Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню

186 0 Новини високих технологій

Акумулятори поступово витісняють звичайні одноразові батарейки при використанні в найрізноманітніших побутових пристроях. Одного разу купивши комплект перезаряджаються живильних елементів і зарядний пристрій, ви заощадите значні грошові кошти (в порівнянні з регулярною заміною стандартних батарейок). У нашій оглядовій статті ми постараємося розповісти, які акумулятори ААА краще, а також про їх застосування, провідних виробників і популярних моделях.

Класифікація і розміри

Класифікація акумуляторних батарей визначає чітке відповідність розміру і форми виробу його літерному або буквено-цифровому позначенню (або так званого форм-фактору). Звані в народі «мізинчикові» елементи живлення довжиною 44 мм і діаметром 10 мм за американським стандартом позначають трьома латинськими літерами – ААА (у міжнародній системі стандартизації – HR03). Відповідно, акумулятори АА (HR6) використовують замість одноразових «пальчикових» батарей довжиною 50 мм та діаметром 14 мм.


Різновиди

У залежності від хімічного складу технологічних елементів, що входять в технічний пристрій акумулятора ААА, такі вироби бувають:
 • Літій-полімерні (Li-Pol). Конструктивною особливістю таких виробів є встановлений на корпусі роз'єм мікро-USB, через який виробляють підзарядку з допомогою шнура, що входить в комплект поставки. Широкого застосування такі акумулятори поки ще не отримали з-за дуже високої вартості. Наприклад, комплект з двох акумуляторів (ємністю 400 маг кожен) Rombica Neo X3 коштує близько 1000 рублів. До плюсів можна віднести підвищену напругу – 15 Ст.
 • Нікель-кадмієвими (Ni-Cd). Такі заряджаються акумулятори ААА були популярні досить довгий час. Однак, враховуючи високотоксичні характеристики кадмію і його похідних, а також підвищені сучасні вимоги до екологічної безпеки людини та довкілля, від їх виробництва відмовилися практично всі провідні виробники цього сегмента акумуляторних батарей.
 • Нікель-металогідридними (Ni-MH). Саме вони сьогодні найбільш популярні і є, мабуть, найкращими акумуляторами ААА. Вибір цих виробів дуже широкий як за представленими на російському ринку виробникам, так і за ціною і технічними показниками. Тому саме про них піде мова в даній статті.
 • Для інформації! Літій-іонні (Li-Ion) акумулятори АА і ААА в даний час вже взагалі не випускають.


  Технічні характеристики акумуляторних батарей ААА

  Акумулятори типу ААА характеризуються:
 • Робочою напругою: 12 Ст.
 • Ємністю: від 550 до 1100 мАч.
 • Форм-фактором – ААА (HR03).
 • Габаритними розмірами: довжина - 44 мм, діаметр - 10 мм.
 • Вагою: 12-15 грамів.
 • Кількістю гарантованих виробником повних циклів заряду/розряду: від 500 до 3000.
 • Терміном безперебійної служби: від 3 до 10 років.
 • Рівень саморозряду.
 • Область застосування

  Акумуляторні батареї застосовують в самих різних пристроях:
 • цифрових фотоапаратах та фотовспышках;
 • відеокамерах;
 • диктофони;
 • портативних радіоприймачах і мультимедійних музичних центрах;
 • бездротові контролери ігрових консолей;
 • тріммера для волосся;
 • радіотелефонах;
 • бездротових мишок, клавіатурах і навушниках;
 • портативних CD - і MP3-плеєрах;
 • дитячих електромеханічних іграшках (у тому числі і радіокерованих);
 • мініатюрних ліхтариках (на лампах розжарювання або світлодіодах);
 • електробритви, епіляторах і зубних щітках.
 • Вибір ємності акумуляторів ААА безпосередньо залежить від показників енергоспоживання конкретного приладу.

  Достоїнства і недоліки

  Безперечними достоїнствами нікель-металогідридних акумуляторів (порівняно з одноразовими батарейками і елементами, що перезаряджаються виробами на основі Li-Pol або Ni-Cd) є:
 • Економія грошових коштів (придбаний раз комплект прослужить довгі роки).
 • Енергоємність сучасних акумуляторів ААА часто перевищує аналогічний показник стандартних батарей.
 • Сучасні акумулятори Ni-MH вироби (на відміну від батарейок) майже не знижують кількість віддається енергії навіть при великих струмах розряду.
 • У цих виробів (порівняно з Ni-Cd) практично повністю відсутній ефект так званої пам'яті, тому ставити їх на зарядку можна, не чекаючи повного розряду. При цьому не настає погіршення експлуатаційних показників.
 • Повна екологічна безпека матеріалів, застосовуваних при виготовленні. Це дозволяє експлуатувати їх, не завдаючи абсолютно ніякої шкоди людському здоров'ю, а також багато в чому спрощує процес подальшої утилізації.
 • Великий вибір виробів.
 • Основним недоліком таких виробів є те, що виробники не рекомендують їх використовувати при досить низьких температурах. Лише деякі моделі (як правило, з індексом Pro) призначені для експлуатації при мінус 20 градусів.

