Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?

192 0 Новини високих технологій

Програмування – одна з найбільш затребуваних професій сучасності. Однак, незважаючи на зростаючий попит, пропозиція мало змінюється. Багато хто сумнівається у виборі професії і постійно задаються питаннями: скільки отримує програміст? У чому переваги професії? Що може вплинути на рівень зарплати? Тому і була створена ця публікація, щоб відповісти на найважливіші питання і розвіяти сумніви у виборі професії.

Переваги професії

У професії програміста набагато більше переваг, ніж недоліків. І основний плюс полягає в тому, що людина цієї професії ніколи не залишиться без роботи (якщо, звичайно, його рівень ліні не перевищує розумних меж). У багатьох компаніях програмісти цінуються на вагу золота, більш того, можна отримати роботу навіть без диплома про вищу освіту. Якщо людина влаштовується на роботу в компанію, на співбесіді не будуть дивитися на наявність диплому, а запропонують вирішити певну задачу. Співбесіди проводять люди, які мають багатий досвід роботи в цій сфері і є висококваліфікованими фахівцями. Тому все вирішують талант, знання і бажання працювати.


Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?
Ще одна перевага професії – фінансова стабільність. Стільки, скільки отримує програміст в місяць, не виплачують представникам інших професій. З рівнем заробітку програміста можуть зрівнятися хіба що приватні підприємці середньої ланки. У компаніях для програмістів завжди поліпшені умови праці. У багатьох фірмах працівникам надаються такі корисні "плюшки", як:
 • Кава, чай.
 • Кімнати відпочинку.
 • Ігрові приміщення.
 • У програмуванні важливо постійно вдосконалюватися, накопичувати нові знання, творчо підходити до вирішення завдань. Подібного роду самовдосконалення не тільки корисний, але і приємний процес, за який платять. А це ще один плюс. Програмісти можуть працювати за стандартним офісним графіком, а можуть і не ходити на роботу. У багатьох компаніях практикується «удаленка», або віддалена робота, коли співробітник може працювати над проектами, перебуваючи вдома або навіть в іншій країні. Також програмістам набагато простіше знайти джерело гарного заробітку у фрілансі.


  Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?

  Критерії, які впливають на рівень зарплати

  Але, незважаючи на всі переваги професії, більшість майбутніх її представників цікавляться, скільки отримує програміст в місяць. Програмісти отримують багато, проте не всі однаково. На рівень заробітної плати впливають кілька критеріїв:
 • Освіту. Так, програміст може знайти собі роботу, не маючи відповідного освіти. Однак наявність диплома дає можливість отримувати зарплату на 15-20% більше, ніж запропонують людині без освіти.
 • Досвід роботи. Чим більше у людини досвіду роботи у програмуванні, тим вище цінуються його послуги.
 • Вік. Роботодавці швидше віддадуть перевагу 23-річному «кодеру», ніж 20-річного таланту. Прийнято вважати, що до цього часу людина встигає не тільки освоїти мову програмування, але і придбати практичний досвід.
 • Багатофункціональність. На високу зарплату можуть розраховувати програмісти, які знайомі з декількома мовами програмування, більш того, мають практичний досвід у роботі з ними.
 • Риси характеру. Це може здатися дивним, але на рівень зарплати впливають особистісні характеристики співробітника. Роботодавці віддають перевагу тим кандидатам, які вміють працювати в колективі, готові тривалий час працювати над глобальним проектом, а головне – здатні до самонавчання. Практично кожен місяць виходять нові програми та ІТ-продукція, тому програміст зобов'язаний йти в ногу з часом.
 • Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?

  Програмісти Росії

  Розглянувши переваги професії та фактори, що впливають на зарплату, можна приступати до більш точному огляду сум, які отримують айтішники в різних країнах світу. І мабуть, варто почати з інформацією про те, скільки отримують програмісти в Росії.
  Середньомісячна зарплата програміста в Росії може варіюватися від 300 до 8000 умовних одиниць на місяць. Багато залежить від того, в якому місті працює людина, якою мовою він «кодит» і яку посаду займає. Цілком резонно багато хто задається питанням про те, скільки отримує програміст в Москві. Згідно з останніми даними, фахівці в сфері ІТ-технологій отримують близько 100 тисяч рублів на місяць. Звичайно, є і ті, що отримують менше, але рівень зарплати в Москві для айтішників ніколи не нижче 60 тисяч рублів.


