Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки

102 0 Новини високих технологій

Незалежно від місцезнаходження фірм-виробників, що займаються розробкою роботів-пилососів, практично все виробництво цих домашніх помічників зосереджено в Китаї. Незважаючи на те, що визнаним світовим лідером по виробництву автономних пилососів є американська компанія iRobot, китайські підприємства - виробники нарощують свій власний потенціал у сфері проектування і випуску цієї техніки для дому.

Лідери ринку

На сьогоднішній день до відомим розробникам можна віднести компанії, такі як Xiaomi Corporation, xRobot, Ilife Innovation limited, Guangdong Joy Intelligent Technology Co та інші. Пропонуємо короткий огляд кращих китайських роботів-пилососів. Будуть розглянуті характеристики і якість роботи цих товарів. Рейтинг 2018-2019 року складено на підставі популярності моделей і відгуків користувачів.


Xiaomi Mi Roborock Sweep One

Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки
Одна з найбільш потужних моделей середнього цінового класу. Li-Ion акумулятор з ємністю — 5200 мА*год, що дозволяє працювати автономно до 150 хвилин. За цей час агрегат здатний провести прибирання підлоги площею 250 кв. м. Розумний робот пилосос Xiaomi Mi Roborock Sweep One вміє будувати карту приміщення, завдяки чому вибирає оптимальні маршрути для переміщення. Основні функції: сухе і вологе прибирання. У своїх позитивних відгуках про цієї моделі користувачі відзначають практично безшумну роботу, економічність в споживанні енергії, тривалий термін служби без нарікань, ергономічний дизайн. Завдяки своїм функціям і якісним характеристиками робот-пилосос Xiaomi Mi Roborock Sweep One вважається одним з кращих представників китайських моделей і займає в рейтингу верхню сходинку.


Ecovacs DeeBot DM88

Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки
Цей апарат займає четверту позицію. Він дозволяє проводити сухе та вологе прибирання. Li-Ion акумулятор ємністю 3000 мА*год забезпечує роботу протягом 90 хвилин і дозволяє привести в порядок площа 60 кв. м за один раз. Потужність всмоктування 30 Вт достатня для видалення дрібних крихт з поверхні підлоги. Оснащений циклонним фільтром ємністю 038 л. За якістю прибирання та функціоналу не поступається iRobot серії 7 при цьому значно дешевше. Він займає другий рядок рейтингу.

XrobotXR-210A

У цього агрегату невелика за розміром пилозбірник (циклонний фільтр) ємністю 035 л, але його достатньо для проведення прибирання протягом 90 хв. Передбачена можливість програмування по днях тижня. Додатково апарат укомплектований запасний бічній щіткою, ганчіркою і мембраною. У невеликому приміщенні цей китайський робот-пилосос прибирає досить швидко. Однак користувачі, які встигли оцінити його роботу, відзначають, що найчастіше він залишає в кутах бруд. Акумулятор швидко розряджається і втрачає здатність до повної зарядки приблизно через півроку. Тому в рейтингу він посів третю сходинку.
Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки

XrobotXR-210E

В якості пилозбірника використовує мішок ємністю 037 л. Управляється дистанційно за допомогою пульта. Дисплей має підсвічування. Даний китайський робот-пилосос обладнаний оптичними датчиками. У комплекті поставляється панель для вологого протирання підлоги. Втім, заява можливостей останньої функції швидше нагадують маркетинговий хід, так як маленький розмір ганчірочки, не смачивающейся водою в процесі роботи, не забезпечує вологого прибирання.
В якості недоліку користувачі відзначають, що при в'їзді на перешкоди можливо мимовільне відділення контейнера для сміття. Довге волосся намотуються на щітку і швидко її забивають, а коротка шерсть тварин забирається добре. Перебуваючи на значній відстані від бази, апарат знаходить її погано. Користувачі присудили цього пилососа четверте місце в рейтингу.