  Провідні виробники

  Провідними і найбільш популярними виробниками нікель-металогідридних акумуляторів на сьогоднішній день є:
 • японські Panasonic, Sanyo, Sony і Maha;
 • американські Duracell і Energizer;
 • німецькі Ansmann і Varta;
 • голландський Philips;
 • гонконгський GP;
 • російські "Космос", Robiton і "Зубр".
 • Всі вони завоювали довіру споживачів і мають гарне співвідношення "ціна/якість".

  Популярні моделі від Panasonic

  Відомий японський виробник Panasonic, першим приступив до виробництва нікель-металогідридних акумуляторів з низьким струмом саморозряду, залишається незмінним лідером у рейтингах акумуляторів АА і ААА. Для використання в пристроях з форм-фактором вживаних батарейок HR03 (ААА) компанія пропонує три різновиди «мизинчиковых» акумуляторів. «Молодша» модель Eneloop Lite на сьогоднішній день варто 210-220 рублів. Володіючи мінімальною (у порівнянні з більш дорогими виробами від Panasonic) ємністю (550 маг), пристрій дозволяє здійснювати максимальне на сьогоднішній день кількість циклів перезаряду (до 3000).
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню
  Ціна на виріб Panasonic Eneloop з ємністю 750 мАч становить 260-270 рублів. Кількість гарантованих виробником повних циклів заряд/розряд також дуже велико – 2100. На замітку! Вищеописані акумулятори ААА Panasonic зберігають 70 відсотків заряду, навіть після трирічного зберігання. «Старша» модель Eneloop Pro, допускає 500 повних циклів перезаряду, на сьогоднішній день має досить велику для цього типу акумуляторів ємність (950 мАч) і коштує 300-320 рублів. Відмінною особливістю цього виробу є можливість експлуатації при температурі навколишнього аж до мінус 20 градусів. Після року зберігання такої акумулятор втратить всього 15 відсотків від початкового заряду.

  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню
  Для інформації! Прочитавши інструкцію по експлуатації конкретного «девайса», ви зможете визначити, які акумулятори ААА найкраще для нього підходять. Важливою перевагою акумуляторів Panasonic Eneloop є те, що вони продаються вже в зарядженому вигляді і готові для безпосереднього використання (Ready To Use).

  Лінійка виробів від GP

  Акумулятори ААА (за відгуками численних покупців) від GP користуються дуже великою популярністю завдяки досить збалансованому співвідношенню "ціна/якість". Гонконгський виробник пропонує користувачеві 6 моделей виробів форм-фактора HR03 ємністю від 650 до 1000 маг і вартістю від 85 до 150 рублів відповідно. Кількість циклів перезаряду для всіх виробів однаково і становить близько 1000.
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню
  Як і всі провідні виробники, GP приступив до випуску акумуляторів з низьким струмом саморозряду. Модель GP AAA ReCyko+ ємністю 850 мАч коштує близько 140 рублів. Маркування на упаковці Always Ready означає, що пристрій вже заряджено і призначене для негайного використання (без попередньої підзарядки).
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню

  Популярні моделі від Energizer і Duracell

  Обидва американських виробника вже досить давно відомі російським споживачам. У своїх відгуках вони віддають перевагу двом найбільш популярним моделям акумуляторів типу ААА: Duracell Duralock (близько 200 рублів) і Energizer Extreme (260 рублів). Їх технічні показники однакові: ємність 800 мАч, кількість циклів перезаряду – 1000. Обидві продаються в зарядженому стані, що свідчить про їх низький струм саморозряду. І хоча Duracell гарантує для свого виробу 5 років безперебійної роботи, швидше за все, при однакових умовах експлуатації Energizer прослужить не менше. Які акумулятори ААА краще, остаточно зможе розсудити тільки власний досвід їх застосування, причому з одним і тим же споживачем енергії. В іншому випадку порівняння вийде досить некоректним.
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню

  Найбільш затребувані акумулятори ААА від німецьких виробників

  Серед «німців» найбільш відомими і перевіреними виробниками акумуляторних батарей є Varta Ansmann. У володарів переносний техніки з високим енергоспоживанням (таких, наприклад, як фотоспалахи) великою популярністю користуються акумулятори ААА обох фірм з індексом Professional. Вартість і тієї, і іншої моделі ємністю 1000 маг (Varta Professional Ansmann AAA і Professional AAA) приблизно однакова і становить 170-180 рублів. Єдина відмінність: Varta гарантує 1500 циклів перезаряду, а Ansmann - тільки 1000. Хоча, на наше глибоке переконання, це навряд чи може кардинально вплинути на тривалість життя виробу. При так званому просте (тобто невикористання акумулятора за прямим призначенням) протягом року обидва пристрої зберігають до 85 % від початкового заряду.
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню

