Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

170 0 Новини високих технологій

Флагманські лінійки телевізорів від передових розробників в області електронної апаратури в кожній новій серії дивують шанувальників новими можливостями. Але разом з окремими локальними нововведеннями непомітно насуваються і революційні зміни в сегменті. Якими будуть телевізори майбутнього? Фото, представлений нижче, показує лише один з прикладів конструкційно-дизайнерського виконання представника прийдешнього покоління. Але очевидно, що зовнішніми характеристиками інноваційні рішення не обмежаться.

Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

Прагнення до оптимізації

Все ж найбільш помітні зміни відносяться до розмірними параметрами. У цьому сенсі тенденції не нові – дисплеї будуть тонше, ширше і легше. І якщо сьогодні багато ламають голову у виборі між 40 - або 50-дюймовими телевізорами, то в майбутньому це питання з більшою ймовірністю відпаде, оскільки забезпечити екраном можна буде всю стіну. Інша справа, що питання стане за ціною, так як лазерні телевізори майбутнього з широким охопленням з більшою ймовірністю програють в цьому параметрі проекторів з тією ж площею відеопотоку. Інший напрямок розвитку стосується в принципі виконання дисплея. Він, швидше за все, буде не тільки тонким, але і гнучким, що додасть пристрою практичності у всіх відносинах. Не варто скидати з рахунків і нову концепцію вигнутого телевізора. Щодо її плюсів і мінусів поки ведуться суперечки, але конструктори Samsung не залишають і цю нішу, плануючи вичавити з неї максимум переваг для користувача вже найближчим часом.


Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

Поліпшення якості «картинки»

У свій час стандарт FullHD заклав основу для подальшої розробки цифрової техніки, що працює з відеоматеріалами. В наші дні актуально дозвіл UHD, яке дозволяє розглядати перш недоступні погляду деталі. Але як будуть показувати телевізори майбутнього з урахуванням того, що технології розвитку дисплеїв випереджають якість самого контенту? Сьогодні виробники орієнтуються на поліпшення передачі кольору і впровадження підсвічування нового покоління, в якості прикладу якої можна навести технологію «живого» зображення Peak Illuminator. Ймовірно, цей орієнтир буде простежуватися і в нових генераціях телевізорів. Що ж стосується форматів, то принципово важливим етапом еволюції має стати поява стандарту 8К, який прийде на зміну 4К і поліпшить його чотириразово по чіткості зображення. Причому такі розробки вже з'являються, наприклад, першим телевізором у форматі 8К стала 85-дюймова панель від Sharp, дозвіл якої складає здатність 7680х4320.


Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

Технологія HDR

Ще одне рішення, покликане кардинально поліпшити якість зображення. Система HDR означає розширення динамічного діапазону, в результаті якого підвищується контраст між білими і чорними зонами «картинки». Іншими словами, колірна гамма стає насиченішим і доступнішим для сприйняття оком. Але і це не все. Якщо наявність технології 3D телевізорах майбутнього покоління поки туманно чинності неочевидності перспектив її подальшого розвитку, HDR створює той же ефект об'ємного тривимірного зображення, але при цьому не вимагаючи спеціальних аксесуарів на зразок очок. В концептуальних моделях з технологією HDR дизайнери також проводять експерименти з мінімізацією функціональних конструкційних деталей. Залишається лише одна «робоча» зона без рамок і кріплень.
Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

Потужні процесори

Підтримка высокочеткой картинки з великим функціоналом в управлінні неможлива без відповідної начинки у вигляді графічного процесора. Це ще один інноваційний критерій вибору, на який доведеться звертати пильну увагу в недалекому майбутньому. У нових поколіннях ТВ-приймачів потужне процесорне забезпечення потрібно також для обробки голосових сигналів і роботи сервісних платформ, які відкриють нові можливості в управлінні обладнанням. У деякому роді прототипами телевізорів майбутнього такого типу можна назвати представників лінійки LG ThinQ з процесорами Alfa 9. До функціональних особливостей даного приладу можна віднести щільну інтеграцію з системою «розумний дім». Тобто через телевізійний інтерфейс користувач зможе управляти домашньою побутовою технікою, в числі якої кліматичне обладнання, система освітлення, аудіо - і відеопрогравачі, мобільні пристрої і т. д.