  Програмісти США

  Америка – це та країна, в яку хочуть переїхати представники всіх професій, але тільки для програмістів тут створено справжній рай. У Штатах цінуються працівники, які спроможні винайти щось нове, неможливе, інноваційний. Отже, скільки отримують програмісти в США? У 2016 році заробітна плата програміста, який має досвід роботи, становила 109 тисяч умовних одиниць на рік. Природно, у різних штатах оплата праці може бути різною, але факт залишається фактом - 9000. е. щомісячного доходу.
  Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?

  Програмісти Білорусі

  Коли в 2016 році намагалися дізнатися, скільки отримує програміст в Білорусі, то не очікували, що дані виявляться настільки непередбачуваними. Виявляється, айтішники Білорусі отримують більше, ніж програмісти Москви. У середньому їхня зарплата становить 3000 умовних одиниць, в той час як московські ІТ-фахівці отримують у 1700. тобто Різниця в зарплаті майже в два рази. Але якщо не враховувати цього дослідження, то середній дохід ІТ-спеціаліста в Білорусі трохи нижче, ніж в Росії, приблизно у 1430. о. в місяць.

  Мова програмування і зарплата

  Тим не менше не можна стригти всіх програмістів під одну гребінку. Доходи кожного айтішника безпосередньо залежать від того, якою мовою він працює. Найбільш високооплачувані мови програмування: Ruby on Rails, Objective C, Python, JAVA, C++ і javascript. Якщо припустити, що середня зарплата програміста буде становити 2500 в. о. в місяць, то ІТ-фахівці, що працюють з вищезгаданими мовами, будуть отримувати на 21-23% більше. Крім того, варто враховувати, що зараз більше цінуються фахівці, що працюють з програмами для веб - і мобільних додатків.
  Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?

  Доходи і витрати

  Складно точно визначити, скільки отримує програміст. На результати досліджень можуть вплинути безліч чинників. Не завжди враховуються доходи «поза каси» фірми, без уваги залишають можливість додаткового заробітку, а також не беруть у розрахунок програмістів-фрілансерів, а їх щомісячні доходи можуть бути вище. І якщо ІТ-фахівець не може визначитися з країною проживання, йому необхідно знати не тільки інформацію про те, скільки отримує програміст, але і те, скільки йому доведеться витратити на проживання. Порівняльний аналіз буде проведено між наступними країнами:
 • Росія.
 • Білорусь.
 • США.
 • Середньорічна зарплата для кожної країни буде вираховуватись за формулою: дохід 2012 року + 20%. Згідно з дослідженнями, саме настільки підвищився заробіток для вакансію «інженер-програміст». Скільки отримує фахівець у галузі ІТ-технологій в рік, представлено нижче:
 • США – 105600 доларів.
 • Росія – 35000 доларів.
 • Білорусь – 32700 доларів.
 • Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?
  В цілому зарплати дуже гарні, проте рівень життя в цих країнах різний, відповідно, і різними будуть витрати. Із середньорічних зарплат вираховуються податки:
 • США – 18%.
 • Росія – 13%.
 • Білорусь – 12%.
 • Якщо відняти податки, то чистий прибуток програміста складе:
 • США – 86592 долара.
 • Росія – 30450 доларів.
 • Білорусь - 28776 доларів.
 • Також варто враховувати інші варіанти витрат. Оренда житла в Америці складе близько 17% щорічного витрати, в Білорусі і Росії – 10 і 15% відповідно. Витрати на транспорт, інтернет, їжу та одяг складуть 45% від загального доходу в середньому для кожної з країн. В результаті отримаємо щорічний дохід наступного зразка:
 • США – 39592 долара.
 • Росія – 14235 доларів.
 • Білорусь – 12249 доларів.
 • Скільки отримує програміст в місяць в різних країнах?

  Де зарплата за місяць краще?

  З представлених країн, природно, набагато вищі доходи програмістів в США. Якщо виключити всі витрати (в тому числі на їжу та одяг), то ІТ-фахівці Америки отримують 3300 доларів в місяць «чистими». Цей дохід вони можуть витратити на відпочинок, власний бізнес, подорожі та інші видатки «для душі». У плані фінансової незалежності професія програміста перспективна у всьому світі. Точну суму, яку пропонують ІТ-фахівцям, складно визначити, але поза всяких сумнівів, рівень доходу завжди залежить від конкретної людини. Хтось задовольняється малим, а комусь хочеться досягти заповітної вершини, і заради своєї мети вони готові працювати, незважаючи ні на що.