Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?

325 0 Новини високих технологій

Багато користувачі Windows-систем досить часто виявляють у себе на комп'ютері «яблучні» аплети, абсолютно не розуміючи, звідки вони взялися і як від них позбавитися. Одним з таких програм є Apple Software Update. Що це за програма, спробуємо розібратися. Також торкнемося питання, пов'язані з доцільністю її змісту в Windows.

Apple Software Update: що це за програма?

Почнемо з того, що багато користувачів зустрічають цю допоміжну утиліту тільки тому, що попередньо інсталювали якісь «яблучні» програмні продукти, розраховані на роботу у Windows-системах.


Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
То ж додаток iTunes, призначене для синхронізації мобільних пристроїв від Apple з операційними системами Windows, в процесі інсталяції основної програми самостійно інсталює додаткові модулі начебто Bonjour і Apple Software Update. Що це за програма і чи можна її видалити, давайте розглянемо кілька докладніше.

Для чого потрібен цей аплет?

Насамперед варто звернути увагу на саму назву цього додатка. Адже якщо його перевести, за великим рахунком назвати цей аплет можна інструментом автоматичного оновлення програмних продуктів Apple, які, по ідеї, присутні на комп'ютері. Так, дійсно, установка самих свіжих оновлень питань не викликає. Але ж іноді трапляється і так, що в сенсі конкуренції дана служба починає намагатися отримати максимальний пріоритет над виконуваними процесами Windows. А на цьому грунті, як вже зрозуміло, не уникнути появи конфліктів. І у всьому цьому, як виявляється, винна одна-єдина служба - Apple Software Update. Що це за програма, потрібна вона на комп'ютері під керуванням Windows, сказати досить важко. Якщо користувачеві потрібні оновлення програмних компонентів саме цього розробника, тоді, природно, видаляти цей додаток не варто. В іншому випадку воно стане самим марним інструментом, який тільки можна відшукати.


Як працює програма Apple Software Update?

Сама програма при установці, як вже зрозуміло, не афішується (в інсталяторі тієї ж програми iTunes і натяку немає на встановлення якихось додаткових компонентів).
Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
Але цей аплет інсталюється у фоновому режимі і точно так само починає працювати, коли користувач про це навіть не здогадується. Ось вам і офіційний продукт Apple Software Update. Що це за програма, трохи зрозуміло. А тепер кілька слів про те, що вона являє собою насправді. Загалом, це і є самий звичайний апдейтер, стежить за виходом найбільш свіжих версій програмних продуктів від Apple і своєчасно їх встановлює. Але чи потрібно це користувачеві Windows? Звичайно ж, немає. Оновити можна хіба що iTunes. Так навіщо тримати таку програму у себе на комп'ютері? Чи Не простіше позбутися від нього?

Як видалити програму стандартним способом?

Тепер перейдемо до практичних поглядів на Apple Software Update. Що це за програма, як видалити її позбутися залишків, зараз і подивимося.
Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
Найпростішим рішенням можна назвати звернення до розділу програм і компонентів, який знаходиться в стандартної «Панелі управління». У списку потрібно просто виділити шуканий аплет і видалити його стандартним методом. Зверніть увагу, що, якщо відсортувати програми по видавцеві, додатків Apple бажано деінсталювати і все інше.
Після цього доведеться використовувати редактор реєстру (regedit), де потрібно знайти всі записи, так чи інакше пов'язані з Apple, з повним видаленням. Те ж саме стосується залишків, які можуть бути виявлені в «Провіднику». Після закінчення всіх процедур, звичайно ж, бажано запустити якийсь оптимізатор і почистити реєстр або жорсткий диск.

Як використовувати деинсталлятори?

Але простіше всього звернутися до програм ніби iObit Uninstaller, які здатні видаляти будь-які програми (навіть вбудовані в оболонку операційної системи) цілком і повністю.
Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
Тут порядок дій такий:
 • запускаєте програму;
 • у списку встановлених додатків знаходите потрібні компоненти і видаляєте їх;
 • включаєте потужне сканування;
 • видалити залишки з активацією рядка знищення файлів.
 • По завершенні процедури рестарт системи зазвичай не потрібно, але на всяк випадок його краще зробити, щоб перебувати в повній впевненості з приводу максимально повного видалення основної програми, та її супутніх продуктів. До речі сказати, якщо видалити всі ключі реєстру, які будуть знайдені, основне додаток зразок iTunes може перестати працювати. Так що в цьому випадку доведеться позбавлятися від записів вибірково. Окрему увагу приділіть розташування файлів.
  Apple Software Update: що це за програма і як від неї позбутися?
  Цілком можливо, що аплет Bonjour створить власну копію, яка потім навіть при відсутності програмного забезпечення від Apple все одно активується і точно так само буде відслідковувати оновлення (якщо не сказати гірше). Зате програми такого типу дозволяють провести видалення вибраного і супутніх програмних продуктів настільки повно, що потім ритися в реєстрі або шукати залишки в файловому менеджері не потрібно взагалі.

  Підсумок

  Як бачимо, все просто. Тут суть питання зводиться до іншому: наскільки доцільно тримати такий обновитель на комп'ютері? Адже, якщо розібратися, при встановленому додатку iTunes вам апдейти для інших програмних продуктів, загалом-то, і не потрібні. Але ж програма буде шукати, незалежно від вашого бажання. Тому позбавляйтеся від неї негайно, а попутно видаліть і все інше, включаючи Bonjour - додаток, яке, по суті, нічого цікавого собою не являє, але також відноситься до категорії аплетів, які виконують спостереження за вашим комп'ютером, якщо ви раптом зберетеся встановити якусь програму від Apple або навіть ввійдете на сайт з рекламою програмного продукту.

  Популярі новини
  Загрузка...