Розширення комунікаційних можливостей

Продовжуючи тему «розумного будинку» неможливо не торкнутися комунікації майбутнього. Сьогодні вже мало кого здивуєш бездротовими модулями Wi-Fi і Bluetooth, що дозволяють синхронізувати телевізор з іншими пристроями, однак прогрес на місці не стоїть. Чим здивують у цій частині виробники ТВ-приймачів? Вже відзначалася проблема невідповідності якості контенту та можливостей сучасних дисплеїв. З більшою ймовірністю будуть оптимізовані стандарти потокового мовлення на тлі принципового збільшення кількості самих джерел. Іншими словами, телевізори майбутнього стануть більш інтерактивними і ергономічними в плані підключення до пристроїв у відповідності з індивідуальними вподобаннями. Що стосується техніки управління, то зміни, швидше за все, будуть косметичними. Це стосується оптимізації пульта ДУ, який остаточно позбудеться апаратних кнопок і перейде на сенсорні елементи керування.
Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

Розвиток технології Smart-TV

Компанію Samsung можна назвати законодавцем моди в плані пошуку нових ідей для телевізійного інтерфейсу. Концепція Smart-TV укупі з сервісом SmartHub дозволила забути про нудних інструкціях та налаштування апаратури, але на цьому прогрес не зупиняється. Яким буде телевізор майбутнього від корейської фірми з точки зору функціонального взаємодії з користувачем? В описі перспективи розвитку цього напрямку фахівці Samsung використовують поняття конвергенції, маючи на увазі тісне зближення телевізора з різними точками взаємодії. Причому рівень сполучення характеризується не стільки широтою з простим набором управляючих функцій, а саме глибиною з'єднання різних начал. Зокрема, мова йде про функціональний зрощенні ТБ-приймача з комп'ютером і людиною. У першому випадку прилад отримує широкий спектр інтерактивних можливостей на потужностях ПК, а в другому акцент робиться на інтуїтивно-фізична управління без допоміжних засобів та додатків. Тобто функція того ж пульта ДУ може бути повністю замінена командами голосу і жестів.

Якими будуть телевізори майбутнього покоління?

Штучний інтелект в телевізорі

Паралельно принципам конвергенції вже інша корейська фірма LG пропонує в якості відправної точки розвитку телевізор з його базовими ресурсами. Ключовим аспектом цього напряму є можливість самонавчання приладу, яка стане універсальним інструментом у побудові інтерактивної платформи. Якими будуть телевізори майбутнього цього типу? Як і у випадку з продуктами Samsung, повинна бути реалізована система розпізнавання природної мови при унікальної технології машинного навчання. Інновації чекають споживача і в частині пошуку вмісту. Від користувача потрібно лише вимовити ряд ключових слів про зміст, а інтелектуальна система зробить фільтрацію у величезному масиві джерел від мережевих каналів до підключених гаджетів.

Висновок

Якими будуть телевізори майбутнього покоління?
Все ж розвиток телевізорів в самих різних напрямках складно розглядати в замкнутій ніші. Багато залежить від суміжних сегментів, в яких паралельно удосконалюються комп'ютери, мережеві технології, індустрія розваг і, зрозуміло, телевізійні компанії, які також прагнуть бути на хвилі прогресу. Але одне можна сказати точно – телевізори майбутнього збережуть своє місце одного з головних домашніх приладів, увібравши в себе безліч додаткових функцій. Про характер багатьох змін даного приймача можна судити вже сьогодні, але напевно виробники зберігають чимало сюрпризів, з якими ще належить ознайомитися. Адже кожна нова технологія відкриває собою цілий масив раніше невідомих можливостей.

Популярі новини
Загрузка...