Новини високих технологій
» » Як видалити AVG (антивірус) цілком і повністю: три простих методи

Як видалити AVG (антивірус) цілком і повністю: три простих методи

19-11-2017, 18:49
2 297
Антивірус від розробника AVG можна назвати відносно молодим програмним продуктом, призначеним для захисту комп'ютерних систем. Щоправда, програма у максимальній комплектації має пробний період використання (30 днів), а безкоштовна версія не завжди забезпечує якісний захист. У зв'язку з цим у багатьох користувачів виникають питання з приводу того, як з комп'ютера видалити AVG (Windows 7 або інша версія системи використовується, неважливо). Зробити це можна досить просто, але зустрічаються ситуації, коли цей програмний пакет не видаляється. З чим це пов'язано, і як обійти обмеження, читайте далі.

Як видалити антивірус AVG засобами системи: початковий етап

Для початку розглянемо стандартний процес ручного видалення. Здавалося б, абсолютно логічним виглядає завершення активних процесів антивіруса в «Диспетчері завдань», але це виявляється неможливим тільки з тієї причини, що у самого програмного пакету включено самозахист (від видалення в тому числі). До речі сказати, її наявність характерно для всіх відомих антивірусних продуктів, але в деяких з них вона є вбудованою, а не є супутнім програмним продуктом у вигляді окремого додатка.


Таким чином, у вирішенні проблеми того, як видалити AVG, першим кроком стане деінсталяція саме модуля. Знайти його можна в списку програм і компонентів «Панелі управління». Називається додаток SYMANTEC Protection. Його слід деінсталювати в першу чергу. Після натискання кнопки видалення активується вбудований дєїнсталлятор програми, а після виконання процесу буде запропоновано перезавантажити комп'ютер. Рестарт слід виконати в обов'язковому порядку. Відразу ж варто сказати, що, якщо з якихось причин цей аплет не видаляється, виникають помилки, або доступ виявляється заблокованим, операцію видалення необхідно провести в безпечному режимі (F8 при старті).

Безпосереднє видалення антивірусу

Після видалення захисного компонента питання того, як видалити AVG, вирішується зовсім просто. У тому ж розділі програм і компонентів необхідно знайти основне додаток (AVG), виділіть його та запустити процес деінсталяції.

Відразу ж зверніть увагу, що в системі можуть бути присутні й інші пов'язані програми на кшталт AVG SafeGuard Toolbar, AVG Driver Updater, AVG Web TuneUp і т. д. Їх теж треба видалити.
Однак навіть по завершенні видалення радіти рано. Спочатку необхідно перевірити наявність залишкових компонентів. В «Провіднику» перейдіть до папки AppData користувача директорії, потім відкрийте каталог Local і видаліть папку AvgSetupLog і Avg. Якщо ці директорії з якихось причин видалити не представляється можливим (наприклад, з-за блокування доступу), спочатку скористайтеся утилітою Unlocker. Після цього увійдіть в редактор реєстру (regedit) і задайте пошук за назвою антивіруса (Ctrl +F), після чого видаліть всі знайдені ключі, переходячи від одного до іншого через натиснення F3. Також можна скористатися будь-якою утилітою для чищення і оптимізації реєстру (наприклад, Registry Cleaner від Auslogic). Після виконання всіх процедур перезавантажте комп'ютерну систему в штатному режимі.

Використання спеціальної програми видалення

У більш простому варіанті питання того, як видалити AVG, може бути вирішено за рахунок використання спеціальної програми під назвою AVG Remover, яка була створена розробниками антивірусного пакету спеціально для його видалення.
Тут все просто. Встановіть програму на комп'ютер, відкрийте програму, натисніть кнопку продовження, дочекайтеся, поки програма знайде всі компоненти антивірусного пакету і підтвердіть видалення. По завершенні деінсталяції буде запропоновано зробити перезавантаження, з чим слід погодитися.

Як повністю видалити AVG з комп'ютера за допомогою дєїнсталлятора?

Нарешті, є ще один універсальний спосіб. Проблема того, як видалити AVG, абсолютно елементарно вирішується програмами-деинсталляторами, які здатні видаляти програмне забезпечення будь-якого типу, незважаючи на заборони доступу або відсутність адміністраторських прав. Одним з найбільш потужних додатків є iObit Uninstaller. В запущеній програмі знайдіть всі компоненти, що відносяться до AVG (як правило, їх два для безкоштовної версії антивіруса), встановіть режим пакетного видалення, зробіть стандартну деінсталяцію, активуйте процес поглибленого сканування і позбавтеся від знайдених залишкових компонентів. Для повної впевненості задійте пункт знищення файлів, що знаходиться внизу головного вікна програми.

Можливо, після завершення всіх процедур з'явиться повідомлення про те, що деякі компоненти будуть видалені після перезавантаження. Погодьтеся і зробіть рестарт системи.

Короткі підсумки

Ось, власне, і все, що стосується видалення описуваного антивірусного пакету. Якщо розбиратися з питаннями уподобань, можна відзначити, що всі наведені методи працюють однаково добре. Ручне видалення слід проводити в тому випадку, якщо спеціалізованої утиліти від AVG або програми-дєїнсталлятора під рукою немає, хоча саме їх використання виглядає найбільш привабливим, і саме вони видаляють антивірус в повному обсязі.
Цікаво по темі
Як видалити «Один Навколо» з комп'ютера: найпростіші методи
Як видалити «Один Навколо» з комп'ютера: найпростіші методи
Додаток «Один Навколо» було створено спеціально для користувачів однойменної соціальної мережі (як вважається, саме мережі). Однак у багатьох
Avast Free Antivirus: як видалити з комп'ютера повністю
Avast Free Antivirus: як видалити з комп'ютера повністю
Безкоштовне антивірусне ПЗ, яке встановлюється на комп'ютери користувачів влаштовує не завжди, хоча б з причини обмежених можливостей таких програм.
Як видалити «Касперського», якщо забув пароль: кілька простих методів
Як видалити «Касперського», якщо забув пароль: кілька простих методів
Як показує практика, програмні продукти «Лабораторії Касперського» при встановленні зберігають свої файли не тільки в стандартних каталогах начебто
Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу
Як повністю видалити «Аваст» з «Віндовс 7» або з будь-якої іншої системи: три простих методу
Антивірусний пакет «Аваст» у багатьох користувачів дуже часто викликає нарікання з приводу його некоректної роботи з появою безлічі помилок,
Як повністю видалити «Авір» з комп'ютера: нюанси деінсталяції
Як повністю видалити «Авір» з комп'ютера: нюанси деінсталяції
На відміну від більшості інших антивірусів, пакет «Авір» видалити з комп'ютера так, щоб він нього і сліду не залишилося, не так-то й просто. В
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Програма GameNet: як видалити з комп'ютера повністю?
Для різних операційних систем сьогодні існує величезна кількість різноманітних програм і софта. Кожна ...