OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

267 0 Новини високих технологій

OLED – абревіатура, яка використовується і стосовно телевізорів високого класу. Тому любителям домашніх розваг важливо знати, що саме вона позначає. Подібна технологія являє собою наступний етап розвитку пристроїв візуального відображення, яка, нарешті, досягла вартості, коли середній споживач може собі її дозволити. Вона пропонує кращу якість зображення (більш глибокі чорні і більш яскравий білий кольори), більш низьке енергоспоживання і менше час відгуку, ніж традиційні телевізори.

Обмеження ринку

Так чому ж не всі знають, що це таке? OLED-телевізори непомірно дороги, і протягом дуже довгого часу тільки дві компанії LG і Panasonic, використовували подібну технологію в своїх панелях. На щастя, сьогодні все змінюється. Sony - один з перших розробників подібної технології, в 2017 році повернувся в гру з новою версією телевізійного приймача сигналу Bravia A1E.


Так що це таке – OLED телевізори? Чи виправдовують вони свою вартість? І які їх переваги?
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

У чому різниця між OLED і LCD/LED?

У всьому. Хоча абревіатури майже однакові, процеси створення зображення у них абсолютно різні. Що таке OLED-телевізор? Це матриця з органічних світловипромінювальних діодів. Органічна частина відноситься до вуглецевої плівки, яка знаходиться всередині панелі перед скляним екраном. OLED-матриці при проходженні електричного струму випромінюють свій власний світ, а клітинки РК-дисплея вимагають наявності зовнішнього джерела, такого як фонове підсвічування, яка і забезпечує яскравість зображення. Це відрізняє рідкокристалічні екрани від їх світлодіодних варіантів. Традиційний РК-дисплей має підсвітку (флуоресцентне світло з холодним катодом чи CCFL), яка є однорідною по всій задній частині екрана. Таким чином, для створення чорного або білого зображення використовується висвітлення однієї і тієї ж яскравості. Це зменшує кількість «гарячих точок» або областей над'яскравого світла. Адже фактичний джерело, що освітлює їх, є однорідним.

Кілька років тому інженери таких компаній, як Samsung і Sony, представили у якості підсвічування світлодіодну матрицю. Якщо певна частина екрану є чорною, то світлодіоди позаду неї можна відключити, щоб вона виглядала більш темною. Це краще рішення, ніж CCFL. Але у нього все ще є свої недоліки. Оскільки джерело світла знаходиться за ЖК-дисплеєм, підсвічування не повністю синхронізована з пікселем перед нею. Результатом є ефект, званий «ореолом». При його виникненні випромінювання світлодіодів яскравих ділянок зображення проникає в темні області. Це відрізняє OLED від рідкокристалічних дисплеїв з світлодіодним підсвічуванням. У них пікселі самі по собі є джерелами світла. Тому коли вони повинні бути чорними, їх можна повністю відключити, не покладаючись на фонове освітлення.
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

Якість зображення

В результаті чорний колір виглядає незвично темним, а коли це поєднується з яскравістю білих панелей OLED, яку тільки можна досягти, виходить фантастично яскраве і контрастне зображення. Практично єдині послідовні виробники OLED-телевізорів на планеті, LG і Panasonic, для опису того, як самоналагоджувальні пікселі повністю вимикаються при відтворенні чорного, забезпечуючи «абсолютну», а не «відносну» глибину, люблять використовувати термін «нескінченний контраст». Він описує тільки те, наскільки темніше може бути один піксель порівняно з найяскравішим ділянкою на екрані.
Протягом багатьох років довговічність OLED-панелей піддавалася сумніву, а виробничі лінії не приносили прибутку із-за високих показників відмов. Але оскільки такі компанії, як LG, вклали в технологію величезні кошти, вона стала доступнішою, хоча і як і раніше набагато дорожче конкуруючих рішень.
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

Частота оновлення

Переваги OLED виходять за рамки простого статичного якості зображення завдяки чуйності і плавності самого дисплея. Це означає, що геймерам і любителям домашніх кінотеатрів OLED безумовно сподобається. Світлодіодний екран підтримує частоту оновлення до 0001 мс, що приблизно в 1000 разів швидше стандартної РК-панелі зі світлодіодним підсвічуванням, а також перевершують неиспользующуюся сьогодні плазмову технологію.

Інші переваги

І оскільки джерело світла, яке вони використовують, став крихітним, глибина екрану зменшилася відповідним чином. Це означає, що телевізори з OLED-дисплеєм мають надзвичайно глибокі чорні і яскраві білі піки, поліпшену перенесення кольорів, а також забезпечують плавне відображення руху – і все це у форм-факторі, який становить всього кілька міліметрів в глибину.

