Рейтинг мов програмування 2016

2218 0 Новини високих технологій

У сучасному світі програмування є однією з найбільш процвітаючих галузей технічного прогресу. Необхідність роботи з програмами не піддається сумніву, так як в даний час практично будь-яка діяльність комп'ютеризована. Саме тому хороші програмісти дуже високо цінуються як в Росії, так і за кордоном.

Рейтинг мов програмування 2016

Коротко про мови програмування

Мова програмування являє собою систему взаємопов'язаних знаків, необхідних для написання комп'ютерних програм. Крім цього, є звід правил, які впливають на вигляд програми. В залежності від цих правил ЕОМ здійснює обчислювальні процеси або управляє об'єктами. Призначений такий метод складання програм виключно для взаємодії людини і комп'ютера.


Існує два основних види мов для складання програм:
 • Стандарт (набір елементів, що становлять його синтаксис і семантику).
 • Втілення стандарту (самі програмні засоби, що дозволяють забезпечити роботу стандарту).
 • Незважаючи на потужність і багатофункціональність існуючих на даний момент мов, жоден синтаксис не є універсальним. Різноманіття систем змушує винаходити нові варіанти мов. Поширення багатоядерних процесорів і мобільність створили нову роботу для розробників.
  Рейтинг мов програмування 2016

  Історична довідка

  З часів створення перших електронно-обчислювальних машин було придумано близько восьми тисяч мов для складання програм. Причому зараз вони продовжують створюватися практично щодня. Правда, дуже багато з них відомі лише самим творцям, але частина їх доступна для використання мільйонам людей.


  Витоки програмування належать дев'ятнадцятого століття. В деякій мірі програмованими пристроями можна назвати, наприклад, ткацькі верстати та механічні піаніно. Принцип керування ними будувався на інструкції, яку можна вважати за прототип нинішніх мов програмування, лише дуже спрощений і примітивний.
  Рейтинг мов програмування 2016
  Основоположником створення мов програмування є Ада Августа Лавлейс, англійський математик, яка в середині дев'ятнадцятого століття написала програму для обчислення чисел Бернуллі, призначену для аналітичної машини Чарльза Беббіджа. Саме вона вважається першим програмістом, в честь математика також назвали один з мов програмування.

  Основи

  З розвитком технічних галузей виникла необхідність у створенні програм, що керують процесами обчислення, створення чого-небудь. Звідси почали з'являтися різноманітні мови програмування. Ось деякі з них:
 • Assembler – мова низького рівня, створений для взаємодії з обладнанням.
 • BASIC – найпростіший у програмуванні; потрібен для початкового оволодіння засобами автоматизації.
 • "Кобол" – високий рівень; використовується для розв'язування економічних задач.
 • "Фортран" – високий рівень; був створений для алгоритмізації обчислювальних завдань.
 • "Пекла" – високий рівень; створений для автоматизації управління процесами (названий на честь Ади Лавлейс).
 • Pascal – був розроблений для навчання програмуванню.
 • С++ - універсальна мова для вирішення будь-яких завдань; в основі лежать вимоги системного програміста.
 • Популярні мови

  Рейтинг популярності мов програмування RedMonk будується на основі оцінки на GitHub і обговорень на сайті StackOverflow. На 2016 рік цей список виглядає наступним чином:
 • javascript.
 • Java.
 • PHP.
 • Python.
 • C#.
 • C++.
 • Судячи з рейтингу, найпопулярнішими є такі мови, як javascript і Java. Це не дивно, тому що вони вбудовані в браузери Google Chrome і Safari, які дуже часто використовуються багатьма людьми на планеті. Крім того, ці кошти задіяні в популярних програмах AdobeAcrobat і Reader. Отже, рейтинг мов програмування будується на популярності тих чи інших засобів у користувачів.
  Рейтинг мов програмування 2016
  А ось за даними журналу IEEESpectrum, найпопулярнішим є C. За ним йдуть Java, Python і C++. Така послідовність визначається за допомогою пошуку результатів за спеціальними запитами на відомих сайтах.

  Індекс Tiobe

  Tiobe – це індекс, що дозволяє визначити популярність і затребуваність (рейтинг) мов програмування. Розрахунок проводиться по пошуковим запитам, що містить назву того чи іншого мови. Рейтинг мов програмування Tiobe представлений наступним чином: на першому місці стоїть Java, друге місце належить C, а третє – C++. На березень 2016 року Java займав 25% ринку за популярністю серед інших мов. Популярність C знизилася на 2% і склала 14%. Значно втратив свої позиції ObjectiveC, що дивно, адже він є основним на платформах IPhone і IPad. javascript теж втрачає свою популярність, зміщуючись в кінець списку.
  Рейтинг мов програмування 2016
  Даний рейтинг мов програмування піддається частим змінам, так як формується залежно від інтересу цільової аудиторії.

  Часто використовувані мови

  При створенні ОС неможливо передбачити, що конкретно знадобиться користувачеві. Іноді буває так, що в ОС не вистачає функції, яка не передбачена. Саме для їх створення необхідні мови програмування, з допомогою яких пишеться і реалізується особливий код. Він розпізнається комп'ютером і редагує програму або створює допоміжну. Для таких завдань найпопулярнішими є мови С та С++, а також BASIC і Pascal. Вони зазвичай створюють системи Windows і DOS.
  Мови для складання програм діляться на дві групи:
 • Клієнтські (представником є javascript).
 • Серверні (хорошим прикладом виступає HTML).
 • До речі, саме HTML очолює рейтинг використання мов програмування. Його переваги в легкому розпізнаванні HTML-шаблонів будь-яким з існуючих браузерів. Дана мова є базисним, без її знання неможливо переходити до більш високих рівнів програмування.

  Затребуваність мов

  Рейтинг популярності мов програмування ґрунтується на актуальності в різних сферах зайнятості. Для фінансових систем потрібні складні і різноманітні засоби для створення програм, такі як Java і C#. А ось для веб-сторінок і подібних програм необхідний простий і небагатослівний мову, наприклад, javascript або Ruby.
  Рейтинг мов програмування 2016
  У сфері роботодавців самим затребуваним є знання SQL. На його основі були створені такі бази даних, як MySQL, Microsoft SQL, які використовуються багатьма великими установами. Крім цього, всі телефони на базі Android і IOS мають доступ до бази даних SQL, яка називається SQLite. Рейтинг мов програмування в цій сфері призводить наступний список затребуваності: Java, javascript, C# та інші. Таким чином, можна зробити висновок. Рейтинг мов програмування 2016 року представлений засобами, дуже схожими за популярністю, використання і затребуваності. Але відмінності все ж є, а причиною цьому виступають різні вимоги окремих сфер діяльності.

  Популярі новини
  Загрузка...