Як відновити з телефону видалені файли: інструкція

302 0 Новини високих технологій

Напевно у кожного траплялися випадки, коли одним невірним рухом руки ви випадково видаляли важливу інформацію з мобільного гаджета. І якщо на персональному комп'ютері подібні проблеми вирішуються порівняно легко, то зі смартфонами і планшетами справи йдуть помітно складніше. Якщо ви видалили файл на телефоні, відновити його, в принципі, можна, і це справа не таке складне, як здається на перший погляд. Але тут є деякі нюанси, які стосуються не тільки програмної частини, але і апаратної. Тим не менш надія не реанімацію загублених даних є завжди. З нашої статті ви дізнаєтеся, чи можна відновити видалені файли з телефону і як це зробити з найменшими втратами як з мобільного пристрою, так і для ваших нервів. Ми розглянемо основні інструменти, необхідні для цього заходи і проведемо короткий інструктаж по кожному.


Особливості мобільних платформ

Відразу варто обмовитися, що пристрої на платформах iOS і Windows Phone в цьому плані нікуди не годяться і втрачену інформацію реанімують вкрай неохоче і лише за рідкісним винятком. Так що якщо ви видалили файл на телефоні, відновити його на цих ОС неможливо. Єдине, що хоч якось піддається специфічному софту, спрямованої на реанімацію даних, так це карти пам'яті. А з внутрішніх накопичувачів, на жаль, все віддаляється безповоротно.
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Платформа Android, на відміну від iOS і Windows Phone, набагато більш податливим в плані відновлення даних. Незважаючи на велику кількість різних фірмових прошивок, всі вони надають більш або менш вільний доступ до внутрішнього накопичувача, не кажучи вже про карти пам'яті. У випадку з «Андроїдом» відновити видалені файли на телефоні помітно легше. Цю платформу ми будемо розглядати.


Як реанімувати файли?

Для того щоб відновити видалені файли на телефоні, доведеться звернутися за допомогою до стороннього софту. Останнього на просторах інтернету дуже багато, але далеко не кожна утиліта гідно справляється з поставленими завданнями. Деякі програми, так і зовсім намагаються не відновити видалені файли з телефону, а занести туди вірус. Так що з вибором подібного софта потрібно бути вкрай обережним. Ми ж розглянемо найбільш популярні і добре зарекомендували себе програми з великою кількістю позитивних відгуків від користувачів.

Dr.Fone for Android

Багато просунуті користувачі рекомендують саме цей продукт. Утиліта дозволяє відновити вилучені файли як з карти пам'яті телефону, так і з внутрішнього накопичувача. І справляється з поставленим завданням вкрай ефективно. Принаймні, помітно краще (вище відсоток реанімації), ніж інший аналогічний софт.
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Це десктопное додаток, так що для його роботи нам знадобиться персональний комп'ютер, що працює під управлінням операційної системи Віндовс». Програма однаково добре себе показала як з нової десятої версією ОС, так з більш старими – «вісімкою» і «сімкою». Для того щоб відновити видалені файли з пам'яті телефону, необхідно встановити програму на комп'ютер, запустити її і підключити ваш мобільний гаджет, за допомогою USB-інтерфейсу. Також варто відзначити, що на смартфоні або планшеті потрібно включити режим «Налагодження USB».
Після того як програма визначить модель вашого пристрою, вона почне встановлювати для нього драйвера (необхідне підключення до інтернету). Після чого з'явиться робоче вікно з переліком даних до реанімації. Щоб відновити з телефону видалені файли, необхідно розставити відповідні маячки – аудіо, фото, відео або всі разом.
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Також програма дозволяє реанімувати історію дзвінків, контакти, СМС, а також повідомлення популярного мессенджера «Ватсап». Утиліта сканує всі накопичувачі, в тому числі й зовнішні. Так що Dr.Fone for Android може також відновити видалені файли з флешки телефону. Варто зауважити, що отримані права адміністратора (root) помітно збільшують шанси на успішну реанімацію даних.

Умови розповсюдження

Такий ефективний і багатофункціональний софт, на жаль, просто не може бути безкоштовним. Розробник поширює його тільки по платної ліцензії без будь-яких винятків начебто акцій, бонусів і іншого. Тому якщо ви хочете відновити видалені файли з телефону і зробити це максимально ефективно, то доведеться розщедритися на ключ. В якості затравки розробник пропонує ознайомчу версію, де утиліта після сканування визначає, що і як вона може реанімувати. Якщо попередні дані вас влаштують, то можна вже подумати і про придбання ліцензії.

DiskDigger

Ще одна програма, що дозволяє відновити видалені файли з телефону. Робота утиліти спрямована головним чином на реанімацію фотозображень – JPG, PNG, BMP і GIF. Знайти її можна на «Гугл Плее».
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Для початку роботи необхідно завантажити і встановити додаток. Після запуску відкриється вікно майстра-помічника, де потрібно клацнути по кнопці «Почати пошук зображень». Потім утиліта проаналізує всі наявні накопичувачі і видасть попередній результат. З представленого списку потрібно вибрати ті файли, які ви збираєтеся реанімувати, і після натиснути на кнопку «Відновити». Якщо в налаштуваннях не було вказано місце, де опиняться файли після процедури, то з'явиться віконце з диспетчером файлів. Тут потрібно вибрати папку, куди і будуть відправлені всі зображення після відновлення. Утиліта може реанімувати файли без отримання прав адміністратора, але судячи з відгуків користувачів, рут-доступ помітно збільшує шанси на успіх. Також в налаштуваннях можна виставити більш докладні дані для пошуку видалених зображень: розмір, обсяг і дату створення.