Кути огляду OLED-екранів прекрасні. Навіть при перегляді під великим кутом зображення залишається непорушним, кольори – соковитими, а контраст – прекрасним.
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

AMOLED проти OLED

В стільникових телефонах і інших портативних пристроях часто використовуються екрани AMOLED. AM тут означає «активну матрицю» і являє спосіб адресації дисплеї електронного пристрою. Це просто інший спосіб запуску OLED-дисплея, який краще підходить для передачі руху (наприклад, відео). Кожен піксель в них може бути адресований індивідуально, що і потрібно в телевізорі. РК-монітори з активною матрицею називалися TFT LCD. Сьогодні це особливо не вказується, тому що кожен випускається рідкокристалічний дисплей телефону, планшета, телевізора і т. д. забезпечений активною матрицею. Та ж ідея закладена і в світлодіодних панелях. OLED-телевізори є свого роду активною матрицею.
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

Які OLED-телевізори зараз випускаються?

Панелі з органічними світлодіодами з'явилися на ринку в 2012-му, і багато роки різні виробники займаються їх виготовленням. Раніше OLED-екрани випускалися тільки «Самсунгом» і LG. Але перша з цих південнокорейських компаній відмовилася від цієї ідеї з міркувань високої вартості і складності технології, і найближчим часом не збирається повторно поновлювати виробництво.
Телевізори LG OLED TV стабільно випускаються протягом останніх кількох років. У 2016-му ця компанія представила 4 лінійки продуктів з OLED-панелями – G6 E6 C6 і B6. А в 2017 році вона випустила 5 моделей – G7 E7 C7 B7 і повністю новий телевізор LG OLED 65" W7 з неймовірно тонким екраном і звуковий панеллю Dolby Atmos. Сьогодні, на щастя, LG не зовсім самотня на ринку. Компанія Panasonic випустила свій перший OLED-комплект TX-65CZ950 і продовжила вражаючим модельним рядом інших телевізорів. Останнім, але не менш важливим конкурентом є новий (чи старий?) суперник Sony - модель Bravia A1E, яка виглядає просто неймовірно.
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

Може відтворювати 3D OLED?

Тривимірне зображення, можливо, втратила свою привабливість в якості телевізійної функції, але це не заважає виробникам продовжувати включати його підтримку в свої моделі високого класу. Компанії LG і Panasonic включили 3D в якості функції своїх OLED-телевізорів випуску 2016 року. І в більшості випадків це пасивна різновид, що означає більш дешеві окуляри і менше мерехтіння екрану. Недоліком пасивного 3D є падіння дозволу. Але, на щастя, майже всі OLED-комплекти тепер обладнуються UHD-дисплеєм, кількості пікселів якого достатньо, щоб не відчувати будь-якого дискомфорту. Телевізори LG OLED моделей 2017 року не підтримують тривимірне зображення, але навряд чи це рішення багатьох розчарує.

Ціна нової технології

Світлодіодні екрани виразно стають дешевшими, але їх все ще складно назвати доступними. Ціни на найдорожчі телевізори LG OLED встановлюються на рівні 1800 доларів США. Техніка Panasonic обійдеться ще дорожче. Брак телевізорів OLED TV на ринку означає, що невелика кількість виробників більш або менш вільно встановлює ту ціну, яку забажає. Падіння вартості не передбачається, доки не з'явиться більше число конкурентів. Тим не менш зазвичай, коли одна компанія починає рухатися вперед, інші швидко її наздоганяють. Ціни повинні знизитися, коли виробники вирішать проблеми виробничій лінії, і збільшиться попит на цю феноменальну технологію.
OLED-телевізори: що це таке? У чому різниця між LED - і OLED-телевізори?

Перспектива

Сьогодні вже очевидно, що OLED-телевізори – це така технологія, яка, навіть після кількох років інтенсивної розробки, для виробників все ще залишається досить складною і дорогою. Те, що вона існує так довго і все ще не вийшла на рівень масового виробництва, змушує багатьох думати про відсутність у неї майбутнього. Цілком очевидний той факт, що компанії досі не відмовилися від OLED. Це означає зворотне. Технологія далека від забуття. Але після стількох років спроб змусити її ефективно працювати, важко підтримувати надію на те, що вона коли-небудь стане дійсно доступною.

Шанси на успіх

Однак дорожнеча OLED не означає, що виробники не здатні поліпшити її. Ціну 1800 доларів США не можна назвати бюджетною, і тим більше 8000 $ за 65“ OLED-телевізор LG OLED65W7 але це набагато дешевше тієї вартості дисплеїв такого типу, яка була кілька років тому. Якщо ця тенденція збережеться, то можна сподіватися на те, що через пару років технологія стане домінуючою. Хоча поки що вона залишається долею небагатьох ентузіастів.

Популярі новини
Загрузка...