  Вироби російських виробників

  Природно, випуском популярного типу акумуляторів ААА займаються і вітчизняні виробники. Серед популярних моделей користувачі відзначають "Космос KOCR03" і "3убр Dynamic Pro AAA". Обидві моделі володіють граничної для цього форм-фактора ємністю – 1100 мАч, і призначені вони для використання в пристроях з високим енергоспоживанням. Вартість приблизно однакова і становить близько 150 рублів. Кількість циклів перезаряду – близько 1000. Акумулятор Robiton AAA Micro (вартістю 90-100 рублів) має дещо меншою ємністю (900 маг). Виробник позиціонує даний виріб як найдешевше серед аналогів без ефекту пам'яті і з низьким струмом саморозряду.
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню

  Зарядні пристрої

  В якості кращої для зарядки акумуляторів АА і ААА виробники батарей, природно, рекомендують пристосування власного бренду. Тобто все просто, купив, наприклад, комплект Panasonic Eneloop, здобувай Panasonic Basic Charger BQ-CC51E за 1200-1300 рублів. Такий пристрій дозволить одночасно заряджати 2 або 4 вироби. Приблизний час зарядки – 8-10 годин (хоча цей показник буде багато в чому залежати від того, наскільки сильно були розряджені батареї).
  Акумулятори ААА: які краще, технічні характеристики, класифікація, інструкція по використанню
  Для порівняння: універсальний зарядний пристрій (АА або ААА) Robiton Smart S100 розраховане також для одночасної зарядки 2 або 4 акумуляторів, варто 900-950 рублів. Вбудований процесор відстежує зміну напруги та інших електричних параметрів і автоматично вимикає пристрій по закінченні процесу заряду. Час заряду залежно від ємності батарей варіюється в межах від 15 до 6 годин. В комплект поставки входять мережевий адаптер і блок живлення для підключення в прикурювач автомобіля (це в значній мірі розширює функціональність виробу). Яке ж з вищеописаних пристосувань середньої цінової категорії від досить відомих виробників буде кращою зарядкою для акумуляторів АА і ААА. Здавалося б, все просто: Robiton дешевше і заряджає швидше, Panasonic дорожче і повільніше. Однак гуру від електроніки однозначно стверджують, що чим більше швидкість зарядки (а значить, і її струм), тим менше термін життя акумулятора і навпаки. В даний час вартість нікель-металогідридних акумуляторів не так вже й висока, тому деякі користувачі не захочуть домагатися їх максимального строку експлуатації (5-10 років) на догоду економії власного часу. Найбільш просунуті можуть придбати високотехнологічне мікропроцесорне інтелектуальний зарядний пристрій з можливістю ручного виставлення режимів і відстеження етапів процесу (напруги, струму і рівня ємності) на багатофункціональному рідкокристалічному екрані. Популярний пристосування з такими можливостями Robiton Master Charger Pro LCD на сьогоднішній день коштує близько 3400 рублів. Для інформації! Практично всі сучасні зарядні пристрої обладнані пристроєм захисту від так званої переполюсовки. Якщо ви випадково неправильно вставите акумулятор (тобто переплутаєте «+» і «-»), то це не призведе до виходу з ладу ні самого зарядного пристрою, ні батареї.

  На що звернути увагу при виборі

  При виборі акумуляторних батарей слід звернути увагу на декілька основних аспектів:
 • Насамперед це ємність. Чим вона більше, тим, природно, довше пропрацює ваш пристрій до чергової підзарядки. Однак і процес відновлення працездатності багатомісних виробів займе більше часу.
 • Якщо ви користуєтеся приладом (з встановленими в нього акумуляторами) досить часто, то можете сміливо купувати стандартні батареї. А от якщо ви включаєте девайс від випадку до випадку, то купуйте вироби з низьким струмом саморозряду. Тоді, діставши через півроку з полиці фотоспалах, ви можете бути повністю впевнені в її працездатності. Звичайні акумуляторні батареї за такий термін розрядяться в нуль.
 • Кількість циклів перезарядки хвилює в основному ну вже дуже дбайливих господарів. Навіть з мінімальною величиною цього показника (500) і вельми інтенсивною експлуатацією (підзарядка кожні 2 дні) бюджетних акумуляторів від GP вистачить мінімум на півтора року.
 • Важливо! Не можна надто економити на зарядному пристрої, так як це веде до зниження терміну служби батарей. Краще всього купувати вироби з функцією автоматичного відключення від перевірених виробників. Остаточний висновок, які акумулятори ААА краще для вашого CD-плеєра або радіокерованого машинки коханої дитини, вам допоможе зробити уважне ознайомлення з інструкцією з експлуатації (в якій часто вказана рекомендована ємність) і консультація досвідченого продавця-консультанта в спеціалізованому магазині.

  Популярі новини
  Загрузка...