XrobotXR-510A

Призначений для сухого прибирання невеликих по площі приміщень. Час безперервної роботи становить близько 2 годин. Для орієнтування цього китайського робота пилососа в просторі використовуються оптичні датчики. Циклонний фільтр, ємністю 035 л. зручно обслуговувати. При виникненні перешкоди на шляху руху пилосос не доїжджає до нього 2-3 мм. Якщо неможливо уникнути зіткнення, то гумовий бампер добре пом'якшує силу і приглушує звук удару.
Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки
Крихти з поверхні підлоги прибирає добре. Наземні перешкоди долає непогано, але те, які розташовані зверху (близько 1 см) не бачить і намагається під'їхати під них. Базу знаходить з працею. В результаті швидше і простіше донести його до бази самому. Як і всі моделі, обладнані ворсяными щітками, намотує на неї волосся і шість.

XrobotX1

В моделі китайського робота пилососа передбачена додаткова функція збору рідин. Орієнтований на сухе та вологе прибирання. Працює від Li-Ion акумулятора протягом 2 годин. Має ємний циклонний фільтр – 045 л. Укомплектований фільтром тонкого очищення. Досить тихий (порівняно з іншими представниками Xrobot), але не безшумний. Процес вибору маршруту не відрегульований.
Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки
Деякі користувачі відзначають у своїх відгуках, що даний пилосос може довго проводити прибирання в одній частині невеликого приміщення аж до розряду акумулятора. В процесі заводської збірки можливо погане кріплення бампера до корпусу пилососа. Прибирання роботом пилососом цієї моделі цілком гідна. Однак у приміщенні складної конфігурації потрібно часто коректувати траєкторію руху за допомогою пульта ДУ.

XrobotAir

Доступний за ціною робот пилосос з Китаю, що працює від NiMH акумулятор ємністю 2200 мА*год і призначений для прибирання невеликий по площі кімнати. Заряду акумулятора вистачає на роботу протягом 120 хвилин. Ємність пилозбірника – 035 л. Укомплектований фільтром тонкого очищення. В пилососі реалізована дворівнева роздільна система збору крупного сміття і пилу. Сила всмоктування дозволяє всмоктувати дрібні частинки бруду і пил. Однак за наявності сліпих зон при аналізі бічними датчиками навколишнього простору апарат часто врізається в предмети меблів. Може застрявати на перешкоди. Під час прибирання не аналізує розташування власної бази і часто збиває її. Те ж стосується віртуальної стіни.

XrobotHelper

Оснащений дисплеєм з підсвічуванням, управляється дистанційно з пульта. Пилозбірник досить ємний – 037 л. Потужність всмоктування 55 Вт. Працює від NiMH акумулятор ємністю 2200 мА*год В комплект входить насадка для вологого прибирання. В пилососі реалізована дворівнева роздільна система збору великого сміття і пилу. Бічна щітка замітає добре.

Але є й істотні недоліки. Під час прибирання при проїзді широких перешкод висотою приблизно 2 см, може зависнути на них нижньою частиною корпусу. Насилу долає килими, навіть з короткою шерстю. Зупинившись з-за будь-якої перешкоди, подає звуковий сигнал до тих пір, поки не розрядитися. При складній конфігурації приміщень логіка прибирання погана, впирається в тонкі ніжки стільців і зупиняється. Іноді не бачить базу. Одним словом, під час його роботи бажано присутність людини.

Китайський робот пилосос iLife V55

Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки
Це останній в нашому рейтингу і найдешевший з усіх представлених моделей агрегат. Він підтримує вологе прибирання. Оснащений Li-Ion акумулятором ємністю 2600 мА*год В даному апараті реалізований циклонний фільтр, ємністю 03 Час автономної роботи до 110 хв. Є функція розрахунку необхідного часу для прибирання приміщення. Корпус оснащений дисплеєм з підсвічуванням. У базову комплектацію входять: додаткові щітки, контейнер для води, ганчірочки для вологого прибирання, електронна стіна, фільтр тонкої очистки. Судячи з відгуків, в процесі роботи на невеликі приліжкові килимки в'їжджає з працею, в більшості випадків мне їх, незважаючи на те, що на великий килим в'їжджає добре. Щодо галасливий. Присохлу відмиває бруд із труднощами, іноді залишає брудні ділянки.