Умови розповсюдження

Програма поширюється у безкоштовній ліцензії і, на відміну від інших подібних продуктів, геть позбавлена набридливої реклами. Тим не менш, остання все ж таки зустрічається, але назвати її агресивної не можна. Бо як розробник допомогою цієї утиліти рекламує свій суміжний і помітно більше функціональний продукт – DiskDigger Pro. Він платний і дозволяє відновлювати не тільки зображення, але і інші типи файлів.

GT Recovery for Android

Так само, як і в попередньому випадку, це мобільний додаток і для реанімації файлів персональний комп'ютер не потрібен. Утиліта дуже добре себе показала в роботі з, так сказати, проблемними гаджетами і дозволяє відновити видалені файли на телефони «Самсунг», «Моторола», LG та інших пристроях з фірмовими прошивками, які знехотя або взагалі не дають доступ до системних даними платформи Android.
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Додаток володіє широкими можливостями і дозволяє реанімувати не тільки фото-, аудіо - і відеоконтент, а ще й СМС, контакти, текстові документи, виклики, а також повідомлення соціальних месенджерів «Ватсап» і «Вайбер». Утиліту можна знайти на «Гугл Плее». Після скачування з подальшою установкою відкриється головне вікно з майстром-помічником. Тут все розбито на розділи, за відкриття яких програма пропонує почати сканування пристрою. По завершенні перевірки виводиться список знайдених файлів, які можна реанімувати. Розставивши маячки на потрібних або виділивши все, необхідно натиснути на кнопку «Відновити». Після чого програма запропонує вибрати місце на диску для збереження даних. При наявності прав адміністратора шанси на успіх помітно зростають і розділів до відновлення майстра-помічника стає більше. Але і без рут-доступу, програма дуже непогано себе показала.

Умови розповсюдження

Утиліта поширюється абсолютно безкоштовно, але розробник, на жаль, вирішив як слідують її монетизувати за допомогою реклами. Докучливі банери, пропозиції з «Аліекспрес» і настановні пакети з іграми сиплються досить часто. Тим не менш продукт дуже розумний і ефективний, так що якщо ви не хочете витрачатися на серйозні рішення і нечасто граєтесь кнопкою «Видалити», то можна і потерпіти.

EaseUS Mobisaver for Android

Це також мобільна утиліта для відновлення файлів, тому залучати персональний комп'ютер немає необхідності. Відгуки про програму в основному позитивні і знайти її можна на «Гугл Плее». Відразу варто попередити, що для коректної роботи програми необхідно отримати права адміністратора. В іншому випадку утиліта просто не буде працювати.
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Програма, на жаль, позбавлена російськомовної локалізації, але ніяких проблем з установкою, ні з подальшим використанням бути не повинно. Інтерфейс програми простий, інтуїтивно зрозумілий і з ним розбереться навіть новачок. Для того щоб відновити файли необхідно запустити утиліту і у вікні вибрати необхідний розділ до реанімації: відео, фото, аудіо, документи, контакти або СМС. Після чого програма почне сканувати накопичувачі на наявність віддалених даних. В поданій далі списку потрібно вибрати ті файли або інформацію, яку ви хочете відновити. Потім натиснути на кнопку Recovery, вказати місце для збереження і дочекатися закінчення процесу.
Як відновити з телефону видалені файли: інструкція
Судячи з відгуків користувачів, утиліта справляється з реанімацією на таких вибагливих гаджетах, як «Самсунг», LG, «Моторола», НТС і «Нексус» від «Гугла». Також програма підтримує старі версії платформи Android – 2.3 і 4.0.

Умови розповсюдження

Утиліта розповсюджується безкоштовно і на подив практично позбавлена реклами. Вона є зовсім в невеликій кількості і назвати її агресивної ніяк не можна. Тим, кому потрібні просунуті можливості без будь-яких обмежень за кількістю файлів до реанімації, доведеться розщедритися на Pro-версію. Функціонує вона точно так само, як і безкоштовна, але позбавлена реклами і працює з більш широким списком мобільних гаджетів.

На закінчення

Всі вищеописані утиліти не дають 100% гарантії відновлення втрачених файлів. Також варто врахувати, що шанс реанімувати видалені дані значно збільшується, якщо проводити цю процедуру відразу після випадкового стирання. Нові файли замінюють сектори і доріжки на диску, а стара інформація безповоротно зникає. Щоб не мучитися з процедурою відновлення краще взяти за правило робити бекап даних. Тим більше сьогодні зовсім необов'язково все це проводити вручну. Є спеціальний софт, який без вашої участі періодично робити копії всіх ваших файлів. Вам залишається тільки визначити яких саме. Крім того, велика кількість хмарних сервісів, що дозволяє повністю забути про проблеми відновлення даних. До ваших послуг «Гугл Драйв», «Дропбокс», «Яндекс.Диск» і багато інші аналогічні рішення. Якщо ви пересічний користувач і всі ваші дані займають не більше 5 Гб, послуги цих сервісів будуть для вас безкоштовними.

Популярі новини
Загрузка...