Praetorian: що це і як видалити аплет?

375 0 Новини високих технологій

Досить часто при встановленні офіційного софта можна зустріти поява на комп'ютері якоїсь невідомої програми Praetorian, яка генерує власний процес в розділі автозавантаження системи і, відповідно, в «Диспетчері завдань» (EXE-файл Praetorian). Що це за компонент, багато хто навіть не здогадуються, хоча існує думка, що це нібито вірусний аплет. Це не так. Далі пропонується вичерпна інформація з приводу того, що являє собою дана програма, для чого вона потрібна і як від неї позбутися, якщо потреби в її використанні у користувача немає.


Praetorian в автозавантаженні: що це за аплет?

Взагалі, сама програма, як не дивно це звучить, відноситься до софту, який був розроблений компанією «Яндекс» (хоча деякі вірусні програми теж можуть маскуватися під цей процес). Софт офіційний, так що, в принципі, особливо боятися нічого. Сам додаток є не чим іншим, як певним захисником «Яндекс»-браузера, якщо ви, звичайно, встановлювали його на комп'ютер. Єдине його призначення полягає у відстеженні змін стартової сторінки або використовуваної в браузері пошукової системи. Але це тільки на перший погляд (далі буде зрозуміло чому).

Як це працює?

Окремо варто відзначити, що сама програма є застарілою. Замість неї зараз використовується так званий «Менеджер браузерів», встановлює свій власний процес і в автозавантаженні, і в «Диспетчері завдань».
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Тим не менше на застарілих операційних системах Windows XP може з'являтися процес Praetorian. Що за програма в сенсі її впровадження саме в цю ОС, неважко зрозуміти, якщо взяти до увагу, що браузери та операційні системи постійно оновлюються, а ось старі панелі (тулбари) від «Яндекса» не завжди. Іншими словами, виходить ситуація, що сам браузер від «Яндекс» і шукана панель швидкого доступу «заточені» під старі оглядачі, а нові програми не підтримують (наприклад, Internet Explorer, встановлений в XP, працювати з менеджером браузерів не може тільки з причини свого старіння).


Praetorian: що це і як видалити аплет?
Як відомо, вище голови не стрибнеш, і встановити останню версію IE на XP неможливо (як і зазначену панель). Саме тому при інсталяції додаткової надбудови і з'являється не менеджер, а Praetorian. Що це за програма, трохи зрозуміло. Але самий головний питання, яке цікавить всіх користувачів, полягає в тому, щоб позбутися від неї. Перейдемо до практичних кроків.

Місце розташування папок і файлів

На Windows XP файли програми розташовуються в папках Local і ApplicationData, які знаходяться в користувальницьких директоріях (каталог Users у системному розділі). Як не дивно, в Windows 7 додаток теж може бути придатним, але його основні каталоги теж знаходяться в папці Local, але вже в каталогах YandexUpdater.
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Що найцікавіше, однойменного виконуваного файлу формату EXE навіть при якому завгодно поглибленому пошуку в системі ви не знайдете. Зате без зусиль можна відшукати два каталогу: Updater і Updater2 в яких і розташовані всі основні елементи (це стане в нагоді на майбутнє при використанні альтернативного методу видалення).

Praetorian: що це і як видалити додаток?

З питаннями видалення не все так просто. Якщо ви використовуєте IE, спочатку необхідно видалити панель інструментів (панель). Саме видалити, оскільки просте її відключення не передбачено.
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Після цього потрібно викликати конфігуратор системи (msconfig в консолі «Виконати»), перейти на вкладку автозавантаження і відключити шуканий процес там. Перезавантажувати систему на вимогу поки не потрібно.
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Тепер ще один погляд на Praetorian в автозавантаженні. Що це таке? Та це сама звичайна панель. Таким чином, далі слід увійти в розділ програм і компонентів «Панелі управління» і видалити «Яндекс Бар» для Internet Explorer.

Альтернативний метод

Але це коротко про видалення Praetorian. Що це за компонент, розібралися. Тепер подивимося, що можна зробити, використовуючи, так би мовити, насильницькі методи, оскільки програма на диво може встановлюватися навіть разом з менеджером браузерів. Спочатку використовуйте «Диспетчер завдань» (але там не буде процесу Praetorian). Що це за програма така, якщо вказаний виконуваний файл, але насправді його не існує? Відповідь проста: замість нього тут є процес BrowserManager.exe.
Praetorian: що це і як видалити аплет?
Через меню ПКМ відкрийте розташування файлу, після чого, перейшовши в «Провіднику» на рівень вище, видаліть каталоги BrowserManager, Toolbar, Updater і Updater2. Але тут є один важливий нюанс, що стосується саме Praetorian. Що це за фактор? Вбудована захист. Дійсно, проблема в тому, що каталоги можуть бути захищені від видалення або зміни, тому, хочете ви того чи ні, доведеться скористатися утилітою Unlocker, яка і розблокує доступ до файлів Praetorian. Що це за програма, багато хто знає не з чуток. Вона дозволяє отримати доступ навіть до тих компонентів системи, які звичайними методами навіть при наявності повного набору прав змінити неможливо.

Максимально ефективна методика видалення

І це ще не все, що стосується Praetorian. Що це за програма, здається, вже зрозуміло. Видалення питання теж прояснилися. Але навіщо займатися всіма цими речами, якщо можна поступити набагато простіше? Використовуйте дєїнсталлятор iObit Uninstaller і видаліть програми разом з їх інтегрованими додатковими компонентами з його допомогою. Тут навіть розблокування доступу не потрібно. Єдине, на що слід звернути увагу, - програма Praetorian (що це таке, вже ясно - додаток) може перебувати в головному списку, а тулбар – у розділі надбудов і панелей браузерів. Тому доведеться видаляти все, що є.

Замість підсумку

Це коротко і все, що можна сказати про Praetorian. Що це за компонент і як від нього позбавитися, багато хто напевно вже зрозуміли. І не потрібно думати, що це вірус – скоріше якийсь інструмент, що забезпечує безпеку, хоча багато користувачів повідомляють про те, що додаток здатне передавати на сервери компанії-розробника і персональну інформацію, наприклад, історію відвідувань і пошукових запитів, але це вже інше питання.

Популярі новини
Загрузка...