Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото

209 0 Новини високих технологій

Світлодіодне освітлення міцно увійшло в наше життя. Сьогодні практично в кожному будинку встановлюються подібні лампи. Це не дивно, адже така підсвічування довговічна і, що важливо, не вимагає великих витрат електроенергії. Однак звичайні освітлювальні прилади неможливо підключити через диммер – вони починають мерехтіти. Виняток становлять лише стрічки, підключені через контролер. Але, як виявилося, існують і димируємі світлодіодні світильники з вбудованим регулятором. Саме про таких приладах і піде мова в даній статті.

Диммер: що це таке і за яким принципом працює

Якщо говорити перебільшено, то це пристрій можна порівняти з реостатом. Звичайний диммер знижує потужність подається струму, в результаті чого лампа горить менш яскраво. Подібні прилади відомі досить давно і напевно кожен стикався з ними на уроках фізики в школі. Сучасні диммери більш високотехнологічні, проте їх суть від цього не змінилася: вони виконують ту ж роботу. Різниця лише в тому, що сьогодні у них не відбувається такої втрати енергії, як в старих реостатах.


Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото
Такі регулятори можуть бути різними: механічними, електронними, сенсорними і навіть з управлінням по Wi-Fi. Останні мають більш високу вартість, проте популярність їх від цього не падає.

Димируємі світлодіодні світильники для чого вони потрібні

Багато хто вважає, що переплачувати за лампи, сприйнятливі до регулювання – звичайна примха, однак це найсильніша оману. Взяти, приміром, освітлення вітальні. Людина відпрацювала повний день в яскраво освітленому офісі і, прийшовши додому, хоче відпочити або навіть просто подивитися телевізор. Вже давно доведено, що в повній темряві цього робити не варто: занадто велике навантаження на очі. Він повертає ручку регулятора або натискає кнопку на пульті дистанційного управління і насолоджується затишною і комфортною обстановкою.


Ще один варіант – людина прокидається вночі і йде в туалет. Включений на повну потужність світло моментально відбиває сон. І тут на допомогу приходять диммированные світлодіодні світильники, дозволяючи знову спокійно заснути. Також їх можна застосувати і для зонування приміщень. Одне можна сказати абсолютно точно: ті, хто встановив вдома подібні прилади, вже не відмовляться від їх використання.
Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото

Переваги диммируемого обладнання перед звичайним

Якщо порівнювати ці два види світлодіодних ламп, то у першого можна виявити безліч плюсів при єдиний мінус – трохи більш висока вартість. В іншому – лише позитивні якості, серед яких:
 • Проста конструкція і зручність управління.
 • Економія до 90% електроенергії, порівняно із звичайною світлодіодною лампою.
 • Стандартні цоколі, для яких не потрібна заміна патронів.
 • Димируємі світлодіодні світильники стельові більш довговічні, за рахунок зниження на них навантаження.
 • Можливість створення такої атмосфери, яка буде комфортна для очей.
 • Зміна температурного режиму. Якщо свет лампи холодний, то з поворотом ручки регулятора він буде трохи теплішати.
 • З наступного відео можна дізнатися про них трохи більше:
  Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото

  Види світильників подібного типу

  Останнім часом широке поширення одержали модульні світлодіодні димируємі світильники. Їх застосовують в офісах, торгових павільйонах або в будинках і квартирах. Їх перевага в зручності розміщення. Такі освітлювальні прилади дозволяють їх розташувати в ряд, з'єднавши кілька штук, або використовувати кожен в якості окремого елемента. Вони можуть бути як вбудованими, так і підвісними. Для з'єднання пристроїв є спеціальні стикувальні пази. При установці стельових освітлювальних приладів типу «Армстронг» приміщення офісів або торгові павільйонів також помітно змінюється. Ці вбудовані світлодіодні димируємі світильники прекрасно підходять для підвісних стель і є прекрасною альтернативою старим люмінесцентним.
  Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото

  Побутове використання регульованих ламп

  У квартирах або приватних будинках таке освітлення може стати просто незамінним. Димируємі лампи сьогодні встановлюють повсюдно. Якщо раніше доводилося вимикати частину світильників, щоб очам було більш комфортно, то зараз достатньо повернути регулятор до рівня, який необхідний. Знайшли застосування і на кухні. Вбудовані світлодіодні димируємі світильники непогано зарекомендували себе в якості панелей над робочою зоною. У точкових, стельових, спрямованих і навіть настільних приладах подібні елементи застосовуються все частіше. Але основною областю застосування, звичайно ж, залишається нічник в дитячій.
  Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото

  Можливі проблеми з сумісністю

  Купуючи світлодіодну лампу і диммер до неї, варто звернути увагу на протоколи, які можуть різнитися. Адже якщо купити несумісні пристрою, вони просто не будуть працювати в парі. Існує всього 4 протоколу керування яскравістю – це TRIAC, 1-10V, DALI і Push DIM. У кожного з них є свої особливості, проте 1-10V і Push DIM розглядати не варто. Вони зустрічаються в Росії вкрай рідко, і шанс зустріти подібні пристрої на прилавках дуже низький. Якщо говорити про TRIAC, то його особливістю є необхідність перевірки в магазині працездатності лампи і диммера. Навіть якщо у обох пристроїв цей протокол, не факт, що вони будуть працювати коректно в парі. З можливих неприємностей – відчутний гул, аж до відчуття вібрації. Протокол керування яскравістю DALI – це найпоширеніший варіант, який можна зустріти на прилавках магазинів електротехніки. Його робота найбільш стабільна, а прилади на ньому працюють більш тривалий час. Всі відомі виробники, які добре зарекомендували себе на Російському ринку, дотримуються саме його. Однак і тут є недоліки, про які варто згадати. Серед них досить висока вартість і необхідність виклику фахівця для первинної настройки. Самому домашньому майстрові (якщо він не знайомий з таким протоколом) виконати її навряд чи вдасться.
  Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото

  Кілька порад з вибору обладнання

  Купуючи димируємі світлодіодні світильники, слід звернути увагу на деякі нюанси і правила. Основне, що необхідно врахувати – не варто купувати вироби маловідомих марок в гонитві за економією. Це згодом може «вийти боком». Краще трохи переплатити і придбати якісний брендовий товар, який прослужить значно довше.

  Світильник, як і регулятор до нього, необхідно підібрати так, щоб він не зіпсував інтер'єр. Однак зовнішній вигляд полягає не тільки в цьому. Варто звернути увагу на якість виготовлення виробу. Нерівні шви, погано надруковані написи на корпусі повинні насторожити. Але навіть якщо такого не спостерігається, потрібно обов'язково ознайомитися з усіма сертифікатами відповідності та іншої супутньої документації. Якщо ці папери у продавця відсутні, то від покупки краще утриматися.
  Димируємі світлодіодні світильники: опис, характеристики, принцип роботи, фото
  Як вже говорилося, перевірка протоколів керування яскравістю і сумісність пристроїв – один з найважливіших чинників. Слід розуміти, що великі торговельні точки навряд чи підуть на обмін такого товару на підставі того, що покупець вибрав не те, що йому потрібно. Але тут все залежить від продавця.

  Підведемо риску

  Димируємі світлодіодні світильники – це дуже зручні прилади, здатні створити затишок і комфортну обстановку в квартирі або приватному будинку. Однак якщо вирішено придбати подібне обладнання, слід бути дуже уважним, щоб не довелося після «кусати лікті» з-за викинутих на вітер грошей.

  Популярі новини
  Загрузка...