Загальна характеристика

Даний рейтинг складений на підставі користувальницьких відгуків про пилососах роботах китайських виробників. Узагальнюючи розглянуті можливості даних моделей, можна виділити окремі конструктивні переваги, наприклад, відсутність мішка для збору пилу, ємнісні літій-іонні акумулятори, привабливий і ергономічний дизайн. Багато у відгуках відзначають доступність ціни. Це, мабуть, одне з головних достоїнств китайських моделей. Якість та функціональність такої техніки нічим не поступається дорогим роботів-пилососів. Придбати автономні пилососи можна за ціною від 17 тис. рублів, хоча є моделі, які коштують від 11 тисяч рублів.

Як вибрати апарат для будинку

Бажаючим придбати в користування робот-пилосос можна порекомендувати глянути на нього, як на пристрій, що складається з чотирьох основних структурних елементів:
 • Блок навігації.
 • Механічний привід.
 • Чистячий блок.
 • Акумулятор.
 • Найважливіший елемент не чистячий блок, а пристрій навігації. Існує чотири принципово різних способи орієнтації цієї машини в просторі:
 • Оптична камера, розташована на верхній кришці робота-пилососа. Прилад аналізує своє положення на підлозі, орієнтуючись на інформацію, считываемую з стелі та стін.
 • Внутрішні датчики, розташовані по периметру корпусу і під ним. Із збільшенням кількості цих деталей зростають і можливості робота. Датчики на днище пилососа дозволяють запобігти падіння з високих предметів, наприклад, з сходів. Також пилосос може визначати більше брудні ділянки поверхні, проводячи їх чистку більш ретельно. Чим більше датчиків встановлено по периметру, тим краще робот орієнтується на площах складної конфігурації.
 • Зовнішні датчики (віртуальні стіни). В якості таких можуть виступати джерела інфрачервоного випромінювання або магнітні смуги, встановлювані в якості бар'єрів, які не повинен перетинати робот.
 • Найдосконалішою системою є лазерна. Використовуючи її в якості далекоміра, робот будує карту приміщення і зберігає її у своїй пам'яті. Надалі прибирання проводиться на підставі одержаних даних. Така система дозволяє застосовувати різні схеми проходу площі, що прибирається.
 • Китайські роботи-пилососи: огляд, характеристики, відгуки
  Чистячий блок представлений різними типами щіток. Він відповідає за підбір і закидання сміття в сміттєприймач. Потужність всмоктування не має істотного значення. Конструкція і матеріал, з якого виготовлена щітка, це основа якісної роботи машини. Для прибирання волосся і вовни краще всього підходить гумова щітка. Механічний привід впливає на прохідність пилососа по поверхні і шум апарату в цілому. Колеса, покриті гумою, мають оптимальне зчеплення з підлогою і не дряпають його. Літій-іонні і полімерні акумулятори, що не володіють пам'яттю набагато довговічніше. Їх велика ємність дозволяє проводити прибирання протягом більш тривалого часу без необхідності додаткової підзарядки на базі.

  Висновок

  На підставі огляду китайських роботів-пилососів, складеного на основі користувальницьких відгуків, можна відзначити, що серед безлічі гідних фірм виділяється бренд xRobot, акцентує увагу на пропозиції недорогих і водночас якісних виробів. Компанія xRobot випускає продукцію під своїм логотипом на власних виробничих потужностях, розміщених в китайській Силіконовій долині, тим самим повністю відповідаючи за якість процесу виробництва і збірки. Чи варто купувати китайський робот пилосос? Це вирішувати користувачеві. У будь-якому випадку при виборі домашнього помічника слід орієнтуватися на індивідуальні побажання і умови, в яких планується експлуатація приладу.

  Популярі новини
  Загрузка...