iTunes, причому адаптованого саме під Windows. Ви запускаєте процес інсталяції і чекаєте завершення.

У фоновому режимі інсталюється ще маса програм, в числі яких і Bonjour. Для чого потрібна програма на Windows-пристроях, зрозуміти досить просто, якщо подивитися на її основні можливості в плані забезпечення синхронізації між пристроями і хостами.
Ось тут є ще один момент. Справа в тому, що деякі програмні пакети, особливо віртуальні і звукозаписні студії або секвенсори, не кажучи вже про плагіни форматів VST, RTAS, DX або AU, вимагають наявності в системі встановленої платформи QuickTime, яка включає в себе і однойменний плеєр і є розробкою Apple. Та ж студія Avid Pro Tools, спочатку розрахована на роботу виключно в Mac OS X, сьогодні запросто встановлюється в Windows, але як раз з умовою наявності зазначеного мосту.

Для чого потрібна програма?

Те, що додаток синхронізує всі бездротові пристрої, зрозуміло. Однак його призначення полягає в повній автоматизації таких процесів.
Наприклад, якщо ви використовуєте приставку AppleTV і намагаєтеся підключитися до неї з мобільного девайса (або Windows-комп'ютера), а також передати зображення на ТБ-панель, вам не потрібно заходити в якісь додаткові налаштування, шукати і визначати доступні пристрої і т. д. Цей аплет все зробить самостійно, а вам залишиться тільки активувати підключення. Для чого потрібна програма Bonjour ще? На додаток до всього програма підтримує мережеві технології Ethernet на основі протоколів TCP/IP, що і є запорукою сумісності різних пристроїв з різними операційними системами (протоколи доступу до інтернету у різних системах можуть відрізнятися, але DNS-імена залишаються тими ж).

Bonjour: що це за програма, можна видалити її чи ні?

В принципі, оригінальне додаток займає на жорсткому диску не так вже й багато місця. Питання, чи можна видалити програму Bonjour, має подвійне рішення. Якщо ви не використовуєте «яблучні» пристрої для бездротових підключень, то чому б і ні? В даному випадку програма як мінімум виявляється не те що б даремним, але і абсолютно небажаним. Те ж саме, до речі, відноситься і до ситуацій з музичними студіями і редакторами. Тут воно не потрібно абсолютно точно, оскільки ні про яку синхронізації в даному випадку мова не йде взагалі. Тому деінсталювати програму, принаймні, для Windows-систем можна абсолютно безболісно (на їх працездатності це не позначиться жодним чином).

Але при використанні тих же мобільних девайсів, з яких передбачається передача зображення або установка зв'язку зі смарт-панелями, які в певному сенсі можна назвати несумісними пристроями, програму краще не чіпати.

Як провести видалення стандартним способом?

Що за програма Bonjour, розібралися. Тепер кілька слів про практичні методи видалення цього додатка.
Найпростіший спосіб – використання стандартного розділу програм і компонентів, який можна викликати з «Панелі управління». Зі списку вибираєте потрібний додаток і виробляєте стандартну процедуру деінсталяції. Видаляти залишки в реєстрі або в «Провіднику» рекомендується виключно методом, який передбачає пошук за назвою оригінального аплету, а не по розробнику (так ще і інші програми можна знести). Втім, можна використовувати і більш простий метод.

Альтернативна методика

Альтернативний спосіб полягає у використанні дєїнсталлятор начебто iObit Uninstaller.
Ось тільки на відміну від типових ситуацій тут потрібно врахувати один головний нюанс: зі списку встановленого необхідно вибрати додаток Bonjour і просто видалити його, після чого, якщо буде запущено потужну сканування, позбутися тільки від тих ключів реєстру, файлів і папок, в яких безпосередньо міститься назва віддаленого аплету. В іншому випадку ризикуєте знести навіть iTunes, не кажучи вже про описаних вище студіях і плагінах.

Наслідки видалення: чи так все погано?

В принципі, нічого страшного у видаленні цього аплету немає, особливо якщо його можливості виявляються просто незатребуваними. Потрібна програма Bonjour – питання інше. Тут все залежить від того, чи використовує користувач пристрою, несумісні між собою і працюють під управлінням різних операційних систем. А за великим рахунком додаток можна і не чіпати. Мало коли воно може знадобитися? Ось ви купите новий iPhone, так навіщо потім завантажувати і встановлювати програму окремо, якщо воно і так вже є на комп'ютері і розпізнає будь-який пристрій абсолютно елементарно?
Цікаво по темі
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Досить часто при встановленні офіційного софта можна зустріти поява на комп'ютері якоїсь невідомої програми Praetorian, яка генерує власний процес в
Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
Багато користувачів Windows-систем досить часто виявляють у себе на комп'ютері «яблучні» аплети, абсолютно не розуміючи, звідки вони взялися і як від
Bonjour: що це за програма, для чого вона потрібна, як працює та чи можна її видалити?
Bonjour: що це за програма, для чого вона потрібна, як працює та чи можна її видалити?
Дуже часто багато користувачів Windows-систем з подивом виявляють у себе на комп'ютерах якусь незрозумілу утиліту Bonjour, яку можна побачити в
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Software Updater: що це за програма і її різновиди
Досить часто багато користувачів дивуються з приводу того, що в один «прекрасний» момент у комп'ютерних системах, що працюють під управлінням
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
Як повністю видалити «Айтюнс» з комп'ютера: стандартна процедура і додаткові кошти
На жаль, хоч програма iTunes і вважається одним з найбільш універсальних засобів для синхронізації «яблучних» девайсів з комп'ютерними системами,
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
Як видалити iTunes з комп'ютера цілком і повністю
На жаль, широко розрекламована і дуже популярна програма iTunes для синхронізації Apple-девайсів з комп'ютерами в середовищі Windows, з часом дуже